Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    686

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Значи ти викаш, ако на пример Бугарите им дадат авиони на Украинците и ако авионите одат да бомбардираат Руски цели од Бугарски аеродроми, адидас Бугарија, НАТО: ичкурнемичуе ?
Iskreno se nadevam :pipi:
Автоматски споено мислење:

На пример нас ако не нападне некој од комшииве ви НАТО
#prasanjakoimemacat :cautious:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
,, Демикрациja,, во Русија.
Полицијата проверува што сте напишале или кажале на телефон..
На кој му се допаѓа?
jamajka , kano ,kity , Ron,INDIJANEC , владе,poimanemam - кажете дека все е ОК и повеке да не се замараме. Тоа е вашиот идеал...
Истото ова ве чека брат, ако Путинчо му се сврти окото накај вас.. И бетер, ќе има преваспитавање. Регрутирај се додека е време, Бугарија се брани во Украина.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.301
,, Демикрациja,, во Русија.
Полицијата проверува што сте напишале или кажале на телефон..
На кој му се допаѓа?
jamajka , kano ,kity , Ron,INDIJANEC , владе,poimanemam - кажете дека все е ОК и повеке да не се замараме. Тоа е вашиот идеал...
А може и селфи си правеле, па да видат дали убаво испаднале!?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
,, Демикрациja,, во Русија.
Полицијата проверува што сте напишале или кажале на телефон..
На кој му се допаѓа?
jamajka , kano ,kity , Ron,INDIJANEC , владе,poimanemam - кажете дека все е ОК и повеке да не се замараме. Тоа е вашиот идеал...
Cekaj, momentalno sum zafaten, agitiram da te baniraat i iskreno mislev deka vekje si baniran.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.682
Незнам уште со колку летала располагаат, само по тоа што читам, гледам дека морнарица немаат веќе.
немаат ни летала со тие денес што им ги скинаа 10+ се смета дека немаат воопшто функционални макс 1-2
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
6.780
Значи ти викаш, ако на пример Бугарите им дадат авиони на Украинците и ако авионите одат да бомбардираат Руски цели од Бугарски аеродроми, адидас Бугарија, НАТО: ичкурнемичуе ?
не е директен напад од нато земја, западот на велико ја вооружуваше украина со протитенковско и противвоздушно оружје пред да упадне русија, а продолжи и сега
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
Кина играше проактивно, во моментов се проценува дека има купено и складирано 50% од светското производство на житарки, далеку повеќе од што му треба на кинеското население кое е 18% од светската популација.

Египет е најранлив во моментов.

Така да Кина ќе го употреби, најверојатно за уште повеќе да го зајакни присуството во Африка.
Кина ги зголемува резервите на жито. Тоа може да значи се спрема за војна...
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.635
Истото ова ве чека брат, ако Путинчо му се сврти окото накај вас.. И бетер, ќе има преваспитавање. Регрутирај се додека е време, Бугарија се брани во Украина.
Мене не ме чека ... тебе не знам.. :D
Сега повели - е ова твоja идеја за демократија и слобода????
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.341

Започнаа да го користат технолошкото Америчко војување, од далечина (инаку 3 месеци секојдневно користено врз Србија). До сега го избегнуваа, очигледно им пукна филмот.
И треба да го користат, оти ако „укрите„ останат со оружје на сред населените места, меѓу станбени згради, тешко дека на некој друг начин би биле елиминирани...
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
,, Демикрациja,, во Русија.
Полицијата проверува што сте напишале или кажале на телефон..
На кој му се допаѓа?
jamajka , kano ,kity , Ron,INDIJANEC , владе,poimanemam - кажете дека все е ОК и повеке да не се замараме. Тоа е вашиот идеал...
=
Нормално не се согласувам, и овде фрчат кривични за статуси, освен ако не си Бранко Тричко - тој е имун.Мене ми изгледа повеќе како слики да им бришат.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
Мене не ме чека ... тебе не знам.. :D
Сега повели - е ова твоja идеја за демократија и слобода????
Мене не ме чека, Русија никад немала влијание кај нас, така да нема да се замара со западен Балкан. Ама не се секирај, пошто другарчето ти е малтене неписмено или уште поверојатно неснаодливо муле, ќе ти отворам сметка тука и ќе работиш со впн.... Ама да носиш бугарки тука да праиме бизнис, ќе ги продаваме во дистрибутивната мрежа на Велешта.

Иначе мојата и твојата идеја за демократија и слобода немаат врска со реалноста во светот.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.341
Истото ова ве чека брат, ако Путинчо му се сврти окото накај вас.. И бетер, ќе има преваспитавање. Регрутирај се додека е време, Бугарија се брани во Украина.
А Волгарија, по нивен чуден обичај, секогаш ја одбира „вистинската„ страна во историјата....
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.340
Поени од реакции
18.219
Кина ги зголемува резервите на жито. Тоа може да значи се спрема за војна...
Се сомневам, Кина толку многу може да ќари од ситуацијата што не верувам дека може да се мери со враќање на Тајван.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom