Recent Content by ahil

 1. A

  Македонска берза

  Многу пати сум зборувал во минатото и пак ќе кажам. Нашата берза ќе заживее само кога големи компании кои се сопственост претежно на еден или неколку сопственици ќе ги убедат да излезат на берза. Адора, ИГМ, Дени интернационал, Некој од рудниците....вака набројувам по некој од различни гранки...
 2. A

  Македонска берза

  А замисли да се оствареше ситуацијата и да беше сват со Вицко :) , кое играчиште ќе беше
 3. A

  Македонска берза

  Ванчо наш голем маж :) Негова најпозната изрека од времето е „Од народ за народ“. Некако излезе оти човеко за се го бидува, ама така е кога не си ги знае парите. Замисли него да го снајде оваа што му се случува на Орцо, колку гранки ке бидат сериозно загрозени
 4. A

  Македонска берза

  Пристап до Е-трајдерот во КБ добивате бесплатно или наплаќаат месечно. Се мислам дали да тргувам преку нив, овие со Илирика некако почнаа да ме нервираат
 5. A

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Кога кажуваш 600.000 вакцинирани верувај дека половина од овие се од прележаните. Јас во моето опкружување преку 70% од луѓето кои прележаа знам дека се вакцинирани
 6. A

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Го знам од факултет, не знам точно каде живее ама долги години е во Скопје. Најмалку од 2007ма, дали во меѓувреме бил некаде во странство не знам. Се сложувам дека нема ништо приватно работено (едно време Грујо кандитираше само учители и доктори) и што би рекол еден поранешен кандидат за...
 7. A

  Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

  Некој работи само мене не ми се јасни или правам некој превид. Нели Венко рече дека биле 26 пациенти плус медицински персонал? Спасиле 12, има 14 тела на обдукција и медицински персонал неповреден. До тука е се во ред, но нели има информации за таа 29 годишната што загинала спасувајќи ја мајка...
 8. A

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Мене лекарка од Ковид центарот ми го препорача кога беше кај нас 5 евра.
 9. A

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ете јас ќе се пријавам за еден таков, уште првиот ден кога се пријавив во Ковид центарот (иако немав направено тест, но имав симптоми заедно со сопругата и детето со позитивен тест), Ковид докторката покрај витаминската терапија (која патем вклучуваше и Quercetin) ни даде Ивермектин на мене и на...
 10. A

  Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

  Жално е што некој правници кои прават систематизација и објавуваат оглас за фирмите немаат познавање на македонскиот јазик. Раководител на...и ДУПАЧКА опрема. П.С. Огласот е фирма во општина Радовиш
 11. A

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Мене една логика не ми е јасно. Другар мој со сопругата се тестираат пред 10тина дена во Струмица во една попозната приватна болница, со брз тест. Сопругата позитивна, тој негативен иако уште утредента исти симптоми и се коронашки симптоми. Поентата е иако се пријавени кај матичен апсолутно...
 12. A

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Уште многу нелогични ми се работите околу високата смртност. Кај нас на 1000 заболени дневно по 20-30 починати. Види Израел со 10.000 заболени 20-30 починати. (некој ќе каже вакцинирани се, ама не е секаде така). Од друга страна веројатно кај нас има многу повеќе заболени но реално не се...
 13. A

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Завчера другар мој со жена му беа да се тестираат, поради тоа што жена му била во контакт со заразено лице и имаше симптоми 2 дена. И рекле нема тестови за денес и утре, па си се тестираа на приватно. Таа позитивна, другарот негативен. Наредниот ден веќе сопругата негова нема симптоми а тој на...
 14. A

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Сеа ќе испадне дека вакцините не чинат. Или само фајзер е одлична. Па што е тогаш оваа фама за вакцинација. На крај ќе излезе вакцините се добри, ама нашите или не знаат да ги ставаат во соодветна доза или не биле добро складирани па се расипале. Види поентата е дека вакцините веројатно...
 15. A

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Да не излезе дека промовирам други сајтови ама ете можете да отворите на Гостивар пресс и да видите дека од официјални извори во Гостивар починале 10 лица од 12-16.08 од кои 6 невакцинирани, 3 вакцинирани и за 1 лице немаат податоци. Отворете на телевизија стар (штипска локална) каде има податок...
На врв Bottom