Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Болница изгоре сосе луѓе, автобус се запали сосе луѓе, органи од пациенти вадат, струја и вода не плаќаат а ја користитат, никој криминалец во затвор од Дуи не оди.

Што ти кажува тоа? Експерту шупачки
Зошто Косово и до ден денес неможе да се опраи како држава после милиони милиони фрлени пари од Америка.

на кој свет живееш ти? На марс ли?
Ебате комуњарот глуп
Не, у време на груевски немаше ниту еден матен неразрешен случај, ти си смотко, очигледно ни бомбите ги немаш слушано.

"
ГЈ: Сеа ја се кријам, денес не давам изјави, никој не искача у јавност, место да се фалиме, да се чаталиме. Али, се на сé, добро е што се затвори случајот. Само вака, си се нервирам што е така некој малоумен не му текнува дека не можеш убиство да скриеш.
"

Рекетарството на Мијалков.

Тој буквално бил прислушкуван од мафјашите и тоа го множи со нула, како да не било проблем, ти си глуп путинист, наивен, можат за сендвич да те водат како сакат.


Реалноста е дека корупција има од сите страни, а вие сеуште мислите дека ако се изолираме или ако му го пушите на Путин, дека државата ќе биде подобро место на живеење.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.570
Реалноста е дека корупција има од сите страни, а вие сеуште мислите дека ако се изолираме или ако му го пушите на Путин, дека државата ќе биде подобро место на живеење.
30 години пушиме на Западот и види кај сме - албански слуги во сопствена држава, кои беа натерани да немаат национален симболна знаме, да менуваат име, устав, да амнестираат воени злосторства, извршени врз нив, 20 години да плаќаат струја за Албанците и данок....

Не знаеме дали кај Путин ќе ни биде боље, ама после 30 години тонење, викаме да смениме, па ќе видиме.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.131
Поени од реакции
4.768
Не, у време на груевски немаше ниту еден матен неразрешен случај, ти си смотко, очигледно ни бомбите ги немаш слушано.

"
ГЈ: Сеа ја се кријам, денес не давам изјави, никој не искача у јавност, место да се фалиме, да се чаталиме. Али, се на сé, добро е што се затвори случајот. Само вака, си се нервирам што е така некој малоумен не му текнува дека не можеш убиство да скриеш.
"

Рекетарството на Мијалков.

Тој буквално бил прислушкуван од мафјашите и тоа го множи со нула, како да не било проблем, ти си глуп путинист, наивен, можат за сендвич да те водат како сакат.


Реалноста е дека корупција има од сите страни, а вие сеуште мислите дека ако се изолираме или ако му го пушите на Путин, дека државата ќе биде подобро место на живеење.
Абе твојот премиер ги лажеше родителите на убиени деца дека некој друг им ги убил децата, вие ли најдовте да зборувате за убиства, да не зборуваме за Саздо и други случаи зуц нема од вас.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.570
Има некои линии, кои реетко кој комуњар ги поминува, колку и да е платен. Овој, се гледа дека е Албанец. Се осеќа hive-mind-от кај него.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.933
Neka ve dupat komunjarite, severdjani, siptаranata i bugarofilite.
Sepak so borince si go baravte.
Znaci kako mi ve ebavaat, izvajgo, zabrusigo, klajgo rabotata, da zulja hahahaa.
Ako ako malce vi e.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.570
Neka ve dupat komunjarite, severdjani, siptаranata i bugarofilite.
Sepak so borince si go baravte.
Znaci kako mi ve ebavaat, izvajgo, zabrusigo, klajgo rabotata, da zulja hahahaa.
Ako ako malce vi e.
Ти го подржуваше Груевски и после амнестијата на воените злосторства.
Не си ти на никаков морален пиедестал, за да солиш памет.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.607
Абе твојот премиер ги лажеше родителите на убиени деца дека некој друг им ги убил децата, вие ли најдовте да зборувате за убиства, да не зборуваме за Саздо и други случаи зуц нема од вас.
Тоа од една страна, а од друга страна имаш изјави за градење на Ф1 патека и за 300 пилоти од Арачиново.

До утре може бисери да набројуваме ама на крај испадна овие од шарената куртонијада да ти се ем сендвичи ем небањати кога едно тркало од Муртинските ниви успеа да ги превесла за да се дограби до гола власт и ништо повеќе.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.933
Тоа од една страна, а од друга страна имаш изјави за градење на Ф1 патека и за 300 пилоти од Арачиново.

До утре може бисери да набројуваме ама на крај испадна овие од шарената куртонијада да ти се ем сендвичи ем небањати кога едно тркало од Муртинските ниви успеа да ги превесла за да се дограби до гола власт и ништо повеќе.
Abe 90 posto od ovie tuka sto sega kako se zasegnati od sranjata ili bea sareni kurtoni ili aktivni i pasivni podrzuvaci na istite. Od vojvodata pa natamu.
Iskreno dusa mi se polni koga citkam vaka kako random ljoc ili komunjar im se moca vo faca i im veli, sedite be ne ve mocame, vrni nadvor.
Najjako ke bidi uste Laze da gi podebnuva malce za bugarite so ogled na istorijata so dedo mu.
@lazar31 dupi ne zalaj, krepat ovie, nemat gajle. A i da ne krepat, so gi ebis, pak dupi gi, si zasluzija :toe:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.607
Abe 90 posto od ovie tuka sto sega kako se zasegnati od sranjata ili bea sareni kurtoni ili aktivni i pasivni podrzuvaci na istite. Od vojvodata pa natamu.
Iskreno dusa mi se polni koga citkam vaka kako random ljoc ili komunjar im se moca vo faca i im veli, sedite be ne ve mocame, vrni nadvor.
Najjako ke bidi uste Laze da gi podebnuva malce za bugarite so ogled na istorijata so dedo mu.
@lazar31 dupi ne zalaj, krepat ovie, nemat gajle. A i da ne krepat, so gi ebis, pak dupi gi, si zasluzija :toe:
Многу јузери се променија од 2016 наваму, мене пример ми фали Алмето за да му начеститаме мила драга нова година ама...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.570
Abe 90 posto od ovie tuka sto sega kako se zasegnati od sranjata ili bea sareni kurtoni ili aktivni i pasivni podrzuvaci na istite. Od vojvodata pa natamu.
Iskreno dusa mi se polni koga citkam vaka kako random ljoc ili komunjar im se moca vo faca i im veli, sedite be ne ve mocame, vrni nadvor.
Najjako ke bidi uste Laze da gi podebnuva malce za bugarite so ogled na istorijata so dedo mu.
@lazar31 dupi ne zalaj, krepat ovie, nemat gajle. A i da ne krepat, so gi ebis, pak dupi gi, si zasluzija :toe:
Втора работа е што сите кои се против Груевски, ги етикетираш како да се за СДСМ.
Исто како СДСМ сега што ги третира сите противници како да се некакви небањати ВМРО-вци, а од најново и руски шпиони..
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.607
Втора работа е што сите кои се против Груевски, ги етикетираш како да се за СДСМ.
Исто како СДСМ сега што ги третира сите противници како да се некакви небањати ВМРО-вци, а од најново и руски шпиони..
Груевски требаше да падни ама не беше целта да се изгласа Заев на негово место.
Мерете си ги со Владе до утре, имате ваљда стари сметки, но неоспорен е фактот дека во МКД се гласа за да се казни некој - не за да се награди некој друг.

Чик погоди кој ќе дојди пак на власт? Мицковски *(Груевски), а и не дека не е веќе преку општините кои ги добија на прошлите локални и како шо гледаме ИСТАТА депонија од држава сме, ништо не е сменето.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.933
Втора работа е што сите кои се против Груевски, ги етикетираш како да се за СДСМ.
Исто како СДСМ сега што ги третира сите противници како да се некакви небањати ВМРО-вци, а од најново и руски шпиони..
Oti realno, toa i bevte. Koj mislese so cel um deka ke dojdi na vlast posle VMRO,
nekoja imaginarna partija ili lider?
Ne be stvarno te prasuvam, so ti se motase niz glavata vo tie slavni revolucionerni vreminja?
Автоматски споено мислење:

Многу јузери се променија од 2016 наваму, мене пример ми фали Алмето за да му начеститаме мила драга нова година ама...
Najgolema greska na administracijata na forumot e sto dozvolija dupli, trodupli juzeri, menuvanje na nik bez obvrska da ti stoi stariot vo potpis barem nekolku meseci i da izgasis profil i odma da si kreiras nov i da glumis ludilo.
I najvazno, drzava od koja pisis obavezno pod avatarot, navodno im se narusuvala privatnosta oti ako pisi nekoj od Germanija primer, odma ke mu go otkrieme identitetot.
Ali jbg to e.
P. S almeto kolku bese vatreno na vremeto. Mozi tuka e, so nov nik, koj da ja znae. Mnogu lajna ke imase za lizenje vo sekoj slucaj, kako i mnogu drugi.
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.607
P. S almeto kolku bese vatreno na vremeto. Mozi tuka e, so nov nik, koj da ja znae. Mnogu lajna ke imase za lizenje vo sekoj slucaj, kako i mnogu drugi.
Не е, кратки фитли имаше тоа кукле веднаш ќе се издадеше.

Проблемот е со менувањето на јузерите и дуплите јузери, но трафикот беше побитен во тоа време, а сега и онака е мизерен. Тие 20 луѓе секој ден шо замараме во 20 теми и толку.

Околу приватноста, со лично презиме бев па не ми се накриви, ниту некој дојде под прозор да ми тропни, а многу „јунаци“ на тастатура откако во пп беа повикани ако имаат некој проблем да го решиме со муабет или поинаку ги снема, аш бубата.

Како и да е, КУСОГЛЕДИ бевме сите 30 години назад, го имам тоа еднаш коментирано. Нашата генерација (тие пред нас, тие после нас) довде можеше, некои нови и идни генерации ќе го оправаат ова усраното ама чисто сумњам дека ќе бидиме живи за да видиме со свои очи - башка ако има држава дотогаш. Како шо тргнало со отселувањето и со депопулација кај македонците за 20 години отсега ромите ќе бидат 40%, а ние дали и толку. Во своја држава гостин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom