Recent Content by bobi2006

 1. B

  Nikon D3400 со 18-55 и 70-300 објективи

  22 000 денари.... Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 2. B

  Nikon D3400 со 18-55 и 70-300 објективи

  Ќе пробам да продадам се комплет, ако не оди тогаш ќе оди посебно. Пиши ми предлог цена да те имам пред вид. Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 3. B

  Nikon D3400 со 18-55 и 70-300 објективи

  25 000.... Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 4. B

  Nikon D3400 со 18-55 и 70-300 објективи

  Се што гледате на сликите од апарат, објективи, ташна, сталак, филтри, адаптер за м42 објектив, полнач,гумена заштита, lens hood,wireless shutter,капачиња за тело и објектив, резервни капачиња... Се е зачувано тип топ, без прашинка во нив. Околу 9300 сликања има направено. 26000 денари се...
 5. B

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Матизот е многу мал,не можиш во него да сместиш ни еден куфер или поголем пакет,да не помислиш количка за бебе да сместиш во него.Затоа барај нешто поголемо како хјундаито.Матизот како повеќе ќе го возиш така ќе ти се чини дека се е потесен и потесен. Јас имав даеву ланос,по ефтина одржавка,по...
 6. B

  Полнење на лаптоп

  @maxer -каде го има оваа на Dell лаптоп,јас неможам да го најдам.
 7. B

  Продавам, купувам, менувам...

  Zamenuvam 2 X 2gb hynix, sodimm ram memorii, plus moja doplata za edna plocka od 4gb ili 8gb.
 8. B

  Продавам, купувам, менувам...

  Менувам две плочки RAM меморија од по 2 gb ,значи 2х2gb за една од 4 gb,исправни. Ми цркна едниот слот и сега работам само со 2 гига рам,затоа ги менувам. Давам и литар ж`та ;)
 9. B

  Продавам, купувам, менувам...

  Купувам батерија за лаптоп Dell inspirion R14 N4010,нова.
 10. B

  Пазарете се тука!

  Е ајде де...,само SII,има за тие пари. Па дајте некој LG L70,одма ќе го земам...за 5555 денари :-) Праќајте и слики...за мобилните што ги нудите. O:-)
 11. B

  Пазарете се тука!

  Купувам телефон до 5500 денари,давајте разумни понуди,ве молам:-)
 12. B

  Пазарете се тука!

  Купувам телефон до 5500 денари,давајте разумни понуди,ве молам:-)
 13. B

  Фото берза [помош при избор на фотоапарат]

  На што да обрнам внимание,,што е "маркетинг трик"? Што е нај важно за еден добар фотоапарат?
 14. B

  Фото берза [помош при избор на фотоапарат]

  SONY DSC H300 или NIKON L820? Двата се нови и речиси исти пари се. Ми треба за домашна употреба ,да ги сликам децата,некоја фотографија на одмор.... Дали вреди да се потрошат околу 12000 денари,или да продолжам да си го користам BENQ идиотчето и мобилниот телефон?
 15. B

  Делови за Мерцедес ќе се произведуваат во Македонија

  И јас да ти ебам се женско во фамилијата. Ќе ја ебам и сестра ти....ако немаш сестра...ќе ти направам
На врв Bottom