Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    684

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.461
Поени од реакции
12.231
Мераци им е метрото. И во Петерсбург исто. Другите градови немаат, немале толку вешмашини западни и камери од Финска украдено Русиве :icon_lol:

Да земеш да ги пуштиш келешиве во метрово. Ќе мислат во СпејсШатлс се :D

Она од стартрек или старварс :icon_lol:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.461
Поени од реакции
12.231
Izvorov ti e relevanten skros.. Isto kako nashite Fcerasni novosti ili K-15... :)
Сериозно си до толку неписмен?

Лелелел. Па одма ти е линкот доле од официјалната институција од Украина.

Келеш еден, толку ли сте бе со грам мозок. Мозокот едноставни логички работи и когнитивни функции не ви извршува. После се жалиш низ форумов на @Dexter26 зошто не ти одговараат. Нема сврха со тебе да се дискутира.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.541
Поени од реакции
31.450
Нови детали за државниот удар на Мајдан.
Автоматски споено мислење:

Нешто е навистина труло кога и Гардијан почна да пишува за правењето се само за да избегаат од војска за херојскиот ентузијазам за војување на Украинците.
Автоматски споено мислење:

Лелелел. Па одма ти е линкот доле од официјалната институција од Украина.
Ај доле, ама и горе го поставив. Прва работа во постот. :unsure:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Сериозно си до толку неписмен?

Лелелел. Па одма ти е линкот доле од официјалната институција од Украина.

Келеш еден, толку ли сте бе со грам мозок. Мозокот едноставни логички работи и когнитивни функции не ви извршува. После се жалиш низ форумов на @Dexter26 зошто не ти одговараат. Нема сврха со тебе да се дискутира.
Чупенце, види ваму..Тоа што како мала си страдала на училиште, се решава на психијатар и психолог, не на форум. Тоа кој кому одговара, чупенце, ти најмалку се прашуваш, а и реално, не знам кој фактор се замислуваш, преиспитај се, народ ти се смее..

Трето, девојчe, провери си го линкот од „официјалната“ страна, пак ќе речам, народ ти се смее бре...

@Vanlok оваа вест само на РТ и на Руски телеграм страни ја има. На друга никоја...
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.461
Поени од реакции
12.231
Кај испогинаа сега уште пички биле Украинците.

Па дајте пуштете тоа фановите на нејви сеалс, семпрс фи, учки, ми6, SAS и остали џган да продре кон Москва. Чакали едни.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.541
Поени од реакции
31.450
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.444
Поени од реакции
36.371
Енгелс базата со стратешки бомбардери на далечина од 600 километри од Украинска граница.

Втората армија во светот дами и господа. Гуми наредени на Ту-95 како нова иновативна против воздушна одбрана.

IMG_1022.png
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.461
Поени од реакции
12.231
Чупенце, види ваму..Тоа што како мала си страдала на училиште, се решава на психијатар и психолог, не на форум. Тоа кој кому одговара, чупенце, ти најмалку се прашуваш, а и реално, не знам кој фактор се замислуваш, преиспитај се, народ ти се смее..

Трето, девојчe, провери си го линкот од „официјалната“ страна, пак ќе речам, народ ти се смее бре...

@Vanlok оваа вест само на РТ и на Руски телеграм страни ја има. На друга никоја...
Толку си неписмен брат. Кантар не те мери.

Нареден пат да не квичиш зошто никој не сака да те дружи на форум. Толку си глуп што еј на форум те избегаваат .

Од една страна. За жалење си.
Абе на факс олку глуп не беше.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Толку си неписмен брат. Кантар не те мери.

Нареден пат да не квичиш зошто никој не сака да те дружи на форум. Толку си глуп што еј на форум те избегаваат .

Од една страна. За жалење си.
Абе на факс олку глуп не беше.
Сестро, нормалниот човек се дружи во живо, а на форум разменува мислења, малку да си ги разграничиш работите ќе треба, има живот и надвор од лред твојот лаптоп да те информирам. Кога веќе жалиш, жали се себе си прво, зошто целиот твој живот да се базира на онлајн просторот е малце заебано. Оди излези малку, смешај се со луѓе. Фрустрациите од што јадеше заушки на факс од кој што стигна, и што никое машко не ти се пушташе, треба конечно да ги решиш и да продолжиш со социјалниот живот.



Да никаде освен само на Државниот регистар за судски решенија на Украина... Но ајде ок, нема да ситничариме. :LOL:
Другар, линкот не ти отвара. Не знам за кој Државен регистар за судски решенија зборуваш. Не прај само копи пејст, отвори го :)

Ете ти постирав за слична пресуда и во Русија :) Ама за тоа не ви се чита некако...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.541
Поени од реакции
31.450
Другар, линкот не ти отвара. Не знам за кој Државен регистар за судски решенија зборуваш.
VPN... Aман, може не си информатичар ама ова веќе дел општа култура. Треба веднаш да ти биде јасно дека е region locked. Пристапи преку VPN сервер од таму.

Ете ти постирав за слична пресуда и во Русија :) Ама за тоа не ви се чита некако...
Постирај сега и линк од Државен регистар за судски решенија... Or else, it didn't happen. :unsure:
Автоматски споено мислење:

Во меѓувреме, во „демократскиот“ запад:


Yesterday, speaking at the European Parliament’s Committee on Foreign Affairs, NATO’s Secretary General Jens Stoltenberg admitted that NATO is responsible for deliberately provoking the war in Ukraine: “President Putin in the autumn of 2021 sent a draft treaty that they wanted NATO to sign, to promise no more NATO enlargement. That was what he sent us. And was a pre-condition for not invade Ukraine. Of course we didn’t sign that. ... So he went to war to prevent NATO, more NATO, close to his borders”.


 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom