Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Почнавте де да откривате какви сте..а почнавте како душегрижници за украинските руси,а уствари сте само напалени русофили и дркаџии на ,,семоќната" Русија и медојавачот Путин :)
Ти си русофоб. Треба да се ослободат од се што остава траг од СССР, за да можат да продолжат напред. И самите тоа го сакаат. А има доста работи. ЕУ и САД како што им праќаат оружје, така се ќе им изградат откако сето ова ќе заврши. Исто како во Афганистан, Ирак, Либија итн.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.804
Поени од реакции
26.367
Почнавте де да откривате какви сте..а почнавте како душегрижници за украинските руси,а уствари сте само напалени русофили и дркаџии на ,,семоќната" Русија и медојавачот Путин :)
Смири ја раката немора 6 пати да кликаш на одговори.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.083
Поени од реакции
4.267
Пред некое време некој ме праша зашто сметам дека руската војска и нивната врхушка е фашистичка..еве една само причина.Кога си пичка у душа,а мислиш дека си мачомен и " јавач на медведи '' правиш вакви работи во немоќ и злоба,само да направиш штета колку можеш повеќе,без желба да постигнеш мир..

И, каква е причинско-последичната врска помеѓу фашизмот од Путин (и цела Русија минимум...) со војната во Украина, или просто кажано, со која мисловна гимнастика го проценуваш Путин (и цела Руска власт) за фашисти?...

Ако Путин и Русија се фашисти, тогаш, според твоето ценето расудување, што се „Азов“, “Бандеровците„ и „Десен сектор„?...

Мене не ми личат на миротворци...
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Русија ја немавме видено во форма на агресор некое време, јенките беа светски негативец но1 и ме радува донекаде што во ова се видоа некои луѓе кои се и какви се во основа. После дваесет и кусур години лигавење као живи загрижени за децата во авганистан, сирија, ирак и слично и за човековите права нивни сега истите фрлаат 3 нуклеарки на украина дневно и дркаат на гасење струја на цивили. Уствари не било проблем сето тоа да се прави, проблем било Америка да го прави. Ако ти го прави русија тогаш сам си си го барал :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.804
Поени од реакции
26.367
И, каква е причинско-последичната врска помеѓу фашизмот од Путин (и цела Русија минимум...) со војната во Украина, или просто кажано, со која мисловна гимнастика го проценуваш Путин (и цела Руска власт) за фашисти?...

Ако Путин и Русија се фашисти, тогаш, според твоето ценето расудување, што се „Азов“, “Бандеровците„ и „Десен сектор„?...

Мене не ми личат на миротворци...
Не мислиш дека бесцелно водиш сериозна дискусија со човек кој си го продал сопствениот идентитет?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.083
Поени од реакции
4.267
Не мислиш дека бесцелно водиш сериозна дискусија со човек кој си го продал сопствениот идентитет?
Од посочениот член очекував одговор на моето пршашање...а он продолжува да тоне во своите апсурдни ставови и заклучоци, без расудување, туку со ставови изнесени „од прва„.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.804
Поени од реакции
26.367
Русија ја немавме видено во форма на агресор некое време, јенките беа светски негативец но1 и ме радува донекаде што во ова се видоа некои луѓе кои се и какви се во основа. После дваесет и кусур години лигавење као живи загрижени за децата во авганистан, сирија, ирак и слично и за човековите права нивни сега истите фрлаат 3 нуклеарки на украина дневно и дркаат на гасење струја на цивили. Уствари не било проблем сето тоа да се прави, проблем било Америка да го прави. Ако ти го прави русија тогаш сам си си го барал :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Калимеро постовите ниту ја прикажуваат реалната слика, ниту пак можат да сменат нешто, единствено што можат да имаат некакво влијание на лоботомирани членови попут Шеки и Пиратик, што и не само што не е некаква придобивка, туку само е девалвирање на самиот став.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Русија ја немавме видено во форма на агресор некое време, јенките беа светски негативец но1 и ме радува донекаде што во ова се видоа некои луѓе кои се и какви се во основа. После дваесет и кусур години лигавење као живи загрижени за децата во авганистан, сирија, ирак и слично и за човековите права нивни сега истите фрлаат 3 нуклеарки на украина дневно и дркаат на гасење струја на цивили. Уствари не било проблем сето тоа да се прави, проблем било Америка да го прави. Ако ти го прави русија тогаш сам си си го барал :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Кој рекол дека не е агресор?

Ја осудуваш агресијата врз Украина, но не ја осудуваш агресијата на твојот запад што го величаш врз други држави, вклучувајки ја и сопствената?

Зарем сеуште мислиш дека војнава е помеѓу Украина и Русија?

Јас мислев дека само ние имаме најисточкана влада во европа, но изгледа владата на украина е во предност.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Русија ја немавме видено во форма на агресор некое ..... Ако ти го прави русија тогаш сам си си го барал :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Проблемот е што воопште се прави. Ја си кажав кој кур мурика не им даде рамковен договор на донбас? Проблемот е главно во лицемерието а не друго.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.321
Поени од реакции
18.182
Значи Русија стварно користи Ирански дронови :)

Со оглед дека ова беше досега шпекулација, сега може сериозно да претпоставиме, дека набавуваат артилерија од Северна Кореа.

Моќната руска армија ...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.804
Поени од реакции
26.367
Значи Русија стварно користи Ирански дронови :)

Со оглед дека ова беше досега шпекулација, сега може сериозно да претпоставиме, дека набавуваат артилерија од Северна Кореа.

Моќната руска армија ...
Бреееј крај на светот
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.627
Русија ја немавме видено во форма на агресор некое време, јенките беа светски негативец но1 и ме радува донекаде што во ова се видоа некои луѓе кои се и какви се во основа. После дваесет и кусур години лигавење као живи загрижени за децата во авганистан, сирија, ирак и слично и за човековите права нивни сега истите фрлаат 3 нуклеарки на украина дневно и дркаат на гасење струја на цивили. Уствари не било проблем сето тоа да се прави, проблем било Америка да го прави. Ако ти го прави русија тогаш сам си си го барал :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Зарем не е бедно да ги скокаш фактите за нацизмот во Украина, биолошките експерименти врз руски биолошки материјал, бруталното етничко чистење во Украина врз руската популација? Одма дочека да направиш споредба помеѓу јенките и другите, но никаде не кажуваш како тоа Авганистан, Сирија и Ирак биле закана за САД, како тоа им ја уништувале популацијата било во или надвор од нивните граници ?!
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558

Kajgana Shop

На врв Bottom