Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.359
Поени од реакции
37.195
Не сум знаел дека тигрите за петарди прават акции.
Може ли некој да објасни за што служат тигрите, искрено прашувам, пошто идеа немам.
За терористи се пуно, како вие шиптaрите што сте терористи сите.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.826
Поени од реакции
6.920
За терористи се пуно, како вие шиптaрите што сте терористи сите.
Мораме да признаме дека само Каурите што се од САЕ Тигри се единствените мудоњи што не е*ат жива сила кога станува збор за справување со Албанците.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.011
Поени од реакции
4.564
Мораме да признаме дека само Каурите што се од САЕ Тигри се единствените мудоњи што не е*ат жива сила кога станува збор за справување со Албанците.
Не е така, на албанците им смета македонштината кај македонците, им смета тоа што македонците знаат чија е државата, им смета што ќе си останат малцинство, а со нивното однесување се зациментираа како едно од малцинствата на македонија, историјата никој неможе да ја врати па ни они, во 21 век државотворен неможеш да станеш од ветер и магла.
Они ќе се обидуваат да се наметнуваат да се населуваат ваму таму да менуваат закони, нивната улога е рушење на македонштината, да срушат знаме, да срушат химна, да го омаловажат илинден, може и владици да станат.
Но веќе сите им ја знаат намерата и улогата, во нив доверба нема никој ниту децата.

Тигрите се занимаат со петарди и крадци, ситна роба, дуќанчина.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.017
Поени од реакции
4.199
Не е така, на албанците им смета македонштината кај македонците, им смета тоа што македонците знаат чија е државата, им смета што ќе си останат малцинство, а со нивното однесување се зациментираа како едно од малцинствата на македонија, историјата никој неможе да ја врати па ни они, во 21 век државотворен неможеш да станеш од ветер и магла.
Они ќе се обидуваат да се наметнуваат да се населуваат ваму таму да менуваат закони, нивната улога е рушење на македонштината, да срушат знаме, да срушат химна, да го омаловажат илинден, може и владици да станат.
Но веќе сите им ја знаат намерата и улогата, во нив доверба нема никој ниту децата.

Тигрите се занимаат со петарди и крадци, ситна роба, дуќанчина.
...а што е „најинтересно„, на шќиповите редовно им успева операцонализирањето на нивната стратегија „а ла Призренска лига„, на македонска земја.

Доволно им беше да си најдат побратими во македонските изроди, за да си “одат„ рабојќето што полесно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.085
Поени од реакции
81.001
Не е така, на албанците им смета македонштината кај македонците, им смета тоа што македонците знаат чија е државата, им смета што ќе си останат малцинство, а со нивното однесување се зациментираа како едно од малцинствата на македонија, историјата никој неможе да ја врати па ни они, во 21 век државотворен неможеш да станеш од ветер и магла.
Они ќе се обидуваат да се наметнуваат да се населуваат ваму таму да менуваат закони, нивната улога е рушење на македонштината, да срушат знаме, да срушат химна, да го омаловажат илинден, може и владици да станат.
Но веќе сите им ја знаат намерата и улогата, во нив доверба нема никој ниту децата.

Тигрите се занимаат со петарди и крадци, ситна роба, дуќанчина.
Проблемот со кој треба неизоставно да се занимаваме, сега, не се Албанците, туку неалбанците кои ради личен профит или други причини, се праат наудрени и ја негираат реалноста, бесрамно игнорирајќи ги сите настани, без разлика со која фреквенција се случуваат. Таквите се примарниот проблем, кој доколку не го решиме нема никогаш да можеме да го решиме и главниот проблем кој ни го натураат Албанците и нивните спонзори.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.011
Поени од реакции
4.564
Проблемот со кој треба неизоставно да се занимаваме, сега, не се Албанците, туку неалбанците кои ради личен профит или други причини, се праат наудрени и ја негираат реалноста, бесрамно игнорирајќи ги сите настани, без разлика со која фреквенција се случуваат. Таквите се примарниот проблем, кој доколку не го решиме нема никогаш да можеме да го решиме и главниот проблем кој ни го натураат Албанците и нивните спонзори.
Кажи професори, декани, академици, скопјани но би рекол дека на некои од академиците им дојде паметот или пак глумат шокираност пред народ, за жал мислам дека се глумци, почнувајќи од коцарев, ќулавкова и тн, сите до еден ми изгледаат дека го мамат сопствениот народ по режија од калето.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.011
Поени од реакции
4.564
Радувај се Македонијо, после 20 години успеа да ставиш функционер на дуи во лисици. Огромен успех и чекор напред кон еу.
Командат на учк премиер, уриме, ова нема да го пише Фокус, ама алија ќе им посере во двор.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
Радувај се Македонијо, после 20 години успеа да ставиш функционер на дуи во лисици. Огромен успех и чекор напред кон еу.
Bidi siguren deka mnozistvoto kaj albancive se raduvat poveke od tebe.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
Не ти кажаа дека е пуштен?
Албанците со своето гласање се гледа колку се радосни.
Druzhe za lisicite beshe muhabetot, ne se praj pameten bez potreba.
DUI od 2015 go nema mnozistvoto, no zaradi shto uspeal da kreira vaka fake partii za da ne moshe da se obineti opozicijata. Se zavisi od Taravari, ako on mu se pridruzhi na opoziciskata koalicija, mislam deka DUI ke izgubi.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.011
Поени од реакции
4.564
Druzhe za lisicite beshe muhabetot, ne se praj pameten bez potreba.
DUI od 2015 go nema mnozistvoto, no zaradi shto uspeal da kreira vaka fake partii za da ne moshe da se obineti opozicijata. Se zavisi od Taravari, ako on mu se pridruzhi na opoziciskata koalicija, mislam deka DUI ke izgubi.
Ајде не се преправај, ќе ги гласаш заедно со сдс одите во еу, исто како и 2016 со безчовечно менување на име на грбот на македонците кои мнозински беа опозиција.
Ти за таравари или беса не гласаш.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.848
Поени од реакции
23.550
Сакам да ја искористам оваа прилика на шиптaрите на форумов од мое име и од име на Африм (види ми потпис) да им го честитам Божиќ. Христос се Роди! Дека ќе го подигнете IQ-то нема па затоа ви посакувам помалку агресија и насилство, помалку криминал и помалку шиптaрлуци (и ова нема да биде ама ај). Да не им ги сечете курињата на децата и да не ги мотате жените на 35+ степени во мантии затоа што некој педофил и пљачкаш од 7ми век ви рекол така. Што повеќе Рита Ора, Бебе Реџа, Дуа Липа, Ера Ештрефи, Гента Исмаили, Калаши (старлетата не пушката) што помалку турски муфтии и катарски имами.

Take beer!

1704643791078.png

1704644639036.png
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
Сакам да ја искористам оваа прилика на шиптaрите на форумов од мое име и од име на Африм (види ми потпис) да им го честитам Божиќ. Христос се Роди! Дека ќе го подигнете IQ-то нема па затоа ви посакувам помалку агресија и насилство, помалку криминал и помалку шиптaрлуци (и ова нема да биде ама ај). Да не им ги сечете курињата на децата и да не ги мотате жените на 35+ степени во мантии затоа што некој педофил и пљачкаш од 7ми век ви рекол така. Што повеќе Рита Ора, Бебе Реџа, Дуа Липа, Ера Ештрефи, Гента Исмаили, Калаши (старлетата не пушката) што помалку турски муфтии и катарски имами.

Take beer!

Прегледај го приврзокот 403010

Прегледај го приврзокот 403011
Hehe funny boy.
Nie sme extremisti, go imame i afrim extremistot so brada shto cel den ke pi kafe vo Serava-Cair. I go imame Dua Lipa koja shto go znae cel svet.

Vie go nemate ni toa ni ova, zatoa ke ostanete vakvi zasekogash.

P.S ima i albanci nadvor od Cair.
Автоматски споено мислење:

Ајде не се преправај, ќе ги гласаш заедно со сдс одите во еу, исто како и 2016 со безчовечно менување на име на грбот на македонците кои мнозински беа опозиција.
Ти за таравари или беса не гласаш.
Shto se prepravam be druzhe, neli muhabetot beshe za lisicite.. shto e ovde nejasno ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom