Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Сега играчиве должни на Барса... :pos:

Мајко мила, што се прочитав денес.

Не ти се чита за Арнаутович и Рабио, па си читаш вести за Барселона.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Душички бе, види ги, они уште мислат дека ова е некаква завера против нив од љубомора на другите клубови, дека клубот сопствените играчи не ги носи на суд зашто не знае како на друг начин да им ги намали платите, дека ова го пренесуваат квази новинарчиња и не е вистина. :pos::pos::pos:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Душички бе, види ги, они уште мислат дека ова е некаква завера против нив од љубомора на другите клубови, дека клубот сопствените играчи не ги носи на суд зашто не знае како на друг начин да им ги намали платите, дека ова го пренесуваат квази новинарчиња и не е вистина. :pos::pos::pos:
Како Сител во време на Грујо сте, постирате тоа што сакате за да соберете некое лајкче.
Во рок од две недели Лапорта 5 пати имаше интервјуа каде кажува каква е реалната ситуација со Де Јонг, тоа никој не го постираше. Џерард Ромеро секој втор твит му е дека Барса сигурно ќе ги регистрира играчите до петок, тоа никој не го постира.
Некој африканци пишуваат за некој си измислени данови, одма се постира :D

Бетер од Курир и Република сте. :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Како Сител во време на Грујо сте, постирате тоа што сакате за да соберете некое лајкче.
Во рок од две недели Лапорта 5 пати имаше интервјуа каде кажува каква е реалната ситуација со Де Јонг, тоа никој не го постираше. Џерард Ромеро секој втор твит му е дека Барса сигурно ќе ги регистрира играчите до петок, тоа никој не го постира.
Некој африканци пишуваат за некој си измислени данови, одма се постира :D

Бетер од Курир и Република сте. :D
Добро еве, ние сме ко Сител, ти признавам дека имаме тајна група каде што се договараме сите да пренесуваме fake news за Барса.

Може сеа да те прашам во што ти веруваш?

Не веруваш во статијата на COPE, еден од пореномираните шпански медиуми, дека Барса пробала со превара да внесе +150 милиони во клубот?
Ако не веруваш во ова, зашто тогаш Барса сеуште ги нема регистрирано новите играчи и на тие што им продолжи договор?

Не веруваш во ексклузивата на Дејвид Орстејн, еден од пореномираните спортски новинари во Европа, дека Барса пробува да ги тужи Де Јонг, Тер Штеген, Ленгле и Пике и да им ги анулира договорите и да ги врати на примањата од 2020 година?

Ако ние сме Сител, тогаш вие, колективно, сте сигурно членови на некоја од нашиве политички партии.
Зашто вакво слепо верување само кај нив има, кај никој друг.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Сега играчиве должни на Барса... :pos:

Мајко мила, што се прочитав денес.

У кој универзум можам јас да бидам крив ако од фирма ми дадат нов договор на х2 плата?

Јас стварно не сфаќам. На што дроги се.
Да сум на нивно место за инат не мрдам нигде до истек на договор. До последен цент ќе ги исцедам.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.727
Поени од реакции
7.318
У кој универзум можам јас да бидам крив ако од фирма ми дадат нов договор на х2 плата?

Јас стварно не сфаќам. На што дроги се.
Да сум на нивно место за инат не мрдам нигде до истек на договор. До последен цент ќе ги исцедам.
In all of them. :pos:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.058
Поени од реакции
6.670
Добро еве, ние сме ко Сител, ти признавам дека имаме тајна група каде што се договараме сите да пренесуваме fake news за Барса.

Може сеа да те прашам во што ти веруваш?

Не веруваш во статијата на COPE, еден од пореномираните шпански медиуми, дека Барса пробала со превара да внесе +150 милиони во клубот?
Ако не веруваш во ова, зашто тогаш Барса сеуште ги нема регистрирано новите играчи и на тие што им продолжи договор?

Не веруваш во ексклузивата на Дејвид Орстејн, еден од пореномираните спортски новинари во Европа, дека Барса пробува да ги тужи Де Јонг, Тер Штеген, Ленгле и Пике и да им ги анулира договорите и да ги врати на примањата од 2020 година?

Ако ние сме Сител, тогаш вие, колективно, сте сигурно членови на некоја од нашиве политички партии.
Зашто вакво слепо верување само кај нив има, кај никој друг.
да внесе 150 милиони не е играчка, изгледа џек пот му паднал на лапорта или можда пери пари од дрогата лапорта во барцелона а?

кој му дава толку пари на пропаднат клуб - мистерија

а тоа што сака ревизија на штетни договори дадени од бившото раководство, тоа се интерни работи и која ти е логиката да се мешаш во работи кои не ги разбираш

сите силно веруваат во лапорта, да е здрав и жив што се нафати да го вади клубот од калта створена од бивши раководства-дебилана

а преродбата му е многу подобра од очекувањата, најголемите "душмани" ќе признаат дека е завршена голема работа летово
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.299
Поени од реакции
4.705
Како Сител во време на Грујо сте, постирате тоа што сакате за да соберете некое лајкче.
Во рок од две недели Лапорта 5 пати имаше интервјуа каде кажува каква е реалната ситуација со Де Јонг, тоа никој не го постираше. Џерард Ромеро секој втор твит му е дека Барса сигурно ќе ги регистрира играчите до петок, тоа никој не го постира.
Некој африканци пишуваат за некој си измислени данови, одма се постира :D

Бетер од Курир и Република сте. :D
Не се умарај гледаш бетер од партиски ботови се насобрало

али нормално секад може и полошо, само замисли како ќе беше да беа барса фан бојс
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Добро еве, ние сме ко Сител, ти признавам дека имаме тајна група каде што се договараме сите да пренесуваме fake news за Барса.

Може сеа да те прашам во што ти веруваш?

Не веруваш во статијата на COPE, еден од пореномираните шпански медиуми, дека Барса пробала со превара да внесе +150 милиони во клубот?
Ако не веруваш во ова, зашто тогаш Барса сеуште ги нема регистрирано новите играчи и на тие што им продолжи договор?

Не веруваш во ексклузивата на Дејвид Орстејн, еден од пореномираните спортски новинари во Европа, дека Барса пробува да ги тужи Де Јонг, Тер Штеген, Ленгле и Пике и да им ги анулира договорите и да ги врати на примањата од 2020 година?

Ако ние сме Сител, тогаш вие, колективно, сте сигурно членови на некоја од нашиве политички партии.
Зашто вакво слепо верување само кај нив има, кај никој друг.
Ајде ти кажи ми сеа, дали истите тие новинари и цел форум тука до пред месец дена не викаа дека Барселона нема шанси да ги купи тие играчи што се купиа, ќе банкротираат, немаат пари, Де Јонг мора до 30ти Јуни да оди во манчестер заради фер плеј, итн, итн..?
Лапорта и новинари блиски до клубот цело време пишуваат и изјавуваат дека играчите ќе се регистрираат, на кој да верувам, на тој што ги купил играчите или на тој што пред месец дена кажувал дека Рафиња, Левандовски и Кунде се научна фантастика за клубот?

Времето е кратко, ќе видиме до сабота и ако ги регистрираат, што ќе бидат следните твитови?
Пак некој измислотини и глупости за кликови и читање.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Членови на политичка партија, убаво кажав. (y)
Општински комитет Каталајна.

Ајде ти кажи ми сеа, дали истите тие новинари и цел форум тука до пред месец дена не викаа дека Барселона нема шанси да ги купи тие играчи што се купиа, ќе банкротираат, немаат пари, Де Јонг мора до 30ти Јуни да оди во манчестер заради фер плеј, итн, итн..?
Лапорта и новинари блиски до клубот цело време пишуваат и изјавуваат дека играчите ќе се регистрираат, на кој да верувам, на тој што ги купил играчите или на тој што пред месец дена кажувал дека Рафиња, Левандовски и Кунде се научна фантастика за клубот?

Времето е кратко, ќе видиме до сабота и ако ги регистрираат, што ќе бидат следните твитови?
Пак некој измислотини и глупости за кликови и читање.
Лесно прашање ти поставив, дали ти веруваш во информациите што ги пренесоа денеска новинарите или не?

Па играчите ги купивте, зашто пола клуб го продадовте.
Го продадовте името на стадионот, продадовте дел од правата и продадовте дел од правата за Barca Studios.
Да не го направевте ова, немаше ниту еден играч од овие да купите, и сам си свесен за ова.

Е сега доаѓа новиот проблем, регистрација на истите тие играчи.
Никој не вика дека нема да ги регистрирате, секој нормален човек знае дека ќе ги регистрирате.
НО, за да ги регистриате, ќе треба или да продадете дел од клубот или да продавате играчи и да намалувате плати.

Зашто во моментов во книгите на Ла Лига, на вас ви мањкаат преку 150 милиони за да можете да извршите регистрација на играчите.
Затоа и проба Лапорта со брукањето и формирањето на трети компании каде ќе внесе пари, очигледно не му помина тоа во Ла Лига.
Затоа и пробува со цела сила да се ослободи од Де Јонг и од Депај или Обамејанг.
Зашто нејќе да го активира тој четврти пакет на продажба, со што Барса ќе има продадено името на стадионот, 25% од ТВ правата и 50% од правата на Barca Studios.

Знаеш какво самоубиство ќе биде ова за Барса, практично во следните 25 години они ќе имаат 75% помалце приливи од што имале претходниве години.

Сега ќе ми одговориш на прашањето дали веруваш на информациите што ги пренесоа денеска новинарите или не веруваш?
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.284
Сега играчиве должни на Барса... :pos:

Мајко мила, што се прочитав денес.

Алоо за Јунајтед навиваш бе дај олабави малце,тимот ти е во гомна 10 години а ти за Барса се замараш стварно не можам да ве разберам.ПРЕТСЕДАТЕЛОТ на клубот изјавува дека сите играчи ќе бидат регистрирани до крај на Август а ти и уште неколку луѓе овде без работа сте застанале овде солите муда на секои 5 минути.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.058
Поени од реакции
6.670
У кој универзум можам јас да бидам крив ако од фирма ми дадат нов договор на х2 плата?

Јас стварно не сфаќам. На што дроги се.
Да сум на нивно место за инат не мрдам нигде до истек на договор. До последен цент ќе ги исцедам.
затоа има правда и суд, ние овде на форумот 1% не знаеме какви клаузули и тракатанци имаат во договорите, не е страшно ништо доколку некој докаже како требало, а како е потпишано...... фудбалот се игра за голови, жалосно е кога се мерат на кој колкав му е во административните работи........ никој не пцуе по алчните менаџери на играчи кои го доведоа до овој степен фудбалот каде многу повеќе се гледа на профит отколку на спортот реално
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.299
Поени од реакции
4.705
а тоа што сака ревизија на штетни договори дадени од бившото раководство, тоа се интерни работи и која ти е логиката да се мешаш во работи кои не ги разбираш
И ја сакам ревизија на договорот за станбен кредит и купување на кола што ми ги даде банката, сметам дека се штетни и ме условуваат да плаќам камати и други давачки на месечно ниво
Да им се јавам ако не да им кажам опомена пред тужба за ова што ми го прават
 

Kajgana Shop

На врв Bottom