Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Врската на Петрит Аме и Сашо Мијалков во минатото.

Некаде во деведесетите Петрит и Сашо се сретнале во кафич во Скопје и после тоа станале многу блиски, Петрит го вклучил Сашо во работа со цигари и алкохол, наводно превезувале алкохол надвор од Македонија, а цигари во кругот на Владимир Вања Бокан и познатата балканска тобако екипа, потоа Петрит го запознал Сашо со Фадил Елези и Фадил го внесол во бизнисот со облека, па кога имало кражба во неговиот бутик Сашо го нашол сторителот и Фадил го претепал.
 
Член од
11 јуни 2022
Мислења
18
Поени од реакции
20
Нешто за Бушат хасани кој е ликот какво бизнисови има?
 
Член од
6 јуни 2022
Мислења
34
Поени од реакции
115

Прегледај го приврзокот 335600

Излегоа видео снимки од Идризово каде Игор Југ и Горан Ангелов Ќосето веројатно земаат хероин, веднаш Ќосето со Фејсбук објава го нападнал Аце Нинџа дека е шпиун и дека со оваа лажна инсценирана снимка уште пред неколку години го проверувале, наводно ја добил тогаш и ја чувал досега.
Toj Ninja prvo gi namesti, pa gi vregal na snimka, pa gi snimal vaka zosto znael deka ke bide omalovazen vo ocite na cel narod. Sega saka da gi diskreditira I on da ispadne covek koj namestil narkozavisnici. Ninja e javen kodos 20 godini. Samo sto Kodoslukot javen go pokaza od 2008 navaka.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Прашања за Таркан Ариф и меѓудругото, поврзаноста со Енвер Мурџа и општи информации.

Ме имаат прашано во пораки неколку луѓе досега за него па еве, ликот бил турчин од Гази Баба слушнав дека бил човек на Енвер Мурџа порано ваљда поради тоа што биле од иста населба, но најверојатно уште се плетка со по нешто ситен криминал, се зборува дека куќа со базен направил на стара слава, поделено е мислењето за него, многу луѓе сметаат дека нема храброст колку што има фалба во него, останатото колку опасни слики со оружје прикачувал јавно и со кои се криминалци се сликал не би сакал да коментирам, зошто е банално штом нема поткрепа од приказна во текстот за сето тоа.
На темава Таркан е спомнат пред неколку години, во случајот каде Бариз Личина пукал во Викица додека Викица се движел со мерцедесот на Таркан, по наредба на Ерик Ахматовиќ Шпиц како што се зборуваше, иначе ми се чини дека случајот имаше погрешна легитимна разрешница.

IMG_20220617_032235.jpg
На сликата се Таркан Ариф и Енвер Мурџа пред доста години.

FB_IMG_1655397606608.jpg
Веројатно скорешна слика од Таркан Ариф во некоја теретана.
 
Последно уредено:
Член од
13 јуни 2022
Мислења
4
Поени од реакции
5
муабетот ми е дека пола нација ,,ужива,,.....а овие се фатиле за еден дибек....

шта се мене тиче, ја и цигари не пушам , не нешто појако
Ti ni cigari ne pusis ama znaes deka pola nacija bila na folija . Dobar si
 
Член од
13 јуни 2022
Мислења
58
Поени од реакции
105
@gjoko-mkd вистина ли е дека Алит покојниот што го убија работел со кокс и хероин и дека му дале дозвола да продава дрва?
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
82
Поени од реакции
238
Нешто за Ќутуко од Битола?
ќутук

мн. ќутуци
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 15214
1. пењушка, цепаница
Англиски: log Турски: kütük Албански: kërcu
Слично со: цепаница (ж.) , пењушка (ж.)
2. недоделкан, глуп човек
Англиски: barbarian Турски: kütük Албански: qutuk
Употреба: Преносно значење
Слично со: глупак (м.) , дивјак (м.)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom