Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 март 2022
Мислења
11
Поени од реакции
19
[КУОТЕ="еспулсо1986, пост: 9872765, члан: 153612"]
Здраво чекам потпис 9 месеци.Где си и када си имао интервју?
[/КУОТЕ]
Иtervju u Soffiju 21.10.2019
Ja sam imao u Beogradu 16.5.2019 na polozitelno sam od pocetka oktobra 2022
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
47
Aj zdravo na site gledaf u grupata tija sose so 2021 do krajot na godinita treba da zemat bg pocnatae procedurata so 2020 i 2021
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
100
Поени од реакции
231

Нз колку е точна информацијата но може ќе помогне
 
Член од
6 март 2023
Мислења
2
Поени од реакции
7
Здраво и поздрав на сите, ми треба помош денес ми се смени овој статус, немам стар документ дали има некаква опција некој да ми помогне што да направам како да постапам и дали воопшто имам некаква шанса ви благодарам
 

Attachments

Член од
16 декември 2021
Мислења
56
Поени од реакции
87
Здраво и поздрав на сите, ми треба помош денес ми се смени овој статус, немам стар документ дали има некаква опција некој да ми помогне што да направам како да постапам и дали воопшто имам некаква шанса ви благодарам
Ako imas Brat ili Sestra so bg drzvjanstvo moze preku niv dosta taka napravija i zedoa bg pasos ako ne mora da baras star dokument i ako sakas da spodelis od koja godina si i broj na prepiska da imame orientacija fo kaj se stignati pozzz i ubav den
 
Член од
29 мај 2023
Мислења
8
Поени од реакции
26
Zdravo ekipo.
Imam prasanje. Na intervju bev 06.01.2021 na finalna mi beshe od maj 2021. Statusot se smeni vo zadolzitelna nekade februari 2023 i denes-vcera se vrati pak na finalna. Dali vi e poznato ova zoshto e taka i dali imal nekoj pozitivno iskustvo so ova? Blagodaram i prijaten den na site
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
56
Поени од реакции
87
Zdravo ekipo.
Imam prasanje. Na intervju bev 06.01.2021 na finalna mi beshe od maj 2021. Statusot se smeni vo zadolzitelna nekade februari 2023 i denes-vcera se vrati pak na finalna. Dali vi e poznato ova zoshto e taka i dali imal nekoj pozitivno iskustvo so ova? Blagodaram i prijaten den na site
Taka se slucuvase kaj site ako vi se ok dokumenti te ocekuvaj za dve nedeli da odes na potpis kaj vice President
 
Член од
25 јуни 2021
Мислења
145
Поени од реакции
300
Здраво и поздрав на сите, ми треба помош денес ми се смени овој статус, немам стар документ дали има некаква опција некој да ми помогне што да направам како да постапам и дали воопшто имам некаква шанса ви благодарам
Ubavo ti sugeriraat, ako ima nekoj Bg pasos od semejstvoto, preku nego povrzi se.

Koj broj ti e na prepiskata, koga i kade bese na intervju? Pisi gi bar prvite broevi na prepiskata, znaes i sam kako e koga cekas bilo kakva informacija.
 
Член од
17 септември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
64
Член од
22 октомври 2021
Мислења
113
Поени од реакции
447
Ова ќе биде супер доказ за докажување потекло! Во Србија земаат бугарски пасоши со изводи во кои е наведена етничката припадност како бугарска.
Да, земаа пасоши, но до почетокот на октомври минатата година, кога почнаа масовно да праќаат Бугари на дополнително, ги праќаа и сите оние луѓе кои го додадоа својот националност да биде бугарска. Досега ниту еден Србин со ваков документ не пријавил дека преминал на положително, па не се знае дали ќе добијат пасоши со такви документи. Ако некој пријави дека се префрлил на положително, ќе ве известам овде.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom