Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
А, не е тешко. Во нашата природа е да соработуваме, да си бидеме утеха и соработник едни на други, но којзнае од кои причини, општествата постојано се труделе да го разбијат тоа единство преку глупави практики како на пример одвоени женски и машки училишта. Сакајќи да поттикнеш некој морал, всушност се постигнува спротивното, се зголемува бројот на девијантни машко - женски односи, оти тука го имаш моментот, куче наеднаш пуштено од ланец.

А овие се срцки, не се ни многу богати, едно детенце имаат, ама слични нашле слични и мажот не е таков што би ја оставил жена му за намонтирана тинејџерка.

А не ко колешка ми, маж ѝ што барал од неа со операција да си ги подигне градите и тоа притисок ѝ правел, а јас ѝ реков ти кажи му важи ама и ти пресади си коса.
sheruvaj povekje vakvi prikazni harmonichni, da potone dole i da ne se gleda toj shlajm shto go ima postirano gospogjana S
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.822
А, не е тешко. Во нашата природа е да соработуваме, да си бидеме утеха и соработник едни на други, но којзнае од кои причини, општествата постојано се труделе да го разбијат тоа единство преку глупави практики како на пример одвоени женски и машки училишта. Сакајќи да поттикнеш некој морал, всушност се постигнува спротивното, се зголемува бројот на девијантни машко - женски односи, оти тука го имаш моментот, куче наеднаш пуштено од ланец.

А овие се срцки, не се ни многу богати, едно детенце имаат, ама слични нашле слични и мажот не е таков што би ја оставил жена му за намонтирана тинејџерка.

А не ко колешка ми, маж ѝ што барал од неа со операција да си ги подигне градите и тоа притисок ѝ правел, а јас ѝ реков ти кажи му важи ама и ти пресади си коса.
Прашај ја колешката кај го нашла тој идиот. Кажи и дека од 100 мажи еден таков се погодува, она е права среќница.....знае да го одбере правиот.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.194
Поени од реакции
12.782
едноствно невозможно е нормална дискусија да има кога стадо на бета исфрустрирани мажи почнува да се расфрла со навреди како хистерична жена во менопауза
Што ти се тоа алфа/бета мажи? Само тоа го повторуваш...
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Што ти се тоа алфа/бета мажи? Само тоа го повторуваш...
alfa e za nejze nekoj sho ne ja ebe 2 posto, posho i samata subtilno znae deka ne vredi kako sushtestvo da bide ebena povekje od 2 posto... taka da toa se za nejze alfa mazi..
a nekoj i posveti vnimanie i pochit go prezira zatoa shto potsvesno znae deka ona ne zasluzuva takvo neshto i go prezira toj shto vo potragata po nejzinata pichka, ja tretira kako chovek.
dodeka pa toj shto i vika gde si pichko shiri noge, e togash poplava ima dole drugarche
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.584
sheruvaj povekje vakvi prikazni harmonichni, da potone dole i da ne se gleda toj shlajm shto go ima postirano gospogjana S
Немој така. Реално да збориме има многу лоши искуства и лоши ствари и за мажи и за жени кажано. Субјективна работа е мислење и сите сме во право на свој начин.

Ама на сите ни треба малку верба и позитива затоа што имаме еден компјутер во главата и имам приметено како му го кодираме софтверот така тера. Јас од ова кажано у сите овие мислења имам видено во реален живот. И добро и лошо, ама ако решиме да кодираме вака, следниот пат убаво ќе биде, следниот нема да биде идиот, можеби и навистина потсвесно ќе отидеме кај личност што уствари не е за никаде.
Прашај ја колешката кај го нашла тој идиот. Кажи и дека од 100 мажи еден таков се погодува, она е права среќница.....знае да го одбере правиот.

А овие што ги спомна, да видиш како се сменети улогите, сега он трча а она е кул.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.584
pod cool mislish gi zgolemi cickite a? :icon_lol:
Хахах
Не, туку самопочитта.
Работата не беше во тоа што жената има недостатоци, баш згодна е, работата е што господинот беше такво тутуле бале пред неа, не верувам дека видел женска освен ако не е истуширана фотографија и нема претстава како изгледа природно и реално женско тело.

Или е тоа или се комплекси ниже вредности оти она го напраи човек. Е тој баланс поради вакви ствари е важен. Барал барал не можел маана да најде и го искористи тоа што му се тресеше на сѐ што ќе ѝ рече. Тој момент беше пресвртница за неа, бајаги се олади, почна исклучиво логички потези да прави, сега он е ко кученце, а она не го рецка нешто премногу.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Хахах
Не, туку самопочитта.
Работата не беше во тоа што жената има недостатоци, баш згодна е, работата е што господинот беше такво тутуле бале пред неа, не верувам дека видел женска освен ако не е истуширана фотографија и нема претстава како изгледа природно и реално женско тело.

Или е тоа или се комплекси ниже вредности оти она го напраи човек. Е тој баланс поради вакви ствари е важен. Барал барал не можел маана да најде и го искористи тоа што му се тресеше на сѐ што ќе ѝ рече. Тој момент беше пресвртница за неа, бајаги се олади, почна исклучиво логички потези да прави, сега он е ко кученце, а она не го рецка нешто премногу.
koga ima vakov power shift ima opasnost od sfakanje na ednata strana deka e podobra od drugata shto moze da rezultira vo neverstvo. it's a slipery slope
Автоматски споено мислење:

Хахах
Не, туку самопочитта.
Работата не беше во тоа што жената има недостатоци, баш згодна е, работата е што господинот беше такво тутуле бале пред неа, не верувам дека видел женска освен ако не е истуширана фотографија и нема претстава како изгледа природно и реално женско тело.

Или е тоа или се комплекси ниже вредности оти она го напраи човек. Е тој баланс поради вакви ствари е важен. Барал барал не можел маана да најде и го искористи тоа што му се тресеше на сѐ што ќе ѝ рече. Тој момент беше пресвртница за неа, бајаги се олади, почна исклучиво логички потези да прави, сега он е ко кученце, а она не го рецка нешто премногу.
koga ima vakov power shift ima opasnost od sfakanje na ednata strana deka e podobra od drugata shto moze da rezultira vo neverstvo. it's a slipery slope
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.584
koga ima vakov power shift ima opasnost od sfakanje na ednata strana deka e podobra od drugata shto moze da rezultira vo neverstvo. it's a slipery slope
Значи ова не е хепи енд по мое.
За нејзе индивидуално можеби, но за бракот не. Ништо не би ни било што не вклучува опаметување.
Жената реши да го жртвува односот со маж ѝ за да се спаси себе си, што обично обратно се случуваше ама и нејзе ѝ пукна филм.
За жал во ваква ситуација, ризикот од неверство е неизбежен, а тој циклус го започнало глупирањето на мажот. Кој ќе го направи, не е многу важно, оти во тој брак тие се едно и подеднакво штети на таа заедница. Оти со стапување во брак, двајцата едно стануваат.

Он секако ќе барал начини супериорен да биде. Една манифестација е и оваа, да не речам себедокажување преку ловечки способности. Затоа нема многу шерифување по дома, колку мажот треба да придонесува до поддржување на женствената енергија на партнерката, толку и жената треба да ја негува гордоста и машкоста на партнерот. Team work углавно
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.008
Поени од реакции
3.752
За жал, од што голем дел од браковите се сведоа на секс и пари и квалитетот им е сведен на ниво не многу повисоко од средба во јавна куќа. Секој парите си ги брка, а тие што страдаат се децата, оти со такви егоцентрични и токсични родители, парите последно кај нив ќе отидат.

Гледав репортажа мажот станал воен инвалид млад од многу падови од авион, жена му како со љубов си го чува, млади и двајцата, па колку се радува оти од терапијата се изборил да вика,, те сакам ". Камо браковите да се вакви бар 30 посто, а не жениве да мораат да бидат стовариште за пластика а мажите плен на лихварите.
Таму кај што парите се приоритет тешко дека има квалитетен секс. Каков секс може да имаш со некој кому му должиш пари, тој има пари а ти немаш. Тоа е повеќе фискултура. Исто е и кога си со некој заради парите му, ке ебиш со полудигнат или ако си женско ке шлакаш лубриканти.... Исто е и ако целата концентрација е на парите, ако умот не им е во сексот таму нема ни с од секс.... Љубовта, почитувањето и несебичноста се основа на бракот или врската, се друго е надградба.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.584
Таму кај што парите се приоритет тешко дека има квалитетен секс. Каков секс може да имаш со некој кому му должиш пари, тој има пари а ти немаш. Тоа е повеќе фискултура. Исто е и кога си со некој заради парите му, ке ебиш со полудигнат или ако си женско ке шлакаш лубриканти.... Исто е и ако целата концентрација е на парите, ако умот не им е во сексот таму нема ни с од секс.... Љубовта, почитувањето и несебичноста се основа на бракот или врската, се друго е надградба.
Ако го подразбираат како размена на разни видови моќ, може и да им има ефект возбуда. Не знам, тие што така мислат поарно знаат.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Омаловажувачки има во тоа што тие што самите бараат такви жени најчесто шират мизогинија, небаре од Инквизицијата се дојдени по дисциплина. Не зборам за форумов да не се сфатиме погрешно туку општо. Личната неспособност за позначајно поврзување пробуваат да ја замаскираат етикетирајќи девојки кои прифаќаат нивни предлози. Имав еден чичко, човекот си даваше до знаење на девојки на што се и не само што не ги олајаваше, туку мразеше такви муабети, сѐ ги прекинуваше другите. А, ниедна приказна за ниедна женска не излезе од него дури беше жив.
Можеби е така ако се земе во предвид малодушноста и малоумноста на луѓето. За изградени личности кои го знаат значењето на зборот дискреција, нема подобра врска од само секс.
 
Член од
7 септември 2023
Мислења
40
Поени од реакции
56
Пријатели ми треба насока, каде можам да најдам пријателка за дружба од тиндер ме блокираа доживотно а убав сум жими се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom