Recent Content by BONDEK

 1. B

  Првут (Перут) и Себореа

  Фала на членот што го препорача Ds hair , го купив петокот од city mall ( 380 денари ) , истиот ден се измив и драстично ми се намали првутот, пред тоа се мијам со други шампони и после саат два поминувам со раце низ косата и паѓа снег , еве сега после 2 дена откако измив глава, поминувам со...
 2. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Да да баш гооглав , ке ставам уво таму , приметив сега по форумите многу го имале тој проблем, маана им е тоа најверојатно , се заглавувал лист кај тој вентилаторот и зуело поради тоа
 3. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  2007 хечбек истата кола :) Баш како од шалтаблата да доаѓа зуењето, не прекинува си зуи константно , не дека е страшно........исто како твојата кога работи моторот не се приметува ама си зуи :) Изгледа тоа ќе да е фала на сите :) Чим викаш не се исплати за вентилаторче да се отвара , нека...
 4. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  webasto ? што тоа значи ? побарав на google не се снајдов
 5. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Да прашам за Мазда 3 , кога давам контат зуи колата исто кога ке ја запалам и при возење цело време зуи ( не знам од што може да биде ? ) дали акумулаторот или нешто друго ?
 6. B

  ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  Во колку саат е ? не можам нигде да најдам
 7. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Конкретно , тресе моторот кога ја држиш под кумплуг тоа е проблемот
 8. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Ок фала на одговорите, ќе видам дали ми се исплати ама по муабетиве најверојатно ќе се откажам од колата.
 9. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Епа не знам кои делови спаѓаат под цел сет , некој ако знае да каже би било супер
 10. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  убава цена и дава , ми се исплати да го сменам замаецот 600 евра , е сега ме мачи дали со замаец треба други делови да се менуваат , пример дали замаец ламела и кумплунг како што спомна некој погоре се менуваат заедно ? Да не повлекува замеецот други делови да се менуваат конкреткно ми е прашањето.
 11. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Увозна е да за Мазда 3 се работи 2006та дизел, 600евра е видов замаецот :D
 12. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Да ве прашам нешто околу замаец , на колку км почнуваат да откажуваат ? Дали е нормално на 170.000 км да почне да зеза ? Колку често се менува тоа , дека е многу скап дел , и како е на англиски замаец ако некој знае , да земам да истражам :D Ми нудат кола со 170.000 , ама зеза ламелата или...
 13. B

  Фан Клуб: Челзи

  Од колку саат е ждребката ? Иначе Рудигер од просек , стана играчиште да не ти се верува currently my favorite ми е :)
 14. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Зошто Пежо 407 по огласи гледам многу ефтино (за разлика од други коли од тоа годиште и км поминато ) ги даваат еве пример https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3888714 ?
 15. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Мнгу пари за проверка, мислев до 2000 денари ако е да ја однесам таа што ќе ја бендисам да ми кажат точно км , вака ако проверувам 2-3 коли , не ми се исплаќа :) фала во секо ј случај, не можам да начекам сочувана Астра за 3000 евра :place:
На врв Bottom