Recent Content by ATG

 1. ATG

  Пазарете се тука!

  Продавам Nokia 6600, со мемориска картичка 32MB. Не и работи џојстикот на лево (само на лево!!! на другите три страни работи :) ). Цена: 1600 денари цената не е фиксна
 2. ATG

  Кој ги изградил пирамидите и зошто?

  ...Јас верувам дека се изградени од луѓе. Сум читал се за тоа како ја мереле симетричноста и како ги обработувале камењата и се беше логично, само некои луѓе, како и обично, тоа што не можат да го сфатат им го препуштаат на вонземјаните за кои никој нема прецизен доказ дека постојат. Ако ги...
 3. ATG

  Живот после смртта

  Се разбира дека не... Според мене луѓето почнале да си се тешат со тоа кога почуствувале страв од смртта или кога ќе изгубат некој близо, па: „тој/таа е тука меѓу нас, бла бла.....“
 4. ATG

  Вонземјани, НЛО...

  Живот надвор од нашата планета можеби постои... Но дека се блиску до нас во никој случај. Многу луѓе тврдат дека виделе НЛО и можеби е вистина, но тоа не значи дека тоа се вонземјани... Никој не може да знае какви летачки објекти имаат американците... П.С. После неколку децении ќе ни се смеат за...
 5. ATG

  Пазарете се тука!

  Продавам Nokia 6600, со мемориска картичка 32MB. Не и работи џојстикот на лево (само на лево!!! на другите три страни работи :) ). Цена: 1600 денари
 6. ATG

  Која е најаката кола што сте ја возеле?

  Па сум возел повеќе коли: гоф 1, 2, 3 (моментално возам 2-ка и 3-ка), пежо 104, лада 1100, форд ескорт, а најјакта што сум ја возел е BMW 330ci (поправо свртив само едно крукче со 40km/h сепак е подобро од ич)
 7. ATG

  Kaко да провериш каде ти е произведен телефонот (колку е квалитетен)?

  00 - Нокиа 6600 прекрасно 01 - Самсунг Е200 одлично
 8. ATG

  Колку често сте на месинџер и колку тој влијае на вас?

  На мсн сум околу 5 сати дневно а уклучен е 15-16 сати...
 9. ATG

  Што би избрале помеѓу Ауди, Мерцедес и БМВ?

  Јас мислам зависно од моделот... но како и да е - Мercedes
 10. ATG

  Купи, досреди, продај... Можно ли е?

  Peugeot 104 SL Произведена 1978, 42kw, 1100ccm. Кај крилата е малце скапана ми рекоја дека за 100 евра се прајт, и фали еден штраф шо го држи моторот. Бајдвеј, ја возев до пред 2 недели и одеше добро... Сега ми помина регистрацијата... Само оваја слика ја имам во ком. а моментално не сум дома...
 11. ATG

  Купи, досреди, продај... Можно ли е?

  Имам Peugeot 104, се мислам дали да го поднаправам и да го продадам или да го однесам во отпад па таму да го продадам на кг. Што мислите???
 12. ATG

  Депресија

  Јас искрено немаше да го напишам тоа што го напишав ако ја поверував. Ама сево ова некако ми е многу измислено. Како некој овде да гледал премногу филмови или можеби сум многу млад па немам сеуште видено нешто такво но дотогаш не би поверувал во тоа што го кажува Lezbiangirl
 13. ATG

  Живот после смртта

  Нема шанси да има живот после смртта, а најмалку во реинкарнација, но има позитивни страни луѓето можат да си го лажат умот дека ко ќе умрат ќе уживаат, но реалноста е друга... „Надежта последна умира“
 14. ATG

  Влијанието на светската економска криза во Македонија

  ... Дефинитивно новинариве го прескокнале предметот „економија“, како ќе се спасат од рецесија со намалување на побарувачката???. Така само држава ќе се доведе во депресија а нема теоретски шанси да излезе од рецесија. Дали знаете како Белгија се справува со рецесијата? Со зголемување на...
 15. ATG

  Оригиналниот тестамент на Александар Македонски на македонски јазик

  Тестаментов е откриен уште во 1900 година, но неговиот легалитет не е признат, и вооедно не е ни легитимен според нашите „драги“ соседи, а највероватно тоа беше доволно за да се убедат европсите земји. Не знам дали е сега признат ако некој има такви сознанија, пишете. Баш ме интересира...
На врв Bottom