Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870
Море @мкд владе имаш нешто да му пратиш за правење на тенкови на Русиве? :D

Оти му ги собрале на Белорусија сите Т72 што ги имале :pos:

Не знам дали микробранова ќе помогни за еден тенк.
Sega se skoncentrirav na raketite, toa mi e bitno i da ti kazam iskreno ti si kriv. Da ne spomnese deka od mikrobranovi i masini za perenje stavaat cipovi vo raketite i deka se manjak radi embargoto, nikogas nemase da mi tekni da ja doniram starata mikrobranova i masinata za perenje. Ova ukraincite ti na dusa ke gi nosis. Da ne brcese po tolku, nikoj nemase da znaj sto im fali i nikomu nisto. Ti na site mu kaza i ete ti belja.
Tuku za tenkojte so im fali, da ne mi se vrtka i za toa nesto niz doma?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Sega se skoncentrirav na raketite, toa mi e bitno i da ti kazam iskreno ti si kriv. Da ne spomnese deka od mikrobranovi i masini za perenje stavaat cipovi vo raketite i deka se manjak radi embargoto, nikogas nemase da mi tekni da ja doniram starata mikrobranova i masinata za perenje. Ova ukraincite ti na dusa ke gi nosis. Da ne brcese po tolku, nikoj nemase da znaj sto im fali i nikomu nisto. Ti na site mu kaza i ete ti belja.
Tuku za tenkojte so im fali, da ne mi se vrtka i za toa nesto niz doma?
Искрено не се сеќавам дека сум го рекол тоа, ама од друга страна личи на нешто што би го кажал :D

Така да ти верувам ...

За тенкови не знам шо му фали на русите, ама сигурно тоа не е челик.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Искрено не се сеќавам дека сум го рекол тоа, ама од друга страна личи на нешто што би го кажал :D

Така да ти верувам ...

За тенкови не знам шо му фали на русите, ама сигурно тоа не е челик.
Кожа за седиштата.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.084
Поени од реакции
1.637
Море @мкд владе имаш нешто да му пратиш за правење на тенкови на Русиве? :D

Оти му ги собрале на Белорусија сите Т72 што ги имале :pos:

Не знам дали микробранова ќе помогни за еден тенк.
Аман не ја мисли Белорусија, цела Европа тенковите ги пушти тамо па за една Белорусија...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Кожа за седиштата.
Викаш Владе да коли тоа кравите во Кравари и да му ја праќа кожата на Путин :D

Само добро не е проблем за кожа, арно шо нерече цефки дека му требаат, ај шо ќе требаше да ги бара, туку и ќе требаше да ги чисти за да му ги прати на Путин.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.383
Поени од реакции
12.092
Во Русија моментално се вршат инспекции на јавните цивилни засолништа.
Белогород, Курск, Таганрок, Севастопљ, Краснодар и Ејиск се некои од градовите кај што се одвиваат.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Во Русија моментално се вршат инспекции на јавните цивилни засолништа.
Белогород, Курск, Таганрок, Севастопљ, Краснодар и Ејиск се некои од градовите кај што се одвиваат.
Ова заради очекувана терористичка одмазда од укронацистите?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.090
Поени од реакции
4.281
Нема ли временска прогноза за денес? :unsure:
(којзнае колку е само урокан на видеово)

Напросто, не би сакал да сум на местото и функцијата од ликов. Дал‘ да го жали ил‘ да го плаче чо‘ек...Верувам дека не му е лесно, ама то‘ ти е кога ликов се нафаќа да биде туѓа корисна будала, во распон од забављач, преку претседател (на веќе непостоечка држава) до презентер на „временска„...

А времето во Украина не ќе е на арно.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Море @мкд владе имаш нешто да му пратиш за правење на тенкови на Русиве? :D

Оти му ги собрале на Белорусија сите Т72 што ги имале :pos:

Не знам дали микробранова ќе помогни за еден тенк.
Прво за ракетите викаше дека немаат денес испадна спротивно, сеа за тенкови викаш дека немаат (русија нема тенкови :pos: :pos: :pos: ).

Немој случајно да ти текне да речиш за атомски бомби, оти од се што кажуваш спротивно испаѓа.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Прво за ракетите викаше дека немаат денес испадна спротивно, сеа за тенкови викаш дека немаат (русија нема тенкови :pos: :pos: :pos: ).

Немој случајно да ти текне да речиш за атомски бомби, оти од се што кажуваш спротивно испаѓа.
Чим јас врска немам тогаш е супер за русите нели ;)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Чим јас врска немам тогаш е супер за русите нели ;)
ооо трактор, неможеш да си ироничен кога ја кажуваш вистината. Без разлика што си ставил смајли што намигнуе.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
По којзнае кој пат се докажа дека не треба да се прават договори со западот, сосема сличајно во Одеса се открило дека бродовите наменети за жито биле полни оружје.
Сега веќе се легитимна цел, а оној султанон глуми инспекции нешо демек ги проверува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom