Recent Content by BulgarianMK

 1. BulgarianMK

  Изборен закон

  Дали е дозволено според законот на Македонија,во политичка партија да нема конгрес , лидерот да на партијата да биде доживотен лидер на самата партија според статут,а МК да си функционира со демократско уредување и избори.
 2. BulgarianMK

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Дали со БГ таблици можам да возам цела година во Германија?Нешто слушнав дека не давале правеле проблем па затоа прашувам по што се мислам дали да земам на БГ табли или германски табли.
 3. BulgarianMK

  Работа во Германија

  Колку кошта пломбирање на заб без осигуровка здравствена во Германија.
 4. BulgarianMK

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Кој мобилен е број еден сега во светот?Знам дека Iphone 7 е многу добар али има ли и подобар од него?Сакам да купам али најдобриот.
 5. BulgarianMK

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  За трошењето таа сума е за бензинци,а со дизел е помалку околу 7 литри на 100 км мислам.Според огласите што им ги гледам на гермаснки сајтови за продажба.
 6. BulgarianMK

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Колку кошта годишната регистрација со данокот за Jaguar S Type со 175 kw во Бугарија? Сакам да земам таква од Германија и да ја регистрирам во Бугарија по што давачките во Германија за таква се големи. И плус информација ако знае некој колку литри на 100 км троши?
 7. BulgarianMK

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Дали знае некој да ми каже кои се трошкови ги имам за да купам кола со повеќе коњски сили во Германија.И како се движат цените според коњските сили.Јас сакам да земам Јагуар с тајп со 175 kw и колку ќе ме кошта регистрација и данок за неа.
 8. BulgarianMK

  Работа во Германија

  Колку пари кошта една виза за Германија?
 9. BulgarianMK

  Транспорт и шпедиција

  Добра тема и ве прочитав генерално сите.Имам желба да почнам ваков бизнис и собирам пари за тоа. Е сега кога веќе ќе почнам бидејќи сакам поскоро да почнам и со помалку пари ,имам желба со помал камион кој се вози со Ц кат. со моја фирма во Бугарија. Па прашањето ми е дали можам наместо со long...
 10. BulgarianMK

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Ако се женам на Филипините дали при не дај боже развод треба да одам пак на Филипините или можам во милата ни наша МК?
 11. BulgarianMK

  Жена од Пустец - Албанија

  Тоа се само чаршиски муабети.Не се потпирај на рекла казала.Мисли малку и со твојата тимба. Брат ја дека виде дека сакам да купам?Само побарав жена преку стројници,а за завршената работа ја од срце си давам парички.До душа и они си сакат.
 12. BulgarianMK

  Жена од Пустец - Албанија

  Јас сум стварно заинтересиран за жена од Албанија млада,убава,секси.Жалам за македонките што се многу важни и што не успејаа да се усреќат со мене. Ако може некој да помогне да дојдам до албанка многу ќе му бидам благодарен.Инаку работам и живеам во Немачка. Ако стварно некој сака да помогне и...
 13. BulgarianMK

  Македонска берза

  Ако не е тајна колку ?
 14. BulgarianMK

  Дистрибуција на стоки за широка потрошувачка

  Јас како поранешен дистрибутер,шофер на пијалоци и со заинтересираност за ваков бизнис можам да ти кажам што јас знам.Значи можеш само упорност и пари за роба.Ќе се договориш од некоја фабрика да купуваш роба и ја разнесуваш по дуќани.Тоа е тоа .Со среќа ако сеуште не си почнал.А ако веќе си...
 15. BulgarianMK

  Македонска берза

  Ок моментално сум во чуждина на работа.За нова година кога ќе си дојдам обавезно ќе вложам некое евро на акции.Али прво пак со вас ќе се консултирам за секој чекор.Фала ви на подршката. :love:
На врв Bottom