Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Македонија е најчиста словенска територија од времето на хацон и пребонд, никакво мелтинг пот ни бакрачи, мелтинг пот била твојата албанија, која имала словени до тирана и доле до пелопонез, Македонската нација постои од средниот век, а преродбата ја има во 18 век, ти си бугараш и балист ништо друго.
Поздрав и јас нема што тебе да ти докажувам, докажано е историски дека Македонија не е мелтинг пот, ама ти гледаш само тоа што ти одговара, тоест пишуваш бугарка пропаганда како Љупчо и се правиш паметен и писмен, всушност си прост и неначитан албанец.
Всушност ти Дарданец да не си? :LOL::LOL::LOL:

Абе океј е, можеби за филм и би било интересно да е така :D .

Ако мислиш дека Македонија не е melting pot, почни од таму.

Која е Македонската нација во во средниот век :D ?


Ќе научиш, сигурен сум дека можеш.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.281
Поени од реакции
13.006
Аха јасно, значи класика како Љупчо, тераат по насоките на историчарот Стефан Дечев, македонците произлегоа од бугарската нација бла бла бла хахахахахаха, коњи што да правиме
Они тераат по насокоата на парите. Зарем не ги научивте веќе...
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Аха јасно, значи класика како Љупчо, тераат по насоките на историчарот Стефан Дечев, македонците произлегоа од бугарската нација бла бла бла хахахахахаха, коњи што да правиме
Остај ти дечев не дечев, види преродбениците што мислеле, немора мене да ми веруваш, ним и верувај.

Да знаеше нешто на прашањето ќе образложеше малце, не вака. ми се брукаш без везе.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.331
Поени од реакции
5.072
Остај ти дечев не дечев, види преродбениците што мислеле, немора мене да ми веруваш, ним и верувај.
Мене преродбеник ми е Пулевски, Чуповски, тебе кој ти е преродбеник незнам ниту ме интересира.
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
:pos:
Мене преродбеник ми е Пулевски, Чуповски, тебе кој ти е преродбеник незнам ниту ме интересира.
Аха, значи сега ти си ги избрал едините преродбеници што ти ја нормализираат дисонанцата за да не се нервираш и така си ја оправдуваш лажната историја :LOL: ?


Замисли вака математика да се учеше, колку пирамиди ќе беа изградени до сега :tapp: ахаххахахаа


Претпоставувам лоши преродбеници се Миладиновци, Шапкарев, Пејчиновиќ зарем не :icon_lol:?
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.331
Поени од реакции
5.072
Аха, значи сега ти си ги избрал едините преродбеници што ти ја нормализираат дисонанцата за да не се нервираш и така си ја оправдуваш лажната историја :LOL: ?


Замисли вака математика да се учеше, колку пирамиди ќе беа изградени до сега :tapp: ахаххахахаа
Ти ли ќе кажуваш за мене кој се моите претци и која е мојата историја? да ти дадам тефтерче да ми ја напишеш?
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Ти ли ќе кажуваш за мене кој се моите претци и која е мојата историја? да ти дадам тефтерче да ми ја напишеш?
Не, јас само ти укажувам кон која насока да размислуваш. Оти со ова темпо као шо си пошол со суперхерои боље седни црткај си нешто.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.331
Поени од реакции
5.072
Не, јас само ти укажувам кон која насока да размислуваш. Оти со ова темпо као шо си пошол со суперхерои боље седни црткај си нешто.
Не се суперхерои едната фамилија од набројаните ми е во фамилијарно стебло, кој ќе цртка ќе видиме, македонец да убедуваш на бугарски корен не бива, тоа ќе го видите за некое време.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.167
Поени од реакции
8.769
@SharpShooter, вистинити ли се тврдењава на Левица?

Во случајот на трагедијата со автобусот на ,,Беса Транс”, под политичко влијание на својот коалиционен партнер, министерот за внатрешни работи од СДС, Оливер Спасовски, го одложува потпишување на Решението за забрана на станицата за технички преглед на компанијата ,,Виа Комерц Џемаљ”. Доколку Спасовски го потпишеше Решението за забрана, ќе се спречеше оваа станица да го изврши техничкиот преглед на автобусот непосредно пред тој да се запали на пат во странство.

Последната во низа, трагедијата со модуларната болница, е директно поврзана со компанијата на поранешниот вицепремиер, Кочо Анѓушев! Иако експертите апелираа да се искористат неискористените здравствени капацитети поради безбедносниот ризик на модуларните болници – сепак Владата на Заев одлучи ,,Брако” да ги гради овие импровизирани болници со кредит на Светска Банка од 3,6 милиони евра!

Потсетуваме на нечовечната изјава на Заев, веднаш после трагедијата со модуларната болница, кој изјави дека се работи за времени контејнери по стандарди на летни тераси и не може сега сите да се полиеме со бензин и да се запалиме?!

 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Ama sea I Pejcinovic li e blgarce ?
Вака еден по еден ако треба да ги учиш, ќе ти расте дисонанцата, психички феномен е тоа. Најдобро е да влезеш у штосот на проблемот па потоа да поставуваш вакви глупави прашања.
Автоматски споено мислење:

Не се суперхерои едната фамилија од набројаните ми е во фамилијарно стебло, кој ќе цртка ќе видиме, македонец да убедуваш на бугарски корен не бива, тоа ќе го видите за некое време.
Хахахаха. Кој ? Оној про српскиот агент или оној другиот што напишал книга
Jazitshnica, soderzsayushtaja starobolgarski ezik, uredena em izpravlena da se uchat bolgarski i makedonski sinove i kerki

:facepalm: :icon_lol::icon_lol:

Автоматски споено мислење:

Не знаеме дали се вистини се додека не седне некој да истражи.

Меѓутоа ако ова што излезе од ИРЛ е барем пола точно од тоа што го тврдат, а многу веројатно е, дефинитивно треба да одговараат пред се Анѓушев и Венко али и голем дел од обвинителите.

Мене само не ми е јасно како може после документарецот ниту Анѓушев ниту Филипче да не излезат со некаков си став, барем да се бранат како Жан Митрев што правеше.
 
Последно уредено:

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.349
Поени од реакции
4.485
Албанци има у Македонија пред да се населат словените на овие простори.
...да, а после автохтоните шќипови, кои се од земјава изникнати, а не присобрани од различни страни од светов и стрпани во новокомпониран народ наречен „Албанци„, на Земјава се појавуваат и амебите...
Автоматски споено мислење:

Ama sea I Pejcinovic li e blgarce ?
Она „иќ„ во презимето „Пејчиновиќ„ да не те буни-и тоа е чисто Бугарски “произход“...од западните страни на Бугарија.
 
Последно уредено:
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Она „иќ„ во презимето „Пејчиновиќ„ да не те буни-и тоа е чисто Бугарски “произход“...од западните страни на Бугарија.
Не, збориме која била неговата перцепција за тоа што е тој и народот околу него и каков јазик збори.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.349
Поени од реакции
4.485
Не, збориме која била неговата перцепција за тоа што е тој и народот околу него и каков јазик збори.
И, која била неговата „перцепција„ за јазикот и народот на кој му припаѓал?...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom