Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Си погодил како со прст во лајно :pos:
Левица откажи се. Знаеш дека на секоја наша дебата јас те здробив, па мораше да ретерираш бидејќи те бутнав у тесно :sekc:

И тоа рубљите мењај ги до дека е време, да не биде прекасно хахаха.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.045
Левица откажи се. Знаеш дека на секоја наша дебата јас те здробив, па мораше да ретерираш бидејќи те бутнав у тесно :sekc:

И тоа рубљите мењај ги до дека е време, да не биде прекасно хахаха.
Neznam zoshto ama so sekoj tvoj naredenTekst ovde me podsejcash na Maricic.

Zoshto?
Toj si ili nekoj negov glasnogovornik?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.478
Поени од реакции
47.459
у превод, потрошиме милиони и судиите уште не ни се во џеб стаени.
Не е само тоа, има во продолжение за бехтел и енка, вика демек истражете си вие, ама немој да испадне дека многу бирократија имате, па да не сака никој да инвестира после. :icon_lol: :icon_lol:

Ја се имам изнагледано мафијашки филмови, ама ваков елегантен пристап при рекетирање на сиротиња, ни Скорсезе, ни никој не би склопил.
 
Ф

Флеш

Гостин
Изјава на Мицко од пред 15 минути ....


ВМРО ГИ ПРЕКИНУВА СИТЕ КОМУНИКАЦИИ СО ВЛАСТА !!!!


Да те ебам .... Излези од парламент глупчо !!!!
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Изјава на Мицко од пред 15 минути ....


ВМРО ГИ ПРЕКИНУВА СИТЕ КОМУНИКАЦИИ СО ВЛАСТА !!!!


Да те ебам .... Излези од парламент глупчо !!!!
Оти да излезе, имаат доволно пратеници комплетно да го блокираат собранието. Само што тоа го прави опозиција а ДПНЕ тоа не е.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Не е само тоа, има во продолжение за бехтел и енка, вика демек истражете си вие, ама немој да испадне дека многу бирократија имате, па да не сака никој да инвестира после. :icon_lol: :icon_lol:

Ја се имам изнагледано мафијашки филмови, ама ваков елегантен пристап при рекетирање на сиротиња, ни Скорсезе, ни никој не би склопил.
Абе да беа од корист и да им направеа притисок на Бугари, Грци, или било кои, било кога, тогаш не само овие, туку и К10 нека го изградеа уште еднаш. Вака, малце перверзно е.

Иако, генерално не сум против изградба на К8, парите ќе се украдат и да не се потрошени на автопат.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Иако, генерално не сум против изградба на К8, парите ќе се украдат и да не се потрошени на автопат.
Поентата е што парите секако ќе се украдат а автопат нема да има. Т.е ќе го има колку што го имаат во Романија направено.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Глеаш сум погодил. Граѓански устав е. Дури и да се спомнува Greeks.
Имајќи го уставот на Грција, ќе се сложиме дека реално(според нивниот устав барем) државата Грција е на грчкиот народ?
 
Ф

Флеш

Гостин
Оти да излезе, имаат доволно пратеници комплетно да го блокираат собранието. Само што тоа го прави опозиција а ДПНЕ тоа не е.
Само Левица е активна . Вмро појќе се курчи на пресови,иде на интервјуа а она шо беше ветувано од градоначалниците на Вмро дека кога ќе дојдат на место,ќе ги гонеле кривично претходниците на СДС ... Каде е тоа ? Во Ѓорче требаше копилето на Сдс да го јаде гадно и досега во затвор . Цело Ѓорче го ископа,два пати ги реновираше исти улици итн ....
Вмро лаже и само се преправа да дојде до власт .
Чим на локално ниво не се гонат АКА реваншизам ,тогаш како че биде на државно ниво или камоли повисокото ниво како Зоран Заев и неговата фамилија,Дуи и потесното грло . Како че се прават изборните реформи,како ќе се врати името ,откажување на Преспа договорот и францускиот-бугарски предлог .

Лаги и се лаги . Вмро се гомна .... Левица можда прета оти сака да се покаже ама ме плаши дека и они франгментирани че бидат
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Имајќи го уставот на Грција, ќе се сложиме дека реално(според нивниот устав барем) државата Грција е на грчкиот народ?
Не народ во етничка смисла, туку Грк како граѓанин на Грција.

Greek men and women have equal rights and equal obligations.

Таман работа оваа реченица да се однесува на една етничка група. :lolzz:

Ејј ми дојде идеја, замисли ваша фантазија за нашиов устав:

Античко-македонските мажи и античко-македонските жени имаат еднакви права и еднакви обврски. :vozbud:

Има да не скарате и со Египјаните :lolzz:.
Автоматски споено мислење:

Поентата е што парите секако ќе се украдат а автопат нема да има. Т.е ќе го има колку што го имаат во Романија направено.
Еве Левица шпекулации, тој знае однапред дека нема шанси да го изградат автопатот. Универзумот така му кажа :jeeee:.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Не народ во етничка смисла, туку Грк како граѓанин на Грција.

Greek men and women have equal rights and equal obligations.

Таман работа оваа реченица да се однесува на една етничка група. :lolzz:

Ејј ми дојде идеја, замисли ваша фантазија за нашиов устав:

Античко-македонските мажи и античко-македонските жени имаат еднакви права и еднакви обврски. :vozbud:

Има да не скарате и со Египјаните :lolzz:.
Не е битно на што се однесува зборот народ, дали во етничка смисла или во граѓанска.

Се служуваш дека Грција е држава на грчкиот народ?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.173
Поени од реакции
4.318
Не народ во етничка смисла, туку Грк како граѓанин на Грција.

Не заеба‘ај...

А Македонците во Беломорска Македонија, што се?
Грци, Македонци, граѓани на Грција, луѓе кои „говорат јазик поинаков од Грчкиот„, дел од Македонскиот народ од кого се откажаа Зоќе и Николчо?...
Автоматски споено мислење:

Ејј ми дојде идеја, замисли ваша фантазија за нашиов устав:
Младиќу,

комуњарата е „пуна„ со идеи, а мене лично ми е омилена идејата за „светлата будуќност„. Можеш да ни кажеш на кој датум ќе се случи „светлината„?...
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.067
Поени од реакции
8.634
Еве Левица шпекулации, тој знае однапред дека нема шанси да го изградат автопатот. Универзумот така му кажа :jeeee:.
Како нема шанси? Ќе се изгради како што се изгради пругата кон Бугарија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom