Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.110
Поени од реакции
6.760
Се тргна надолу откако го нема "Духот на Киев"

пресвртница во права смисла

гледам по украински канали укронацистите уште пишат за пресврти, победи и ОДМАЗДА, само ќе ги зголемуваат жртвите многукратно по се изгледа до конечната разврска....... која нема да биде за скоро време
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.403
Поени од реакции
36.337
Аман бе чедо. Русија се воздржува. Реактивно или не едноставно тоа им е замислата. Кажи ми бе ти во војна со цело НАТО одеднаш сите карти би ги испукал? Ко да не гледаш колку е широк фронтот во смисла на геополитика.

Болдов ти е демантиран утрово.
Чак што бонус имаш дека Ливов останат е без електрична енергија и сега корисат од Полска.
Ќе видиме наредните недела-две дали стратегијата е да се уништи целиот украински енергетски систем и општо Украинската инфраструктура, или ова тука ќе застане.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
тоа е, Русија нема муда за со нато да војува. Путин слабак.
Не знам дали е слабак или не, ама знам дека ако би можел да го врати времето назад, никогаш немаше да ја нападни Украина. Заглави во кал, и сега нема назад. И затоа, почна да води партизанска борба последните денови, hit and run... Паника го фаќа....Па закани со нуклеарки итн....Избега од шасија веќе....
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Ова денес само беше одговор на следниве терористички напади - 3 напади на нуклеарната централа во Курск, напади во Белгород и околината - врз цивили, напади врз нуклеарната централа во Запорожје, напади врз цивили во Донецк и околината, масакрирање на руското население 8 год и на крај напад врз мостото во Крим.
Што очекуваше шутракот Зелен - карамели да му пратат?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
@Fenix955 druze , te potprasav nesto pred nekoj den ama nekako slabo. Dali ne vide ili neznam sto e rabotata, no ete da te potsetam, gledam pak se vkluci vo diskusijata.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Море море детска радост на неколку ракети. Изгледа не можам ниту да претпоствам каква фрустрација биле претходниот месец за руските куротони :D

Ај нека ги допукаат, па после Владе ќе му дава делови од Машината за перење за да направат нови.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Море море детска радост на неколку ракети. Изгледа не можам ниту да претпоствам каква фрустрација биле претходниот месец за руските куротони :D

Ај нека ги допукаат, па после Владе ќе му дава делови од Машината за перење за да направат нови.
Види Тенеќе, не е за радување од проста причина што сега веќе и русиве ќе ја играат валканата украинска игра, ќе се мава насекаде и многу.
За тоа е Хер Зеленски заслужен.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
Море море детска радост на неколку ракети. Изгледа не можам ниту да претпоствам каква фрустрација биле претходниот месец за руските куротони :D

Ај нека ги допукаат, па после Владе ќе му дава делови од Машината за перење за да направат нови.
Izgleda nekoj me preteknal vo prakjanje na mikrobranovi i masini za perenje, a Teneke, sto velis ti ?
I nemoj aman za kurtoni i za frustracii da zboras, ratni rezervi od likovi gledam pocnavte da vadite od naftalin.
Tuku ete jas ke doniram mikrobranova i masina za perenje. Ti sto planiras da doniras za kauzata osven moralna poddrska tuka na forumot ?
 
Последно уредено:
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
И пак Путин не чинел а еве повторно само им испраќа предупредување да не продолжуваат со терористичките методи.

Пак нема ниту да напаѓа прв ниту цивилна инфраструктура ни енергетска ништо ни транспортна логистичка, ништо, пак ги остава нечепнати.

Путин повеќе се грижи за украинците отколку Зеленски.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Што е работава со Французиве, не се задоволни од НАТО, па сакаат да излезат?

 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
d802c7c69fbc285e481ed330a6444945.jpg

images.jpg
Ова пано беше поставено во Киев пред некој ден, си правеа селфи.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Види Тенеќе, не е за радување од проста причина што сега веќе и русиве ќе ја играат валканата украинска игра, ќе се мава насекаде и многу.
За тоа е Хер Зеленски заслужен.
Нема да мава нигде и ништо, сега кажа, освен како одговор на терористички напади...

Реално, на Путин треба да му ги дадат сите Нобелови награди за мир од коа се почнати да се доделуваат до ден денес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom