Криминалци и криминални групи во МК

Член од
20 јуни 2022
Мислења
44
Поени од реакции
91
Причината за обезбедување од Анб на Раде Штекли кога е на јавни места.

Се зборува дека тек се шири вистината зошто бил чуван Раде Штекли од Анб инспектор, наводно екипата продавала кокаин на извесен Ејуп Емини и тоа по ангажирање од Анб, па така Зоран Кичеец, Раде Штекли и Сетко Рахиќ (кој бил и братучед на Ејуп) биле одговорни за одржување контакти со Ејуп за кога ќе го намамат и дојде он тука да го уапсат ама ликот сетил што го чека и не идел во Македонија а само им велел, добро ќе дојдам јас во Македонија вие продолжете растурајте роба, што значи овие му прават пари а он ги зеза убедливо досега, инаку ова што се случи со пукањето на Кристијан Груноски кон Бобан Ѓуроски можеби има контекст во оваа насока, на сликите Бобан е со Грчец Дуќанџиќ екипата а Кристијан е со на Кичеец екипата али јас би рекол дека ривалство нема, ако го гонат Ејуп тоа е поради тоа што им смета на Грчец Дуќанџиќ екипата, зошто овие на Кичеец се само посредничка мамец екипа што служи само за помош во битни работи.
sto zboruvate be ako stekli mu rekol na kristijan da go puka na bobi togas ne ANB ili kiceec ni Amerika ne moze da mo pomogni na stekli ,
 
Член од
22 август 2017
Мислења
34
Поени од реакции
55
Sekogas za kriminalni temi ke ima dezinformacii, sekade e taka i na drugi stranski forumi, pa i na medii.No ajde bar posoci ni kade ima gresna informacija, ispravi gi clenovite koi go imaat napisano toa.
Ke pocnam od tie za kristijan grunoski i gjorcevci.
Za bosnjacive isto mn gresni informacii i ocrnuvanje luge so ne rabotat za policija. ( imam ideno u NP i znam so zboram i za kogo) duri i rodninski povrzuvaat luge so nema vrska.
Mn e jasno deka tuka ke vleze da pisuva koj sto saka za da ocrni nekogo ili da zastiti nekogo. Tuka sve e obratno mozebi... ne treba mozebi ni mnogu da se pisuva ustvari da ne zasmeta na nekogo. Ali kako i da e me boli k.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
325
Поени од реакции
762
Ke pocnam od tie za kristijan grunoski i gjorcevci.
Za bosnjacive isto mn gresni informacii i ocrnuvanje luge so ne rabotat za policija. ( imam ideno u NP i znam so zboram i za kogo) duri i rodninski povrzuvaat luge so nema vrska.
Mn e jasno deka tuka ke vleze da pisuva koj sto saka za da ocrni nekogo ili da zastiti nekogo. Tuka sve e obratno mozebi... ne treba mozebi ni mnogu da se pisuva ustvari da ne zasmeta na nekogo. Ali kako i da e me boli k.
Jas kolku sho znam, od sekoe malsko regionalno serifce pa od najobicni dilercina do ovie zamislenive capo de tuti site podovro pevet i od Kaliopi, se zam8na duri do krajna granica kaj sho istite se falet javno za vrskite so xxx lica vo mvr i drugi institucii pa duri dobar del I maftet so znackite onaka klinacki
 
Член од
26 април 2022
Мислења
47
Поени од реакции
51
Ke pocnam od tie za kristijan grunoski i gjorcevci.
Za bosnjacive isto mn gresni informacii i ocrnuvanje luge so ne rabotat za policija. ( imam ideno u NP i znam so zboram i za kogo) duri i rodninski povrzuvaat luge so nema vrska.
Mn e jasno deka tuka ke vleze da pisuva koj sto saka za da ocrni nekogo ili da zastiti nekogo. Tuka sve e obratno mozebi... ne treba mozebi ni mnogu da se pisuva ustvari da ne zasmeta na nekogo. Ali kako i da e me boli k.
Za bosnjacite si vo pravo no za Boban i gjorcevci nema greska.Ako te boli kur togas kako sto rece moderatorot pogore izlezi od temata togas.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Поконкретни податоци за Станислава Чочоровска и делата со кои е поврзана.

Се претпоставува дека во овој случај Сашо Мијалков поради омразата кон Аркан и се одмазди на Станислава Чочоровска Полетан па така им го прекинал наводното следење на Деа до крајната дестинација на пратката и ја запленил во Македонија, а сите знаат дека робата што ја заплениле ја препродавале во Македонија со Љупчо Тодоровски Радникот преку Наим Ајети Беланоца, исто како што ги понижи за покажување надменост легендите како Зија Асани, Аслан Нуиши Пода, Франкфурт Мафија така во низата уште пред нив ја собра и неа во затвор, инаку во случајот на Чочоровска се потврдува многу битна работа дека врските на Балканот за шверц на цигари во голем дел покасно се употребувани за шверц на дрога и дека е најуспешен криминалец жена на Балканот, а тоа што освен што била кума на Аркан била и роднина на Слободан Богоевски изгледа било само дополнителна провокација за Сашо и неговата потреба за докажување во мафијашки стил кон криминалци, затоа и она кога излезе од затвор во 2017 година толку гневно гаѓаше по нив со Фејсбук статуси, а моментот кај што велела дека има снимени докази за соработката на Марко Милошевиќ и Владимир Ковачевиќ Треф и наши бизнисмени и политичари како и тоа дека ги знаела атентаторите на Киро Глигоров делумно и верувам зошто сигурно пробала и блефирање поради самоодбрана од затвор, врската со Србија ни е јасна а врската со Чешка и Венецуела делумно, инаку во делот со набројувањето за обвиненијата кон нејзе 2000 година шверц со цигари, 2003 година трансфер на играч од Клубот Обелиќ, 2007 година шверц на 483 кг кокаин од Венецуела, испуштено било обвинение од 2002 година за шверц на хероин наводно од Венецуела исто така.

СВЕТ
„Братиславската врска” последен адут на Чочоровска

Објавено пред 13 години - 17 јули, 2009 Од Макфакс++


Info Crna hronika

ARKANOVA TIGRICA I KRALJICA KOKAINA: Pala s pola tone, pretila snimcima Miloševića i Badže, znala KO je ubio predsednika

29.08.2021. / 20:24


Akciju iz zatvora na Kosovu vodio švercer Čavilj Šabani?
Piše: Jutarnji.hr Objavljeno: 09. siječanj 2007. 21:53


Овде каде што е во друштво, на Бајруш Сејдиу, Славчо Пинда и Тушникот пред неколку години после пуштањето од затвор, е онака пензионерско криминална партиска дружба на тапет, инаку превземена содржина од Твитер е ова.

IMG_20220825_023905.jpg IMG_20220825_024027.jpg IMG_20220825_024327.jpg IMG_20220825_024153.jpg
 
Последно уредено:
Член од
6 јуни 2022
Мислења
34
Поени од реакции
114
Ke pocnam od tie za kristijan grunoski i gjorcevci.
Za bosnjacive isto mn gresni informacii i ocrnuvanje luge so ne rabotat za policija. ( imam ideno u NP i znam so zboram i za kogo) duri i rodninski povrzuvaat luge so nema vrska.
Mn e jasno deka tuka ke vleze da pisuva koj sto saka za da ocrni nekogo ili da zastiti nekogo. Tuka sve e obratno mozebi... ne treba mozebi ni mnogu da se pisuva ustvari da ne zasmeta na nekogo. Ali kako i da e me boli k.
SVE e vistina. Ti si bil vo Novi Pazar, ama na masa I si jadel.
Автоматски споено мислење:

Za bosnjacite si vo pravo no za Boban i gjorcevci nema greska.Ako te boli kur togas kako sto rece moderatorot pogore izlezi od temata togas.
Sto ne e vistina za Bosnjacite?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Дополнителни податоци за Горан Стефанов и делото со кое е поврзан.

Се знае дека после убиството на Јозефа Мишенку од страна на екипата на која припаѓал Горан Стефанов, работите во Словачка се промениле засекогаш, бидејќи тој бил доминантен лик за внес на кокаин во државата од Венецуела, и како што е познато со Чешка и Словачка имаат поврзаности повеќе наши криминалци Петрит и Фљамур Аме во Чешка имале бизнис со проституција а Фљамур растурал таму и хероин, Арслан Нуиши Пода бил баран со потерница и од Чешка и од Словачка во извесен период поради трговија со дрога, Луан Асани бил главен лик за криминал во Прага долги години а имал бизниси и во Словачка истовремено, Сашо Мијалков неслучајно имал вложувано многу пари во недвижнини во Чешка како што пишуваа и медиумите, а Станислава Чочоровска Полетан исто така имала врска со Чешка како што изнела и самата јавно.
 
Член од
26 април 2022
Мислења
47
Поени од реакции
51
SVE e vistina. Ti si bil vo Novi Pazar, ama na masa I si jadel.
Автоматски споено мислење:


Sto ne e vistina za Bosnjacite?
Mislev na temata koga se pisuvase za Kurtovici se pisuvaa nekoi gresni informacii, tuku ova ti sto go napisa za Ejup Jupi e skroz tocno
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
nesto poveke za ovie inspektori na ANB mislete deka se po sposoben na ekipata na shevalj?
Нормално дека се поспособни, секој втор може да биде шеваљ, а не секој е држава.
Никој не може против држава, тие можат да те пуштат да се крениш, тие ќе те рушат ако не им си по ќеиф.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
375
Поени од реакции
695
nesto poveke za ovie inspektori na ANB mislete deka se po sposoben na ekipata na shevalj?
Вакви прашања само Екрем може да ги и измисли, немој да биде муабет дека си истрениран од него, па те ангажирал да го замениш :)
 
Член од
6 јуни 2022
Мислења
34
Поени од реакции
114
Mislev na temata koga se pisuvase za Kurtovici se pisuvaa nekoi gresni informacii, tuku ova ti sto go napisa za Ejup Jupi e skroz tocno
Brate mili dva pati e Pukano doma kaj Adem Kurtovic I e tepan so 10 dusi vo posta vo Novi Pazar, prethodno.
Nema greski kaj mene. Ne sum jas tapetar. Poveli citajhttps://m.mkd.mk/crna-hronika/pukanje-vo-skopski-chair-1
 
Член од
26 април 2022
Мислења
47
Поени од реакции
51
Brate mili dva pati e Pukano doma kaj Adem Kurtovic I e tepan so 10 dusi vo posta vo Novi Pazar, prethodno.
Nema greski kaj mene. Ne sum jas tapetar. Poveli citajhttps://m.mkd.mk/crna-hronika/pukanje-vo-skopski-chair-1
Ne mislev na tebe, imase edniot pred edno vreme se sekavam nesto deka Kurtovici bile jaki vo nekoi biznisi na toa mislev.
 
Член од
6 јуни 2022
Мислења
34
Поени од реакции
114
nesto poveke za ovie inspektori na ANB mislete deka se po sposoben na ekipata na shevalj?
Toa se samo policajci, koi ete gi koristat kako obezbeduvanje I da kapne nekoj dinar. Znaat deka ag
Ne mislev na tebe, imase edniot pred edno vreme se sekavam nesto deka Kurtovici bile jaki vo nekoi biznisi na toa mislev.
Adem Kurtovic e hrabar decko I nema zbor, ama ne e vreme na poedinci veke. Sega se sobiraat 10 dusi od koi tezat 4 5 miloni evra I te zakacuvaat so razni grupi da imas neprijateli. Zatoa I se smiri Adem so niv. Se menuvaat vreminjata.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Вести за познатиот Аслан Нуиши Пода од периодот кога се уште бил во јаки криминални бизниси.

Несудениот атентатор на Глигоров уапсен за дрога

Време / 02.02.2005

ВО СЛОВАЧКА Македонскиот Албанец Аслан Нуиши, евидентиран во Интерпол од 1995 година, кога наводно учествувал во атентатот на македонскиот претседател Киро Глигоров, бил уапсен од словачката полиција, како водач на една од групите на косовско-албанската мафија, јавија вчера словачките медиуми. Неговата банда, според словачката полиција, неколку години шверцувала дрога во Германија, Австрија и во Чешка. Јарослав Спишјак, шеф на канцеларијата за борба против организираниот криминал на словачката полиција, соопштил дека акцијата била изведена во соработка со чешката полиција. - Нуиши поради шверц и продажба на дрога бил апсен и во Германија и Чешка, каде што побарал азил - изјавил Спишјак. Словачката полиција соопштила и дека во текот на акцијата за апсење на Ниши, при претрес на неколку стана и канцеларии запленила „хероин од што со разредување би се добиле 33.000 дози“, пишуваат словачките медиуми. Биле уапсени и двајца Словаци-„курири“ на албанската мафија. На сите обвинети за делата што им се ставаат на товар им се закануваат казни затвор до 15 години. На 3 октомври 1995 година, неколку минути пред 10 часот бил извршен обид за атентат врз тогашниот македонски претседател Глигоров на улицата Македонија, во близина на хотелот „Бристол“ во центарот на Скопје. Кога службеното возило на Глигоров минувало низ таа маршрута, активирани се 20 килограми експлозив со далечинска команда, кои се наоѓале во паркиран автомобил „ситроен ами 8“. Во експлозијата загина возачот Александар Спировски, а повредени беа претседателот, телохранителот Илчо Тоевски и неколку случајни минувачи. Во 2001 година тогашниот министер за внатрешни работи Љубе Бошковски повторно го отвори досието „Атентат на Глигоров“ и најавуваше расветлување на случајот и апсење на сторителите, обвинувајќи ги претходните министри оти истрагата ја воделе во погрешна насока. Тој дури објави и награда од еден милион германски марки за информација што би помогнала да бидат откриени организаторите и извршителите на атентатот. Тврдењата на Бошковски беа дека организаторите и извршителите на нападнат врз Глигоров биле македонски државјани членови на т. н. „Братиславска врска“. Бошковски го посочи токму лицето Аслан Нуиши, но се покажа дека тоа била разгледувана варијанта што е отфрлена поради недоволно докази. Според полициски извори, Нуиши и припаѓа на влијателна петчлена наркогрупа во познатата скопско-гостиварско-братиславска врска и како човек што во 1997 година доброволно понудил на Глигоров да му даде блиндиран автомобил, а за кој полицијата подоцна утврдила дека бил украден. А. Б.

Аслан Нуиши повторно ја тресе Македонија

Vecer | 23.10.2006

 

Kajgana Shop

На врв Bottom