Recent Content by acezuti

 1. A

  Елитна проституција

  Хехе епа ај ја тебе ке те частам една од пред мтв ти части една елитна па после ке ги споредиме искуствата да видиме дали има разлика :) :) Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 2. A

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Ја мислам дека имаш и нови по едноставни побарај си сеа имаш избор голем. барај некој од бизнис класата ги има основните работи што ти требаат стварно на телефон помали екрани и батеријата им држи подплго. Најако ми е кога некој што не се замара со моб и нема потреба од јак моб ке купи најнова...
 3. A

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Голема грешка е да мислиш дека големите земји се нешто по различни од нас сите ги имаат сличните проблеми само во друг размер и различно се справуваат со нив. И да имаат влијание на нас но далеку од контрола. Еве за пример сега и во америка Тексас сака независност и се збори за референдум и...
 4. A

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Во тој преиод додека македонија била фашистичка сме биле 2 сила во свет воена а можда и прва, фабрики во фашистичка германија се граделе едно чудо ке сме можеле кај сакаме у свет да идеме на одмор . Ја викам да се смени темава кога се живеело подобро под фашизмот или сеа и да бараме да се...
 5. A

  Донирање на јајце клетка

  Мила со закон е дозволено донирање но не е добро и прецизно регулирано што после? Кои права ги има донерот и што може да бара од вас. Пример после неколку години може да и текне да бара старателство или некои права или се предомислила и се јави мајчински инстикт си го бара нејзино било. Или ке...
 6. A

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Хаха во Македонија се гради од европски кредити. Од времето на тито има многу малку остснато. И ако те интересира малку истражи на интернет ке сватиш дека во тоа време во Македонија многу малку се инвестирало. И ако гледаме во поглед на градење и инвестиции нас доста не заебал. Сите...
 7. A

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Распрашај се малку у Америка на пример колку е или на друго место. Ај нареден пат ако не ние ке ти платиме да го поправиш забот Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 8. A

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Како и секогаш Македонија заостанува. И најако истиве овие што тика плачат по Јигославија на друга тема или друг форум ке се прават патриоти и ке продаваат патриотизам :) :) Види низ светот што се случува луге гинат за своја држава и независност. Што мислите на Баскија подобро ке и биде и...
 9. A

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Ако го прочитате мојот прв пост тука ке видите дека реков дека времињата се неспоредливи. После заземав став дека е сега подобро чисто поради дискусија да се развие зошто сите овде плачевте по Југославија. А точно кога било подобро зависи од човекот што го прашуваш и неможе да се каже точно па...
 10. A

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Кој тоа сите? Старите во Мк? Ја не сум слушнал Хрватитр или Србите да плачат па ни Словенците сеа некој тука нешто пишал ама, не верувам баш Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 11. A

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  1. Да во политика сум крајно неупатен за тој погоре што коментираше а и не ме интересира многу 2. Југославија никогаш немаше да опстане со Србите и Хрватите заедно во неа, осудена беше на пропаст и прашање на време беше кога ке се распадне 3. Никој некажа дека тогаш било лошо како ти што викаш...
 12. A

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Абе кути ти вчера правеше истражување и ја знаеш вистинската состојба ? :) :) Ја се надевам само дека ти си постар во спротивно тешко нас со младина што уште плаче по тито и југославија. А за фернандо торес погоре ако ти се срамиш од тоа што си па осекаш потреба да лажеш тоа е твој проблем...
 13. A

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  На последни избори гласав за гром мислам дека беа тие новите а во партија не сум стспнал во живот Ама нема везе навикнав више да ме ставаат во еден или друг кош класика Македонски муабет или си за нас или си против нас нема трето. Иначе многу сакам да дојдам на еден ден кај некој како овие...
 14. A

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Идете прашајте ги лугето што имале родители или што самите биле на голи оток. Прашајте ги оние што им одземале купишта имот при национализација. Прашајте ги тие што се убивале од работа а зимале исто со некој што лежел и не работел. Оние што неможеле ни 2 стан да си купат морале да не се женат...
 15. A

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Ххахахаха пробав убаво сликовито да ви ги доволам разликите гледам некој пак не признава и тврди дека порано било подобро. Ај да се обидеме друг пример зошто некои се толку во заблуда дека порано било подобро. Ако сега мислите дека Грујо ги филува работите и вицот со возот што го клателе...
На врв Bottom