Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Со оглед на тоа што цел живот живеам тука и не планирам да си одам, работам приватно и плаќам даноци, ме прави поголем патриот од многумина на темава што не живеат во Македонија.
Тоа упопште не те прави поголем патриот.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.636
Поени од реакции
12.563
Тешко тие што снимале видеа вчера во Киев. Рачунајте мораториум на вакви видеа во иднина од Киев и другите градови. И спремајте се за перфектна статистика на ПВОто на европскиот ИСИС. Ќе излезат сега во иднина уште со 200 проектили за да ја уверуваат јавноста. Јас да сум како Русите би зел сите нацртпланови за Кинжалот во еден дебел машко полав орган би ги цртал :LOL:
Да има Кличко што да покажува .
Тешко НАФО со експертите на Твитер.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
988
Поени од реакции
2.428
Тешко тие што снимале видеа вчера во Киев. Рачунајте мораториум на вакви видеа во иднина од Киев и другите градови. И спремајте се за перфектна статистика на ПВОто на европскиот ИСИС. Ќе излезат сега во иднина уште со 200 проектили за да ја уверуваат јавноста. Јас да сум како Русите би зел сите нацртпланови за Кинжалот во еден дебел машко полав орган би ги цртал :LOL:
Да има Кличко што да покажува .
Тешко НАФО со експертите на Твитер.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789

Даобро, дали овој или тие кои го објавиле ова ја виделе денес мапата на Бахмут? Како изгледа у однос на вчера, како изгледа у однос на завчера.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.696
Поени од реакции
32.747

Даобро, дали овој или тие кои го објавиле ова ја виделе денес мапата на Бахмут? Како изгледа у однос на вчера, како изгледа у однос на завчера.
Односот на жртви е несразмерно различен (на штета на Украинците). Мислам ако веќе гледаме кој „влегол во стапица“.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Односот на жртви е несразмерно различен (на штета на Украинците). Мислам ако веќе гледаме кој „влегол во стапица“.
Абе каква стапица, уште една линија куќи имаат таму.
Автоматски споено мислење:

Ауу, сеа сконтав. Наративот им е, го освоија ама изгинаа многу. Тоа ваљда им е стапицата. Супер, ако така. И Хитлер исто така викаше и у право беше, све дур не му дојдоа до Берлин.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.636
Поени од реакции
12.563
Коефициентот од 2 падна на 1.05 за праќање на Ф16 или Торнадо кај мене у кладилница .
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.696
Поени од реакции
32.747
Наративот им е, го освоија ама изгинаа многу. Тоа ваљда им е стапицата. Супер, ако така. И Хитлер исто така викаше и у право беше, све дур не му дојдоа до Берлин.
Стапицата уствари е на Америте, за нивните олигарси секој загинат Рус е ќар. И секој загинат Украинец е ќар затоа што тоа е еден помалку маж во утрешната проруска држава. Бонус трошење на оружје од европските вазали кои потоа ќе мора од нив да го надокнадуваат (за „поволни“ цени, се разбира).
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.696
Поени од реакции
32.747
Најнови вести за украинската офанзива:

 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
954
Поени од реакции
3.705
Распад систем НАТО :LOL: Русите се им испотепаа, сами против 40+ држави вакови храбри битки ваков напредок не е забележан уште од времето на Александар Македонски кога тргнал да го освојува тогашниот свет уз бочви вино и долги копја.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.678
Поени од реакции
5.305
the Ukrainians fired nearly 120 million USD within a minute and a half. Assuming there are 30 missiles fired, each one costs an average of $4 million.

Плус самиот систем вреди преку 2 милијарди$

Скапа војна за САД ќе искочи оваа на долг рок ако продолжи вака да им ги рокаат модерниве оружја за пар дена од испорака.
Скапа и во смисла што ќе ја изгубат вредноста за извоз при ваква некомпетенција.
Затоа не сакаат ни ф16 да праќаат во Украина. Овие бугарашиве што исќешираа милијарда и кусур за 12 авиони ф16 ќе ги фркне глава коа ќе видат како паѓаат ко голуби за пар дена летање. А колку тек како Турција и остали држави чекаат на листа за 100тина ф16... cancel order
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.708
Поени од реакции
36.678
Многу се секирате за америчките даночни обврзници, небаре ваши пари трошат. И за украинските загуби, колку многу загуби ќе имале ако нападнеле. Жалости големи :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom