Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
9000 обучени Украинци се враќаат од Британија, секој опремен со зимска опрема, составена од по 40 парчиња.

Тешете се дека макарони му праќаат :D



Во меѓувреме Русија прави зимска воена опрема во Северна Кореја.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.200
Поени од реакции
26.881
9000 обучени Украинци се враќаат од Британија, секој опремен со зимска опрема, составена од 40 парчиња.

Тешете се дека макарони му праќаат :D

Тоа е тоа. Утре Крим паѓа.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
Ама ко ќе победат конзервативците .... :D

 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.200
Поени од реакции
26.881
Што се вика лидериште бе. Следно фали Оливер Млакар Квиско да му додели.

Како тргнало лидеров ќе се кандидира за Амерички избори, ќе го наследи Бајден....
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.231
Поени од реакции
36.458
Od denes....

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski rekao je da je otvoren za razgovore s Rusijom, ali samo za "prave" pregovore koji bi vratili ukrajinske granice, dali joj odštetu za ruske napade i kaznili odgovorne za ratne zločine.

Ne svativ, ovoj bara "pregovori" ili "kapitulacija"?
Не кажал уште која музичка желба ја сака кога ќе му го остварат ова :D

Ептен ќе ја растурат, ќе рипнат двајца од хамвито, за 2 минути ќе до истркалаат на страна и ќе си продолжат напред.
Така е, само што во тоа „тесно грло“ ќе се наредат за гранатирање како нарачани, наместо да ти возат раштркани насекаде ги имаш во линија/тесен простор и се лесна мета.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
Што се вика лидериште бе. Следно фали Оливер Млакар Квиско да му додели.

Како тргнало лидеров ќе се кандидира за Амерички избори, ќе го наследи Бајден....
Штета и Путин можеше вака, само Стевен Сегал нема добиено оскар :D
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.200
Поени од реакции
26.881
Не кажал уште која музичка желба ја сака кога ќе му го остварат ова :D
Ете оскар му дадоа, а за музичка желба, кај и да е ќе засвири гуслата.
Автоматски споено мислење:

Штета и Путин можеше вака, само Стевен Сегал нема добиено оскар :D
Абе можеше, ама не сакаше.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.231
Поени од реакции
36.458
Вестиве од твитер ти се како овие крипташите, секоја пофасцинантна од претходната, а на крај резултатот чорба :D
Батали тоа кој праќа оружје очигледно истото за кур не го бива чим уште се без 30% од територијата. Туку дај објасни ми како ги казнивте во Русија, дали инфлацијата од 20% во Македонија направи секој просечен Русин да трпи за леб?
Дали тоа во Македонија ќе имаме потенцијален нобеловец по економија?
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Штета и Путин можеше вака, само Стевен Сегал нема добиено оскар :D
I ti mislish deka Putin ke si dozvoli volku nisko da padne i da pravi vakov kicheraj, ti mene vojvodo, jas tebe serdare demek.
Putin pregovara so pola svet i vojuva so ostanatata polovina i toa do sega go pravi velemajstorski, a jadniot Zelenski se muva po Holivud i pozira za modni magazini so zhenata mu....dobiva Oskar na chuvanje od zaboraven movie star. Give me a break.
Pa da, i Putin znae da pozira i da java mechka, igra hockey. Mnugu narod go ceni fizichkiot izgled na liderot, vo zdravo telo zdrav duh....A shto ke pokazhat Johnston, Bajden ili Makron.
Taka da ova tvoe "Штета и Путин можеше вака, само Стевен Сегал нема добиено оскар" ti e kicheraj vo najmala raka.
Ti dobro znaesh toa, samo Kaleto ti dava instrukcii pa morash da se pravish na udren.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.231
Поени од реакции
36.458
Ете оскар му дадоа, а за музичка желба, кај и да е ќе засвири гуслата.
Автоматски споено мислење:


Абе можеше, ама не сакаше.
Шон Пен може да му даде само совет кај да се крие после војнава, и на двајцата им преостанува тоа :D
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.317
Поени од реакции
13.120
Русија нема да може да ратува во зимо, нема тенкови, нема нафта, нема нуклеарно оружје. Што се нема да се прочита тука
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Русија нема да може да ратува во зимо, нема тенкови, нема нафта, нема нуклеарно оружје. Што се нема да се прочита тука
Стварно не ми е јасно. Плус со милиони измрзнати мигранти Германци, Австријци, Британци и Унгарци,кои се сместени во кампови на Белоруско-руската граница, кои на колена молат да влезат од сиромашната и тмурна Еуропа во семоќната, богата и ведра Русија.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.317
Поени од реакции
13.120
Стварно не ми е јасно. Плус со милиони измрзнати мигранти Германци, Австријци, Британци и Унгарци,кои се сместени во кампови на Белоруско-руската граница, кои на колена молат да влезат од сиромашната и тмурна Еуропа во семоќната, богата и ведра Русија.
Кај ќе влегуваат таму, русија е уште феудално општество. Нема фабрики за ништо, немаат струја, немаат болници, училишта, уште маалски фурни користат за леб печење. А за оружјето, занаетчии им ги прават ракетите(ракетџии), подморниците(подморнаџии), авионите (авијонџии), тенковите (тенкџии), пушките(пушкаџии). Се увезуваат, ништо не произведуваат. Кај и да е готови се со санциите, ќе паднат на колена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom