Recent Content by bojan0123

 1. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Tie sto some polozitelno od 25 juni koga da ocekuvame ukaz vi blagodaram na site I so srekja
 2. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Zdravo cisto edno prasanje nice sto sme polozitelno juni za ukazi otprilika koga ke se ocekuva fala mnogu
 3. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Zdravo da prasam intervju sam 11 mesec 2018 koj br na prepiski spagjam vi blagodaram
 4. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Луѓе останете смирени секако се чека многу на сите редот ке дојде моментално се справуваат сите со криза што енос доаѓа не само кај нас тука е целиот свет сите сакаме да се среди се само напнатоста тука не голем поздрав до членовите како крстич и сите што помагаат иако има бг пасош извинете ако...
 5. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Извинете ако некој знае кога ке почнат со ноември 2018 интервју до каде се стасани задолжителна финална .ви благодарам
 6. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Izvinete sto prasuvam na zadolzitelna sum 14 meseci Dali nekoj znae koga ke ni stasa redot bilo kakva informacija vi blagodaram
 7. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Izvinite da prasam dali seuste potpisuvaat ukazi ili vise praznicno se bugaria ike cekame od januar vi blagodaram
 8. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Lugje do kade e stasano so nas sto sme intervju 2018 jas sum noemvri ke ima li promena na status kaj nas eve onie sto se 2017 intervju me raduvat sto slusam ukazi so srekja na site 1575595314 Dali ke moze nekoj da napravi spisok za nas sto sme na zadolzitelna do koj mesec e stasano ili neka se...
 9. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  ako moze nekoj od forumot da napravi lista ili neka si pisat koj se bile intervju 2018 godina i koj mesec se so koj status i nie da znaeme do kaj sme fala na site
 10. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Eve mozebi ovs ke pomogne na nekoj se barat rabotnici vo bugarija (borovec i sofija) viza podolg period pogolemi sansi za dobivanje na pasos ili bilo koj dokumenti golema pomos ke imate od rabotodavcite eve moj drugar taka dobi pasos pobarajte sekogas postoi nacin a tuka sekoj pisuva sto misli...
 11. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  здраво на сите пред се да и честитам на сите оние кој што имаат потпис и на сите што чекаме да дочекаме и ние срекни денови, еве малку да ве мотивирам поднесов документи 2016 без никакви документи чекав дури 2017 година бев за да закажам интервју за во 2018 година па еве сеуште сум на...
 12. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  So srekja neka vi e na site od zadolzitelna na ukaz sto ste samo ako moze da pisete intervju koga ste bile za otprilika da znaeme do kade e stasano fala
 13. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  добро имам нешто да кажам ако е можно не е моја работа но во последниве денови гледам дека има некој луге што навредуваат како во смисол цигани или продадени души, како и да ако може да се среди тоа јас мислам оти овде никој не е со причина да врега него секој си сака помош и да знае до каде е а...
 14. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  значи мој другар имаше интервју 14.10.2018 со документи од парадедо кој што бил бугарин интервју во скопје и сеуште статус му е Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване . јас сум ноември 2018 интервју и кај мене статус Преписката се намира в процедура по зад'лжително...
 15. bojan0123

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  луѓе значи страната КАЈГАНА ни е од најголема помош за сите оние кој што ги чекаме бугарските пасоши и оние кој више ги имат земано , ако сакате сите оние кој ви се сменува статусот да објавувате тука која година кој месец и до каде сте за сите да знаеме и ние до кај сме и колку време отприлика...
На врв Bottom