Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    677

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.028
Поени од реакции
80.868
Ако мислите дека CNN се дното на новинарството, дебело се лажете. MSNBS идамна го имаат пробушено. најнов бисер, Украинците трјдале територија за време.

Украинците се истоварија (колку можеа на другиот брег на Северски Доњцк и влегоа во шумата западно од Изјум, со цел да ја загрозат логистиката на Изјум). На А1он кај нас кажаа (нормално препишаа од Ројтерс, ваљда) Украина започна контраофанзива кај Изјум.
Овој барем е поумерен и кажа дека речиси ги загрозиле линиите на снабдување на Изјум.

Од тогаш помина една недела. Некој нешто слушнал за префрлените сили на Украина во шумата кај Изјум и нешто околу контраофанзивата нивна? Не, озбиљно, ако се имаат изгубено, шума е тоа, не е заебанција, да се каже таму да ги побараат, дур не им се десило нешто.
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
119
Поени од реакции
268
Да ги видиме бе, тие може да речат и џими хофа дека го нашле во азовстал
Еве сега ке ти прати путин слики да ги видиш само пиши му маил.

Од овие коментари што читам излесе воена победа на укрраина во мариупол затоа што издржале 2 месеци да не умрат.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.296
Поени од реакции
6.745
Украинците се истоварија (колку можеа на другиот брег на Северски Доњцк и влегоа во шумата западно од Изјум, со цел да ја загрозат логистиката на Изјум). На А1он кај нас кажаа (нормално препишаа од Ројтерс, ваљда) Украина започна контраофанзива кај Изјум.
Овој барем е поумерен и кажа дека речиси ги загрозиле линиите на снабдување на Изјум.

Од тогаш помина една недела. Некој нешто слушнал за префрлените сили на Украина во шумата кај Изјум и нешто околу контраофанзивата нивна? Не, озбиљно, ако се имаат изгубено, шума е тоа, не е заебанција, да се каже таму да ги побараат, дур не им се десило нешто.
Drugar,
Pod hitno treba da se napravi potraga.
Decava immat zalutano ili sto e postrashno, mozi volkot barajci ja crvenkapa da naletal na niv.

Sega se bara Shumarot
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.028
Поени од реакции
80.868
Drugar,
Pod hitno treba da se napravi potraga.
Decava immat zalutano ili sto e postrashno, mozi volkot barajci ja crvenkapa da naletal na niv.

Sega se bara Shumarot
Абе откога помина еуфоријата со "офанзивата" и се виде дека нема ништо, Украина срамежливо изјави дека они биле таму за да собираат податоци за цели на артилеријата. Им снемало дронови ли?
Автоматски споено мислење:

Ако мислите дека CNN се дното на новинарството, дебело се лажете. MSNBS идамна го имаат пробушено. Најнов бисер, Украинците трједале територија за време.

Масовното безусловно предавање во Мариупол стана завршување на одбрамбените задачи, а сургунот во Сибир - евакуација.
Сега губењето територија во Донбас, заради опколување, им се вика менување на територија за време.
Се плашам дека на некои места во Донбас, повторно ќе има завршување на одбрамбените задачи и евакуација.
 
Последно уредено:

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.997
Поени од реакции
4.173
Хрватскиот јазик е генијален, се смеам веќе два дена. Вчера еден на изјавата на Зеленски дека му ја скршиле кичмата на Русија имаше напишано:

Zelenski izgubljen u bespucima kurcosvirne zbiljnosti.

:lolzz: :lolzz: :lolzz: :lolzz: :jeeee::jeeee::jeeee::jeeee:

Звучи како реченица од Хајдегер.
Tko je Hajdeger? Neki novi pop-kant autor?...:coffee:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.028
Поени од реакции
80.868
Lol, сега видов. Видете им ја мапата на MSNBC, околу Изјум (1:37).
Изјум да ти бил речиси под украинска опсада. Од кај им се овие мапи? Ни Украинците не објавуваат вакви глупости.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.997
Поени од реакции
4.173
луге Русија е губитникот во ситуацијата не ми е јасно како не сфакате
Па доволно е тоа што ти веќе си сфатил, а другите се‘уште не сфаќаат затоа што ти си во криво...
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Побарав да видам кои се овие MSNBC и најдов дека прилично високо се котираат на листата на најлоши извори на информации во САД.

MS на почетокот од акронимот се однесува на Мајкрософт. Тоа е заеднички проект на Мајрософт и поранешниот NBC. Моментално најголемите warmongers во САД без сериоизна конкренција. Тоа е куќата во која досегашниот портпарол на Белата Куќа Џен Псаки отиде да работи. Апсолутно дно од информациска куќа, најбесрамна пропаганда што може да се замисли. CNN се аматери за овие.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
838
Поени од реакции
1.944
Во Америка наjголемите и наjгледани ТВ станици за вести се:
1. Fox News
2. MSNBC
3. CNN

Можете да замислите коjа пропагандна машинериjа е во прашање, посебно за втората и третата ТВ станица.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.990
Поени од реакции
8.539
1653248914148.png

1653248957415.png


Автоматски споено мислење:

Резонирањето на демократските фашисти:

Komentator lista Velt Žak Šuster kaže da bi najlepše bilo kad sav gas stizao iz demokratske Norveške, ali da to nije moguće. „Dakle, moramo da se poslužimo u zločinačkim državama ovog sveta“, rekao je Šuster. „Nekako moramo da se grejemo.“


Ping @Staufer.
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.704
Поени од реакции
21.685
Ова Русија го бараше на почеток, сега не верувам дека би ги напуштиле освоените делови. Украина од друга страна не прифаќа предавање на никакви територии вклучувајќи го и Крим и денес ги терминираа разговорите со РФ.

 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.997
Поени од реакции
4.173
MS на почетокот од акронимот се однесува на Мајкрософт. Тоа е заеднички проект на Мајрософт и поранешниот NBC. Моментално најголемите warmongers во САД без сериоизна конкренција. Тоа е куќата во која досегашниот портпарол на Белата Куќа Џен Псаки отиде да работи. Апсолутно дно од информациска куќа, најбесрамна пропаганда што може да се замисли. CNN се аматери за овие.
Тоа значи дека чиче Гејтс почнал да инвестира и во електронски визуелен мас-медиум?

Пош‘о ликот изненадно стана експерт за медицина во областа од вирусологијата, со неверојатно точните прогнози за појава на вирусот, сега веќе „во заминување„, но и за вирусот кој е најавен за на есен, не ме чуди што никој, или ретко кој, има доверба ја ли во Бил ја ли во неговиот медиум...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom