Recent Content by 1975puckovski

 1. 1

  PayPal (официјална тема)

  Se nadevam deka informacijava ke mu bide od korist na nekoj drug sto ima vakva ili slicna situacija.Isprateni 10eur na fizicko lice od Bosna(pretpostavka deka proviziite se isti za site ex-yu republiki) -od moja smetka simnati 10 eur (617 den) -Na smetkata vo Bosna pristignati 9,11eur znaci...
 2. 1

  PayPal (официјална тема)

  Колку што разбирав парите ке му стигнат фул (10еур) а нема провизија поради ситуацијава...Меѓутоа пошто се работи за месечна претплата колку би била провизијата понатаму во нормални услови т.е кога ке се смири ситуацијава со короната.Фала и поздрав.
 3. 1

  PayPal (официјална тема)

  Здраво дечки,имам конкретно прашање во врска со плакање преку пејпал односно треба да платам 10еур на човек во Босна па ме интересира колку би изнесувала провизијата за тие пари што би ми ги земале од пејпал бидејки преку вестерн унион на 10еур плакаш уште 10 еур провизија.Поздрав.
 4. 1

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Svim vjernicima islamske vjeroispovjesti BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN
 5. 1

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Togas pomagaj :) Ne sum nekoj "stručnjak" ama od toa što go gledam so Cccam nema nikakvi znaci da "oživee" barem za sega .
 6. 1

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Večerva se zamrznati site kanali na Max tv na eutelsat.Ima li nekakva oficijalna informacija za što konkretno se raboti i do koga ke trae.
 7. 1

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Да,тоа го прочитав на форумов за таа постапка меѓутоа целта ми е да направам м3у листа од која после со конвертирање ке извадам преку нотепад++ букет листа за енигма 2 Дали треба нешто да сменам во листата која сум ја направил за да се гледа на дм800
 8. 1

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Друштво, пошто решив нешто да направам сам а и да научам повеке пробав да направам една стрим листа (м3у) од веб макс тв ама некаде заглавувам очигледно па една помош од поупатените би дошла добро. Кога го отварам преку влц плеерот направениот м3у фајл ми се отвара ерор. Истата постапка...
 9. 1

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Фала дугар,имам баш опенпли и секако ги користам како букет (со конвертирање од м3у8 во букет листа) меѓутоа не сум толку упатен околу постапката и термините "Strimovite od webmax ke gi konvertiras so 4097 posto se rtmp so 1 nema da ti rabotat" доколку имаш некаков туторијал за целата постапка...
 10. 1

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Ок се сложувам со твоето мислење и стварно немаме потрба од препукување по форумов а пошто не сум некој што е ептен упатен во правење листи ги замолувам поискусните да ми објаснат како да направам м3у клиста од веб (https://webtv.vip.mk/ http://web.maxtv.mk/ ....) а јас земам обврска да...
 11. 1

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Незнам како се прави :(, тоа е проблемот иначе знам дека има и вип и макс web а има некои апликации за андроид да гледаш на телефон ама планот ми е да врзам ДМ преку хотспот и месец дена да оставам деца со баби и дедовци во планина .
 12. 1

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Така е брат,еве гледам сега уште еден пациент како мене и тоа од странство сакал да гледа иптв мак канали ....Напаѓајте сега е моментот "праи пари у странство а сака гага да гледа МТВ И Сител" e нема брат ке платиш ако сакаш да гледаш....По форуми сум многу години во цела бивша ју и секогаш и...
На врв Bottom