Живот после смртта

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
твојот пост беше доста навредлив спрема форумџиите .иако,можеби не спаѓам баш у таа група на "гомнојадци",и така натаму,бев засегната од тоа шо го напиша ти у твојот пост. секој има право на свое мислење,и ти не си компетентен да судеш дали е правилно или не.овоа е форум кај шо секој го изнесува својто мислење,и доколку имаш спротивно,кажи го и ќе се дискутира на таа тема.
Неверници???аман бре,да не сме грешници ако не веруваме??
или не-луѓе??

за баш живот после смртта,не знам баш.никој не ми е дојдел да ми каже како му било :vozbud: уууухуухухххууу неееее
Nikoj ne ti dosol da ti kaze zatoa sto za toa obicno ne se zboruva oti toa e del od intimata pozdrav
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
твојот пост беше доста навредлив спрема форумџиите .иако,можеби не спаѓам баш у таа група на "гомнојадци",и така натаму,бев засегната од тоа шо го напиша ти у твојот пост. секој има право на свое мислење,и ти не си компетентен да судеш дали е правилно или не.овоа е форум кај шо секој го изнесува својто мислење,и доколку имаш спротивно,кажи го и ќе се дискутира на таа тема.
Неверници???аман бре,да не сме грешници ако не веруваме??
или не-луѓе??

за баш живот после смртта,не знам баш.никој не ми е дојдел да ми каже како му било :vozbud: уууухуухухххууу неееее
А ако ти каже ќе поверуваш?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Se izvinuvam za citatot ne zabelezav deka ne e napisan do mene
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Ок е...имаш мало сознание....еве ги прашувам тие што немаат никакво сознаниое околу тоа...Ќе поверувате ли???
Нема? Па затоа и не ви зборуваат лугето за тоа...едноставно попусто е, а веројатно ќе ги напеавите и луди, можеби
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Не е толку битно дали има живот после смртта, прашањето е, ИМА ЛИ СМРТ ПОСЛЕ ЖИВОТОТ?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ima smrt posle zivotot tolkua mnooogu luge umrele i nie ke umreme lugeto se ko rosa a se pojavi slnceto rosata ja nema e taka i so ljudite, nie sme edna generacija a kolku imalo i ke ima po nas eheeeeee i na kraj ke eksplodira sve i nisto nema da ima.cist nihilizam.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
54
Поени од реакции
9
твојот пост беше доста навредлив спрема форумџиите .иако,можеби не спаѓам баш у таа група на "гомнојадци",и така натаму,бев засегната од тоа шо го напиша ти у твојот пост. секој има право на свое мислење,и ти не си компетентен да судеш дали е правилно или не.овоа е форум кај шо секој го изнесува својто мислење,и доколку имаш спротивно,кажи го и ќе се дискутира на таа тема.
Неверници???аман бре,да не сме грешници ако не веруваме??
или не-луѓе??

за баш живот после смртта,не знам баш.никој не ми е дојдел да ми каже како му било :vozbud: уууухуухухххууу неееее
sorry за тоа што сум те тебе или некој од останатите форумџии навредил.
Ама некој сепак требаше да реагира.
За неверници не мислев во религиозна смисла, туку за луѓе коишто немаат верба значи без никакво мешање на религијата и дека некој е грешен или не, нема врска дали некој е грешен или не.
Сепак секој од нас треба да си работи на својот духовен развој а не на секоја тема туку така од ракав да дава свое мислење без никакви познавања на темата.
Доколку не постои животот после смртта животот би немал никаква смисла за живеење.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Доколку не постои животот после смртта животот би немал никаква смисла за живеење
ima dur se zivee posle koa ke odrtavis ke umres i corba
ko sapun, ima smisla dur moes da se mies
koa ke se potrosi
kakva bila smislata na sapunot?????
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
54
Поени од реакции
9
Доколку не постои животот после смртта животот би немал никаква смисла за живеење
ima dur se zivee posle koa ke odrtavis ke umres i corba
ko sapun, ima smisla dur moes da se mies
koa ke se potrosi
kakva bila smislata na sapunot?????
а тој што не можел да дочека ни да види сапун ???
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Доколку не постои животот после смртта животот би немал никаква смисла за живеење
ima dur se zivee posle koa ke odrtavis ke umres i corba
ko sapun, ima smisla dur moes da se mies
koa ke se potrosi
kakva bila smislata na sapunot?????
Да не бил сапунот, до сеа ќе фатеше жолтица, ете ја смислата :baeh:
Сапунот е материја створена од човекот....лош пример, дај друг
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ne e los kolku sto mislis...al neka sakav da kazam smislata e dur mozes da zivees ima smisla zivotot posle nema smisla isto ko so sapunceto eh sapunceto dur ti sluzi ete ja smislata negova posle koa ke se potrosi sto bila smislata negova, bila ama ja nema poveke taka i zivotot ima smisla za ednokratna upotreba i posle koa ke stanes baba grbava i odrtavena vise nema smisla zivotot.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
јас ја отворив темава со цел на некое филоозофирање или што и да е, а не да читам глупи постови како
нема..
има..
можда..
бла бла бла...

јас барав ваше мислење и да објасните зашто е така а не да ми се карате за сапун тука...
темава ми текна да ја отворам зашто мајка ми ме инспирираше да размислував на таа тема...
така да ве замолувам во иднина по реални постови!
:smir:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
eve ti odgovor, zivot posle smrtta nema i da ima( ama nema ) toa e posle smrtta a ti si pred smrtta i ne e bitno sea toa, sea e bitno da si zivees kolku moes poubavo a za posle ic da ne ti e gajle posle ako ima neso site u raj ke ideme posto sto e ovoj kratok zivot za vecnosta cela nisto zatoa gleaj za sega da bides ok a posle za posle.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom