Boom Shaka Lakka's latest activity

 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka одговори на темата Фан Клуб: Јувентус.
  @Mondonico никад :backa:
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka реагираше на објавата на 0C0FFEEBABE во темата "Заборавени" играчи со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Така пишав, знам инаку, за Интер навивам, ама од тогаш ништо не освоија, затоа така се изразив. Како и да е, како што дојде во светот на...
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka одговори на темата Фан Клуб: Интер.
  Точно е ова, ја потврди информацијата македонец од село Долно Ѓуѓанце, кој отишол да крои лозје у Лана и во крантин е две недели во...
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka одговори на темата "Заборавени" играчи.
  Да не ти е стара мапата??:pos: После ти мош си престанал да гледаш Сериа А или па тогаш Телма престана да ги откупува правата за пренос...
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka реагираше на објавата на 0C0FFEEBABE во темата "Заборавени" играчи со Хаха Хаха.
  Не ја прочитав цела тема, послдените 10тина страници, може и бил спомнат претходно. Ако не е голем грев. Диего Милито Две сезони...
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka одговори на темата UEFA Champions League [2019/20].
  Оваа багра, со вакво понашање никад нема да освојат ЛШ
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka одговори на темата UEFA Europa League.
  Рома одби да игра со Севиља во последен момент и тоа е официјално.
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka одговори на темата Фан Клуб: Рома.
  Стопирани се сите летови од Италија кон Шпанија, во последен момент се чека одобрување за посебен лет во 14:30 часот, можно е да не се...
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka реагираше на објавата на SK-92 во темата Serie A 2019/2020 со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Аааааа, ок ок. Учествувал во акцијата за голот. Орајт, се разбираме. (y)
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka одговори на темата Фан Клуб: Рома.
  Корона вирусот влијае и на продажбата на Рома, од Фриедкин групацијата изјавиле дека по заедничка одлука со Палота решиле моментално да...
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka реагираше на објавата на Syn во темата Serie A 2019/2020 со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  ko u hokej :), i igracot sto ucestvuval vo akcijata za gol, podal do toj sto asistiral, toj stil nesto :) I ova se vodi ko statistika u...
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka одговори на темата Serie A 2019/2020.
  Добро, лошо се изразив, можеби требаше да кажам "творец на голот" :D или јебем ли го како. Битно ја зеде топката од центар, помина 3...
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka реагираше на објавата на Splendora во темата Serie A 2019/2020 со Тажно Тажно.
  Шо вика @Peja989, ако суспендираат првенство отров одма пијам.. Иначе озбилно, ако ептен е ризично и нема друго решение, тоа е тоа, ќе...
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka одговори на темата Serie A 2019/2020.
  Да продолжам со фан фактите и рубриката "nobody cares", нели да не биде корона вирусот и јуве арамиите :P главни теми за муабет...
 • Boom Shaka Lakka
  Boom Shaka Lakka реагираше на објавата на Марли во темата Serie A 2019/2020 со Љубов Љубов.
  ^^
На врв Bottom