Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
Да прашам бидејќи си “про вмровец“ дали тоа значи дека и понатаму гласаш за тој политички субјект?
Зависи каква била понудата на кандидати, програмата и сл. еве по локалните 2017 имам само еднш гласано за ВМРО, толку заслужиле, да имаше вакви како мене во од сите партии сега ќе бевме подобро место за живеење.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.102
Поени од реакции
4.883
Зависи каква била понудата на кандидати, програмата и сл. еве по локалните 2017 имам само еднш гласано за ВМРО, толку заслужиле, да имаше вакви како мене во од сите партии сега ќе бевме подобро место за живеење.
;)
Знаеш зошто прашав, ако ти е јасна политиката на даден политички субјект, а и понатаму го даваш гласот зо таа политика со која не се согласуваш, тогаш проблемот не е кај нив ами...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.538
Поени од реакции
40.516
гледам шират лаги дека Мицко прифатил уставни измени, се надеж дека ќе ќарат некој поен. А најчудни ми се овие вмровци што водат кампања против Мицко кога човекот ништо не згрешил до сега.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
гледам шират лаги дека Мицко прифатил уставни измени, се надеж дека ќе ќарат некој поен. А најчудни ми се овие вмровци што водат кампања против Мицко кога човекот ништо не згрешил до сега.
Срам да му е на тие што лошо зборуваат за министерчето за опозиција.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.538
Поени од реакции
40.516
Срам да му е на тие што лошо зборуваат за министерчето за опозиција.
па треба да им е, Мицко досега е најразумен политичар на нашава сцена.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.538
Поени од реакции
40.516
Најдобриот министер за опозиција во две влади на СДС и ДУИ
па што да прави? кога го превзеде вмро беше отпишана партија, треба време додека ја поврати довербата меѓу народот.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
па што да прави? кога го превзеде вмро беше отпишана партија, треба време додека ја поврати довербата меѓу народот.
Сега ДПНЕ е тотално пропадната партија. На наредните избори треба радосни да бидат 30 пратеници ако освојат.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
кој ќе освои повеќе? Димче твој со 3% рејтинг?
Да се добиваа пратеници преку анкети немаше да има потреба од избори. Толку вредат рејтинзите на платените анкети. А шпицниот нека продолжи со глупирањето и далеку ќе стигне.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.538
Поени од реакции
40.516
Да се добиваа пратеници преку анкети немаше да има потреба од избори. Толку вредат рејтинзите на платените анкети. А шпицниот нека продолжи со глупирањето и далеку ќе стигне.
3% рејтинг има, никој не е заинтересиран у неговите Мао Це Донг политики.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
кој ќе освои повеќе? Димче твој со 3% рејтинг?
Левица на следни извори вади сигурно двоцифрен број на пратеници. Ќе биде пата-пата со сдс реално. :icon_lol:
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.102
Поени од реакции
4.883
гледам шират лаги дека Мицко прифатил уставни измени, се надеж дека ќе ќарат некој поен. А најчудни ми се овие вмровци што водат кампања против Мицко кога човекот ништо не згрешил до сега.
Ако не сакал да прифати уставни измени -Зошто воопшто прифати да води разговори околу измени во Уставот?
На кои “вмровци“ мислиш на Филип Петровски?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
3% рејтинг има, никој не е заинтересиран у неговите Мао Це Донг политики.
На платените анкети од ДПНЕ и СДС може да има и 2% рејтинг. Ама за твој жал тие анкети не се услов за добивање на пратеници. Да повториме пратеници се освојуваат преку избори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom