Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.183
Поени од реакции
81.268
Поише вредност има милиметар вратена територија во Луганск, отколку целава бесполезна акција со мостот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.443
Поени од реакции
40.304
русиве по се изгледа пробуваат да ја преоптеретатат и истрошат украинската против воздушна одбрана и да видат каде пали а каде не. Па после да ги пуштат бомбардерите и да ги капитулираат. Затоа зеленски уште вчера почна да квичи ПВО да му пратат.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.743
Поени од реакции
21.773
Овој ретардиран хехе менталитет многу ме нервира.

Украина ја враќаат во 19 век, милиони Украинци ќе станат бегалци зимава, од оние што ќе останат многумина ќе смрзнуваат и ќе гладуваат.

Но тоа е во ред, поважно е дека нема Мекдоналдс во Москва.

 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Многу ми е мило што се вратија некој ликови на темата, макар и да не се културни и да спамираат. Се надевам нема да ги снема за брзо. :D
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Многу ми е мило што се вратија некој ликови на темата, макар и да не се културни и да спамираат. Се надевам нема да ги снема за брзо. :D
Во моментов како течат работите, мене ми изгледа како да ќе печеш ракија цела зима.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.183
Поени од реакции
81.268
Овој ретардиран хехе менталитет многу ме нервира.

Украина ја враќаат во 19 век, милиони Украинци ќе станат бегалци зимава, од оние што ќе останат многумина ќе смрзнуваат и ќе гладуваат.

Но тоа е во ред, поважно е дека нема Мекдоналдс во Москва.

rofl
Кога се нема допир со реалноста и животот е на интернет.

Село гори, баба се чешла - е преблаг израз за ова.

Не може гзот да си го види од прашина у рушевините, свеќи и газиени ламби по дома, али у Москва немале у мекдоналдс компири.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Море како цената на златото?
Паѓа во време на силна инфлација?

Да ви кажувам или си знаете зошто е тоа така :D
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Денес цело сабајле има гранатирање, главно воени цели со стеански платеници во Киев и др поголеми градови.
Владе на душа носи мн платеници а можеше манџи да си топли дома со микрото, исто така ова е последица на немањето тенкови.
Тенкови - ми фалите, извикал Зеленски.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 347852
Којзнае колку се воздржуе типот. Замислуем Како да го чувал Путин у кафез и кога го нападнале мостов го пуштил да им се изнаебе матер.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Овај салам удри на политичката елита и олигаргија. Сега си има и своја војска.

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.319
Поени од реакции
31.182
Поише вредност има милиметар вратена територија во Луганск, отколку целава бесполезна акција со мостот.
Ова помножено со фактот дека воопшто не е војната за територија, го прави уште побесполезен нападот на мостот. Штетен по нив самите, е правиот израз. Им дадоа изговор за да гаѓаат инфраструктура без и најокорелите атлантисти да имаат право на жалење. Не, тука не ги бројам хед-кејсовите, тие секако ќе какаат до крај а и после тоа (како црниот витез од крал Артур на Монти Пајтон).
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Море како цената на златото?
Паѓа во време на силна инфлација?

Да ви кажувам или си знаете зошто е тоа така :D
Знаеме…. нешто Русија пропаѓа или барем таков ќе е заклучокот.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.090
Поени од реакции
4.276
Вован и Лексус, жртва: Буш.

Вториов Буш е жртва сам посебе, и без некој да го мајтапи.

Кога беше прецедник, еден од Американските конгресмени го оквалификува како најглупавиот претсетадател кој САД го имале во својата историја...

Глуп не глуп, ликов почна еден куп војни по Светотов, со што ја исполни својата улога на „корисна будала„.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Знаеме…. нешто Русија пропаѓа или барем таков ќе е заклучокот.
Кој трупаше најмногу злато на светот од 2014 наваму?

Кој плаќа во злато од 24 февруари наваму?

Санкциите не работеле :pos:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.319
Поени од реакции
31.182
Во моментов како течат работите, мене ми изгледа како да ќе печеш ракија цела зима.
Нема толку комиње, ќе мора да прави препеченица (што е добро). Но како што стојат работите ќе мора да прави и препек на препеченица, и препек на препекот (на препекот). :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom