Феминизам!

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.451
Поени од реакции
19.711
Кај муслиманите прво, прво со муслиманите да го тупиш- ако смееш. А како шо гледам дека си многу храбар, не смееш со нив. Само со каурите смееш да се измотаваш и да глумиш мудрец.
Лелеееее ама си глуп и ти и вруќа што ти лајкнуе.
Што не ти е јасно алооооо.
Тупија сам га и сс њима ептен веруј ми, не ги се плашу, тој су биле познаници што ме поштуеф и на миран начин смо смо дискутирале, и за глупости од куран,за педофила,шеријат, џихад, абе за сфе.
И тој сс сфакакфи муслимани, не само шиптаpи.

Веруј ми, чудесфа ми се на познавање за ислам, а веруј ми повише знам за христијанстфо од тебе е и од вруќу заедно. Ама зшто да се нападамо, дискутирамо. Форум е.
Еве туј кога да прашам на форум? Пуно, Дарди, кој, аргументи курац како и вас.

И веруј ми, бетер си од шиптаpa кд су у питање жене и њини права.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
Мухамед не бил педофил во денешна смисла на зборот.
Не може истото значење тој збор да го има тогаш и сега.

Ако он бил педофил, тогаш скоро сите биле тогаш.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.451
Поени од реакции
19.711
Мухамед не бил педофил во денешна смисла на зборот.
Не може истото значење тој збор да го има тогаш и сега.

Ако он бил педофил, тогаш скоро сите биле тогаш.
Ја па викам заспаја си на тастатуру,да гу одмориш за јутре. И јутре треа да се напишеф преко сто мислења.
Нема те нешто да дискутираш.

Иначе за педофила и они исто ми га кажасфа, он само гу чуваја да порасне за да гу оплоди тк. Тој било наредба од алах.

Леле Берик па ти да беше роден у Пакистан например, какф брадест радикалан муџа ке беше еј.
Тој е, релативизирате си како ви одговара и на кој начин сте раснети и васпитани.
Абе овакој сте океј за дискусију, ама кд е у питање религија, много сте бе некако секташко настроени, нападате вреѓате, без јасни дискусие, како да ве стра да помислите малце сс сфој разум. Робови на сфое знаење. Знам дека верују ама незнам зшто.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.456
Е па штом уште те има тука да се моткаш како зла пара...
Не сам ни грд...
Па штом не си од грдите феминистки а си се загрижил што ако нема радијатори еве да те дадеме во ропство кај @Shakespear да те врзува за радијатори ако нема за диреци, кваки од врати, ормари... дека не си грда феминистка, сам си кажа што ти е мерак...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
Ја па викам заспаја си на тастатуру,да гу одмориш за јутре. И јутре треа да се напишеф преко сто мислења.
Нема те нешто да дискутираш.

Иначе за педофила и они исто ми га кажасфа, он само гу чуваја да порасне за да гу оплоди тк. Тој било наредба од алах.

Леле Берик па ти да беше роден у Пакистан например, какф брадест радикалан муџа ке беше еј.
Тој е, релативизирате си како ви одговара и на кој начин сте раснети и васпитани.
Абе овакој сте океј за дискусију, ама кд е у питање религија, много сте бе некако секташко настроени, нападате вреѓате, без јасни дискусие, како да ве стра да помислите малце сс сфој разум. Робови на сфое знаење. Знам дека верују ама незнам зшто.
Ако сакаш да продужиме за мене да збориме?
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.451
Поени од реакции
19.711
Ако сакаш да продужиме за мене да збориме?
Па и ја кд проба да развију дискусију, ви се фатисте за мене, дијалект, гомнојадец, неам муда лево десно...
Па не глеам ск зшто да не ти врату.
Па ајде ако сакаш ке зборимо, зшто глеам немаш што да каеш у врску сс тему. Еве не е велики петак, или па кој кур сам ја да ми докажуете и ич да не ми чуе у што ви веруете.
Некако слап тон, ја се надаше ке грмнеш громогласно.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.451
Поени од реакции
19.711
Не веруем дека некој нешто ќе ти објаснуе.
Ти не поставуваш никакви прашања, само си неук, а дрзок.
Абе само ми лепиш епитети, а нигде не развиваш дискусију.
Не сам ти на ниво? Само затој што не верују? Од куде знаеш дека сам неук, ајде предизвикај ме на дискусију, само заобиколуеш и донасаш закључак само за тој што не верују и сакам да ви гу дознам поенту н верување. Ајде.
Појачај га тон, одвај те слушам.
Зшто дрзак? Е ај ке се тапшамо по рамо, сфак по сфој пут, а сакамо да извлњчемо дискусију.Ајде, можда нема да си ги убедимо ставови, ама ке научимо нешто едн сс другога.

Искрено, зурла може боље од вас.


Едит.
Еве ти прашања.
Што е бог, куде е, што е имало пред њега, на кој начин не стфорија, како комуницира он сс пророци, зшто сфи пророци не су воскреснале како Исуса, како е воскреснаја он???
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.456
Еве ти прашања.
Што е бог, куде е, што е имало пред њега, на кој начин не стфорија, како комуницира он сс пророци, зшто сфи пророци не су воскреснале како Исуса, како е воскреснаја он???
Ја спомни го Мухамед ако смееш. А не смееш. Да те видам да се правиш паметен на сметка на исламот.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
Им кажа на муслиманите дека религијата им е лага како што за Велигден се лигавеше дека христијанството е лага? Мрш првин кај нив да се лигавиш и глумиш паметен!
Не смееш во уста христијанството да го ставиш, на сатанистичкиот профил на инстаграм друга прича окречеш,
во продолжение транџата си ги брани своите права а тука плука по лгбт
Screenshot_20230425-152844_Instagram.jpg
еве ви го "моралниот"
 
Последно уредено:
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.355
Поени од реакции
4.728
Ова демек сега прљавиот долен веш ќе си го покажувате на форумов???
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.355
Поени од реакции
4.728
да, двојните аршини негови на тапет, чисто да се знае зашто хејта жени.
По сликата ли. по текстот ли, по што сега НИЕ треба да препознаеме дека се работи навистина за него.
Како ти заклучи дека навистина е тој истиот лик?
Ги посетуваш истите тие „шарени страни“ па се запознавте или како?

Едно лично прашање: „Ти си женско, како што сакаш нам да ни се претставиш или си машко кое се крие зад женски лик? Или си пак „машко-женско“. И што е тоа што те натера сега да го денунцираш?
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
По сликата ли. по текстот ли, по што сега НИЕ треба да препознаеме дека се работи навистина за него.
Како ти заклучи дека навистина е тој истиот лик?
Ги посетуваш истите тие „шарени страни“ па се запознавте или како?

Едно лично прашање: „Ти си женско, како што сакаш нам да ни се претставиш или си машко кое се крие зад женски лик? Или си пак „машко-женско“. И што е тоа што те натера сега да го денунцираш?
a ti si mu advokat nemu ili?
Како ти заклучи дека навистина е тој истиот лик?
ne zakluciv tuku znam a dali ke poveruvate bas me zabole bitno od moja strana spodeliv.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom