Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
е па тоа де кога сакаш да се омажиш битно е да има пари, стан/куќа,кола статус и да те става на пиедестал, класичен бета мажјак со кој ќе имаш финансиска сигурност и знаеш дека нема да те превари затоа што си му единствена опција



бинго
Извини не укапирав, алфите немаат пари, коли, статус или како?
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Извини не укапирав, алфите немаат пари, коли, статус или како?
зборам за bad boys, затоа потенцирав од 14 до 30 година у претходниот пост.

Жените од 14 до 30 години ги сакаат alpha males и не поставуваат никакви критериуми кои тој треба да ги исполнува. Битно им е да им биде интересно со нив. Легнуваат со нив уште првата вечер после запознавање, се пијанчат, се дрогираат, пушат по вц-иња. После 30тата година што би се рекло when they want to settle down, тогаш ги креваат критериумите до плафон на пр. треба да има кола, куќа, кеш, 2 метра висина, атлетска градба,, јак социјален статус и мал милион други. Од друга страна да постои шанса да ги запознаат тие топ 10% машки, зошто тие 10 % машки би ги прифатиле на нивни 30 години кога до 30 години имале 50 сексуални партнери, emotional baggage, bitterness.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
зборам за bad boys, затоа потенцирав од 14 до 30 година у претходниот пост.
Те сфатив. Пари, коли и статус нема да имаш ако немаш два грама мозок у глава, па биди колку сакаш ти бед бој со три метра висина и атлетска градба.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
^bukvalno, statusot ustvari gi pravi da bidat glavni alpha males, da se snajdat so pari da imaat koli itn.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.208
Поени од реакции
21.936
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
za mene isto sto i neatraktivno masko so pogolem akcent na izgledot otkolku na humor i sl. kako sto spomnav i ponazad.

zenite se mnogu postrogi u odreduvanje sto e atraktivno zatoa poveke cenam kompliment od zenski otkolku od maski.

a toa sto ti si razbral bogata familija nikade so tie zborovi ne go kazav bukv ne mora od bogata familija da e, bitno da e sposoben da pravi pari a dali ima bogata familija moze da ima i da nema seedno mi e barem mene, sekako ne ni sakam so negovata familija da imam mnogu kontakt ne sum toj tip sto saka familijarni sobiranki ili eliten zivot.
jennu ti li si
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.902
Top 10% ne sakaat zheni nad 30 godini so 200,000KM na niv, si zimaat pomlado.

Zhenite nad 30kata nemaat mnogu izbor.
:icon_lol: Мисли си немаат, жена после 30 точно знае што сака, и зима тоа што сака.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
779
Поени од реакции
1.073
:icon_lol: Мисли си немаат, жена после 30 точно знае што сака, и зима тоа што сака.
Epten si zabludana za ova, najcesto kurac dobiva i cao prijatno sestro.

Edino nekoj bi sakal nad +30 godishna so nemal sansi cel zhivot kaj nikoja zhena pa toa e posleden izbor, zemas avtomobil so e prevozen
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.213
Поени од реакции
3.012
:icon_lol: Мисли си немаат, жена после 30 точно знае што сака, и зима тоа што сака.
Ma nemoj peakot se znae koga e na zenite/devojkite od 18 do 26-27 max posle im se slucuva eden goooolem pad barem na 80% od niv. Koga ke vidam vo rani 20ti koi devojki mi bile wow i sega koga ke gi vidam teski proseci.

Sekako isklucoci postojat
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.902
Epten si zabludana za ova, najcesto kurac dobiva i cao prijatno sestro.

Edino nekoj bi sakal nad +30 godishna so nemal sansi cel zhivot kaj nikoja zhena pa toa e posleden izbor, zemas avtomobil so e prevozen
Аман бе со оваа споредба превозена, какви женетини знам у нивни 50, вода под прозор не можете да им носите, и у денешно време постои пластична хирургија и најголемата бештија девица ќе ја направат.
Или коментариве се за лајк од Моцарт да добиете.
Автоматски споено мислење:

Ma nemoj peakot se znae koga e na zenite/devojkite od 18 do 26-27 max posle im se slucuva eden goooolem pad barem na 80% od niv. Koga ke vidam vo rani 20ti koi devojki mi bile wow i sega koga ke gi vidam teski proseci.

Sekako isklucoci postojat
Знам и ја мушки што биле фраеришта у 20ти, после 30 ко небањати со стомаци и проќељвени, и плус генетика некад, што карти ти се паднале.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.213
Поени од реакции
3.012
Аман бе со оваа споредба превозена, какви женетини знам у нивни 50, вода под прозор не можете да им носите, и у денешно време постои пластична хирургија и најголемата бештија девица ќе ја направат.
Или коментариве се за лајк од Моцарт да добиете.
Автоматски споено мислење:


Знам и ја мушки што биле фраеришта у 20ти, после 30 ко небањати со стомаци и проќељвени, и плус генетика некад, што карти ти се паднале.
Toa ti sto go kazuvas e isklucok 3-4 od 100, edna lastovicka ne pravi prolet.

Verojatno znaes ama razlikata e sto maskite retko koga ubavinata ja koristele kako golema prednost, taka da so fizickata degradacija ne gubat mnogu na vrednost. A kaj zenskite e obratno, maksimalno ja koristat ubavinata i seksipilnosta koga se pomladi i koga godinite ke si go zemat svojot danok - Houston we have a problem :D

Ednostavno tuka e biologija vo prasanje. Masko ke se zaleta i vo siromasna kelnerka ako e ubava ke ja ozeni, dodeka zensko vo ubav maz/decko ako osven toa nisto drugo ne nudi ? Malku potesko skoro nevozmozno, moze samo vo tinejdzerski rani 20ti posle shut karta sleduva.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.608
zatoa poveke cenam kompliment od zenski otkolku od maski.
Баш да му се изнарадуваш на комплимент од жена. Толку сте дволични едни кон други тоа чудо едно, не си верувате иако гаите неколкугодишни пријателства.
МНОГУ поедноставни сме машките во тој поглед, ако ни одговара човекот се дружиме, доколку не ни одговара ќе прекиниме контакт.

Во однос на комплименти, погледни само колку една жена се врти по друга која од неа е подобро облечена, нашминкана, подобро се држи и слично и кои фацијални изрази ги прави притоа - сè ќе ти стане јасно.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Баш да му се изнарадуваш на комплимент од жена. Толку сте дволични едни кон други тоа чудо едно, не си верувате иако гаите неколкугодишни пријателства.
МНОГУ поедноставни сме машките во тој поглед, ако ни одговара човекот се дружиме, доколку не ни одговара ќе прекиниме контакт.

Во однос на комплименти, погледни само колку една жена се врти по друга која од неа е подобро облечена, нашминкана, подобро се држи и слично и кои фацијални изрази ги прави притоа - сè ќе ти стане јасно.
se somnevas vo zenskiot instinkt da prepoznae lazen kompliment?

spored postovive dobivam vpecatok deka mazite se ednostavno sovrseni,
ednostavni (sekako vo pozitivna smisla) top lepotani do 40/50/60/70 pa i 80 godini, sekogas posakuvani na pazarot, prekrasni prrijateli, dobri roditeli, dobri sopruzi a sepak nepravedno odbieni kakva steta. :vrtioci:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom