Recent Content by Alfred alfred

 1. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Сум ја фаќал јас и на 38° на издув дувала на аутофан наместена
 2. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Треба да има и температура за секое палење и за секој ден различна да се става. За тоа беше муабетот дека нема.
 3. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Тошиба бате ако имаш буџет. Сузуми плус. Е сега дали 2.5 или 3.5 види во салон со нив. Тоа ќе ти работи како треба. И дајкинот ќе ти брка работа за да не гаси и да си цепа. Али ја би тошиба
 4. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Земи си го Дајкинот фтфх тој модел 5 ка-та од ицс, има и попуст додатно на страната за онлајн купување, и да си бидеш раат.
 5. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Малку совет околу у краунот. За тоа што ти е ќош до сензорот, ти предлагам да ја работиш со ај фил, неможеш далечински он офф и ај фил, него само ако ти е нонстоп уклучена со да речеме 20 кога не си дома и 22 кога си дома, работи ја со ај фил, ако сакаш далечински задавај повисока 2 степени од...
 6. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Од ветеров да не и е мака, да и дува од дупката директ во сензорот, ако не е затната убаво, и да ја буни. Друго не гледам што мака да има од зададениве параметри.
 7. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Да да се тоа горе јасно со влага со 4 ц плус дигање(ќе си почекаш) и ред други работи. Него муабетот ми е (ако некој мерел и) ако е за 500 ден месечно плус минус, да се игра најпаметно со 22ц константна-и 24ц посакувана (односно не повеќе од 2 степени разлика?)и да се има поголем комфор додека...
 8. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Да да гасење нема во ниеден случај, него дали да се оди со разлика 20-24ц(24 ја ставам како идеална температура за престој) или со помала разлика на пр.22-24ц. Кујна трпезарија дневна се грее. Дали би имало драстична заштеда на дневно ниво на Кв или? 1579556675 Да да дека е поголем простор 40...
 9. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Друштво едно математичко економско прашање до оние што имаат мерачи и ги пробале наведениве сценарија. Сценарио 1. Грееш 24/7 на да речеме 23 ц, и само кога си дома во престојот дневен од 17ч до 01ч дигаш за степен на 24 ц. И после 01ч пак враќаш степен подоле да одржава 23ц. Сценарио 2...
 10. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Фала на инфо бате. Него ова со ходникот и плус вц би греел јас доле, прилично ладен е, од ходникот нагоре скали продолжуваат со висок плафон и горе истиот ходник со три спални и вц(моментално 3.5 ка таму грее, ходник и бања и една спална цело време, ретко плус две спални би се грееле). Доле во...
 11. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Бате кратко инфо за тст климата. Дали цело време дува, или гаси кога ќе постигне температура и после ќути па чека да ти падне некој степен два па да уклучи? За ходник и скали би ја користел на макс 19 ил и 20 ц.
 12. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Баш гледав и сликите од монтажата на климата бате, незнам дали ти си кажал таму и така да ја стават монтерите , или нивен предлог било тоа, ама мислам дека не е во ред за почеток тоа, така да види ако можеш да ја преместиш. Грубо што видов на сликата, имаш прозор и внатрешна ролетна и корниза за...
 13. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Ако ти е издувот скроз доле, ако не ти смета, пробај дигни го степен два погоре свингот, или пушти го да свинга ауто цело време и 4 та брзина фан и ќе ти распореди поубаво и ќе ти дојде со 26 подесени ,25 во станот реални. И со крилцата во издувот играј, едни на една други на друга страна ако...
 14. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Ако не ти постигнува со температурата, гледам и quiet режим ти е стиснат елка месечина, може и тоа да ја ограничува, исклучи и го тоа. За дајкинот зборам.
 15. A

  Најекономично греење (затоплување)

  На колку ја работиш претежно , и со I feel или без него. Издувот на која брзина го држиш? Чисто за споредба, и сетинзи да споредиш за овој период како ја користиш, перката скроз доле или?
На врв Bottom