Recent Content by bogev4eboy

 1. bogev4eboy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дечи се чека ли улица да излезе нешто (веројатно некој документ) и ако да, има ли некаде каде што може да се провере? За другар прашувам :D
 2. bogev4eboy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Некои 300 страни претодно пишав, после месец ипол два еве уште нема никаква промена за тие што се на финална. Се изначекав за задолжителна некои 17 месеци, изгледа без година дена не поминувам со финалнава. Bad luck :place:
 3. bogev4eboy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Не гледам промена финална -> положително веќе месец ипол :(
 4. bogev4eboy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Хм, изгледа заглавивме на финална forever :confused::( Иначе @Bibo имаш грешка, кај ПОЛОЖИТЕЛНО наместо МАРТ 2021 веројатно MAJ 2021 треба да е ...
 5. bogev4eboy

  Payoneer (официјална тема)

  Дали воопшто Payoneer може да се поврзе со НЛБ и како идат провизиите?
 6. bogev4eboy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ако си им дала идентитет, подобро за тоа да почниш да се плашиш .. Инаку странава изгледа доста фејк, можеш да пробаш да ги пријавиш (анонимно) во некоја агенција/министерство во Бугарија да ги средат.
 7. bogev4eboy

  Што би, или правите со вишок пари?

  Не се разбираш шо да ти кажам друго :D :bravobe: Дај адреса една гајба пиво да ти пратам :D
 8. bogev4eboy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Со „македонски Бугарин“ до државјанство по скратена постапка (y)
 9. bogev4eboy

  Предлог закон за "легализација" на возила со Бугарски таблички

  Јас не ја разбирам целта на ова, чиста северно-македонска пљачка ништо друго. Регистрирам кола со зелен картон 22.000, автобус да не регистрирам!? Па во бг за 100еур имаш све туто комплето. ПС. зашо не почнат да бараат регистрација и возачка за тротинет? ... ги има премногу, чисто како предлог.
 10. bogev4eboy

  Пасош

  Мораш да имаш иста адреса во сите документи, зашо ако те проверат ќе јадеш казна.
 11. bogev4eboy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Како идат проверките на документите и статусите, паралелно ги работат сите години или прво најстарите ги гледаат? Има некој од 2019та што има промена од 2 во 3 статус и сл.?
 12. bogev4eboy

  Ситница што ме нервира

  Кога некој ми се смее додека му зборувам, чат пат и ќотек паѓа ! :mad:
 13. bogev4eboy

  Сендвичара "Седмица"

  Е не, имаат посебна скара за плескавици :P
 14. bogev4eboy

  Сендвичара "Седмица"

  Мислиш поздрав дека е стекот? Имав порачано стек на лето во Лептокарија, додека чекав да ми го спремат жената на шанк си бришеше со виледа, и потоа отиде на чешма, ја натопи виледата и додека ја цедеше половина од нечистата вода заврши на скара (дека блиску до чешмата ја ставиле). Инстантно си...
 15. bogev4eboy

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Имам Peugeot 307 2.0HDI и имам некоја мака со турбо и потрошувачка. Од кога е кај мене колата ја носам во еуроимпекс, но во последно време ми кажуваат луди цени. Сега сакам да ја однесам колата на друго место, но не незнам мајстори кои што работат Peugeоt во Скопје, освен CityCar до Асуц. Дали...
На врв Bottom