Recent Content by beopen

 1. B

  АМ категорија

  Фала ви, ќе ги прифатам советите
 2. B

  АМ категорија

  Дечки сакам да ве прашам, положив за АМ категорија (за до 50 кубика мотор), па сакам да ве прашам дали смеам да возам само низ град или дозволено е и на регионален пат (пример релација Прилеп-Битола)
 3. B

  Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

  Iphone XR vs Samsung Galaxy Note 9 I mislenje ako mozi za Iphone XR vo ledikom, dali ima nekoj iskustvo oti citav gi davale vo custom kutii i zatoa bile tolku poevtini.
 4. B

  Дали верувате во господ?

  Vo ovoj del te poddrzuvam totalno, zatoa sto pomislata za ateizam mi sw vrodi od licemerieto na crkvata i popovite. To so poinakvi gledista imaat za nedokazani raboti toa e nivna rabota, na religioznite jbg. Sekoj si ima pravo sekoj neka si tera kako so saka.
 5. B

  Дали верувате во господ?

  Зошто на овој дел немаш цитирано? Многу докази се? 1. Создавање свет за 7 дена немаш доказ 2.Пекол и Рај немаш доказ(едуцирај се за Данте Алигиери и Божествена Комедија и дознај дека во 14 век е измислен пеколот и рајот од страна на тој писател. 3.Од H20 во етанол немаш доказ дека е возможно...
 6. B

  Дали верувате во господ?

  Епа затоа си религиозен оти врска немаш од наука. Сакам некој верник да ми објасни работиве.. Чекај, стварно мислиш дека некој дедо за 1 недела го направил светот и се во него? Чекај, стварно мислиш дека после смртта постои пекол/рај(задгробен живот)? Брале а што е со библијата што е...
 7. B

  Дали верувате во господ?

  1.Пак нема да верувам. Треба убо да го запознаам за да стекнам доверба.Ама пак нема на газ да паднам. 2. Не постои светов од нечиј пубертет, едуцирај се за еволуцијата од пред 3800 билиони години. Пиши на јутјуб има доста резултати. 1. Од што те има спасено? 2.Кој е тој што го викаш Исус? Го...
 8. B

  Со кој од познатите фаци би сакале да имате секс?

  I plus ako e 48 poiskusna e hahahah
 9. B

  Со кој од познатите фаци би сакале да имате секс?

  Како познати фаци би бил со Лила Филиповска хохо
 10. B

  Дали верувате во господ?

  Каков доказ имам бе дека постои? Какво е тоа знаење дека нешто таму постои ко никој не знае? Или шо ти рекле ко мал то правиш. Не е лично кон тебе ова туку општо зборувам за вернициве. Као демек акл веруваш арно ќе ти биди ако не веруваш нема. Лол. Едноставно сме животни кои имаме поразвиен...
 11. B

  Дали верувате во господ?

  Дали го имате запознаено па што имате доверба? Јас да го видам нема да му верувам освен ако не се дружам неколку месеци и да видам дека е арен. Лол бе колку сте пред хуманизам и ренесанса
 12. B

  Cuckold

  Ти уште живееш со тоа дека само жените готват? 2020 година е за 2 недели мисли малце кај живееш. Немора да си cuckold ама отфрли го ставот за готвењето, било така некогаш пред 2 светска
 13. B

  Професор со шлаканици воведувал ред на час

  Има интернет и куро ги боли децата се е достапно, поточно се шо ги интересира че ди најда немора да памта се од училиште, не треба да се тепаат туку да си кулираат, деца се
 14. B

  Девојка ми/дечко ми сака тројка

  Хахаха почитувам мислење но, ммф е педрерско колку шо е ффм за лезбејки. 2:1 е во двете
 15. B

  Што ве напалува најбрзо во сексот?

  Сакам несекојдневни работи а не се да е монотоно. Исто да си се надополнам, шо има поубо од бисекс? Се шо постои во сексо го имаш во ист момент. Ем кур си примаш ем вдунда го пикаш
На врв Bottom