Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
20 октомври 2019
Мислења
73
Поени од реакции
125
Pa ako vise volis gledati te strane uhd, 4k i slicno, zasto trazis tvviet test onda? hahahahahah

zasto slikas nesto sto si nasao sliku tko zna od kada? hahahaha

Eto ti nadji 226 domacih kanala u ovom bitrate koji ja imam i u ovoj stabilnosti koju ja imam i da radi 6mbps kanal bez problema i na tcom, a1, vodafone i slicno, ja podijelim ovdje 150 free tvviet naloga....

Ne mozes naci, pa je valjda jasno zasto je tvviet tatamata za ove prostore. dat cu ti test da vidis. hahahaha

Ps ako je ono tvoj tv koji si i slikao, onda ti mozes gledati kanale i na pola mbps, neces primjetiti razliku u kvaliteti slike
 
Член од
30 јануари 2020
Мислења
387
Поени од реакции
361
Pa ako vise volis gledati te strane uhd, 4k i slicno, zasto trazis tvviet test onda? hahahahahah

zasto slikas nesto sto si nasao sliku tko zna od kada? hahahaha

Eto ti nadji 226 domacih kanala u ovom bitrate koji ja imam i u ovoj stabilnosti koju ja imam i da radi 6mbps kanal bez problema i na tcom, a1, vodafone i slicno, ja podijelim ovdje 150 free tvviet naloga....

Ne mozes naci, pa je valjda jasno zasto je tvviet tatamata za ove prostore. dat cu ti test da vidis. hahahaha

Ps ako je ono tvoj tv koji si i slikao, onda ti mozes gledati kanale i na pola mbps, neces primjetiti razliku u kvaliteti slike
i ćutuk je bolji od tebe
 
Член од
24 јули 2016
Мислења
2.456
Поени од реакции
4.009
Pa ako vise volis gledati te strane uhd, 4k i slicno, zasto trazis tvviet test onda? hahahahahah

zasto slikas nesto sto si nasao sliku tko zna od kada? hahahaha

Eto ti nadji 226 domacih kanala u ovom bitrate koji ja imam i u ovoj stabilnosti koju ja imam i da radi 6mbps kanal bez problema i na tcom, a1, vodafone i slicno, ja podijelim ovdje 150 free tvviet naloga....

Ne mozes naci, pa je valjda jasno zasto je tvviet tatamata za ove prostore. dat cu ti test da vidis. hahahaha

Ps ako je ono tvoj tv koji si i slikao, onda ti mozes gledati kanale i na pola mbps, neces primjetiti razliku u kvaliteti slike
Dsuki nije nikad trazio test od tvvijeta.
Ja sam tvrdio da je to skup kanala.
Vidi luc ja sam si zivot tako napravio da si mogu privustiti razne igracke.Ja listu nikad nisam kupio niti cu.Imam placen max tv i to 2 plus max tv go na 3 konekcije.To sam darovao jednog zetu,jednog u jedan vrtic i jedan sam nedugo dao jednoj romskoj familiji.
Meni je ovo hobi nisam ovisnik ni o cigari ni o alkoholo a bogme nisam ni dal je hd ili uhd.Meni je art,diogen,zdrava,tsp,dobrazabava,dva brata,gizze,ottglobal,kamiondije,fast,zrnovnica da ne nabrajam ima ih jos 200 puno bolja nego tvojih 200 i nesto kanala.
To sta tebi daju da si uloze ,gledali bi ko kraljevi.Al ja uvijek velim ljudi sa svojim novcima rade sta oce.Meni je tvoj server za sprdacinu vec nekoliko godina.A to sta se ti uzbudivas meni ono bas kul znaci cilj je pistignut.Ne vraga da me nisi skuzio sve ove godine i da padas na isto foru uvijek hahahaa.To sta ti imas korisnika lako i sam cuvas netreba ti pas cuvar.Vise imas ove sta ti gledaju gratis nego pretplatnika.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
537
Поени од реакции
325
Овој mag.ultraqhd.net има околу 15 000 канали. Значи ли тоа дека е најдобар?
Повеќето ексју листи личат една на друга, ако падне некој канал паѓа кај повеќето листи, што значи користат иста стримерска листа или разменуваат еден со друг.
Виет е стабилен, има сопствен извор и не зависи од други. Затоа е поскап, нема сецкање на каналите.
ovoj mag.ultraqhd.net tesko ide na stb,ali ima ista greska u zastita kako nordikot ;)
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
ovoj mag.ultraqhd.net tesko ide na stb,ali ima ista greska u zastita kako nordikot ;)
Некои макови немаат геоблок. Зависи и за кој андроид бокс се наменети или пак директ за некој телевизор, а секој уред има сопствена мак адреса. Некои користат сопствена апликација за гледање, таму стбему не функционира. Значи се зависи како е подесено во самиот панел од сопственикот за дадениот мак, а на барање на корисникот. Тоа не можеш да го знаеш.
Оди нордик во стбему, треба да се трефне макот односно за која апликација и кој уред е наменет.

Едит
Секој на свој начин скенира мак адреси. Цел интернет, а особено телеграм е преплавен со мак адреси од mag250.
Како да постои само тој андроид бокс, а ги има куп други различни модели и телевизори. Јас дигнав раце од 00:1a:79, мислиш си нашол нешто уникат, а кој знае уште колку други го искенирале истиот :).
500.png
 
Последно уредено:
Член од
10 јули 2010
Мислења
2.914
Поени од реакции
4.013
Domaci zadatak ;)

mediatekpro.com

Screenshot_20220303-103246_Gallery.jpg

Screenshot_20220303-103256_Gallery.jpg

Screenshot_20220303-103303_Gallery.jpg

Usput da dodam iskljucivo ako se nesta gleda onda preko Smart Tv/ Stb ili slicnim Apk .. Navigator .. TiviMate... Stalker Player itd....

Edit:
Imate na netu te Mac ali ... ne priznajem preko SF VIP plejera... u obzir dolazi samo Stb ili slicne Apk

Eto.. ...

Pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
24 јули 2016
Мислења
2.456
Поени од реакции
4.009
Slazem se ja vrednujem sta se moze gledat na TV a ne na laptopu preko naocala.Za mene stb emu najbolja apk.
Sta se tice epg i 7 dana otraga plus videoteka.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
I sta kazete tv viet ima 226 kanala a niko da navede koliko ima duplih.Ona zadruga sranja ne treba covek u opste racunat kao kanali .....ako vam je to interesantno i racunate i njih hmmm otkazite se iptv_a uzmite heklajte, pletite ,peglajte ....sta dalje navesti.
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
2.914
Поени од реакции
4.013
Некои макови немаат геоблок. Зависи и за кој андроид бокс се наменети или пак директ за некој телевизор, а секој уред има сопствена мак адреса. Некои користат сопствена апликација за гледање, таму стбему не функционира. Значи се зависи како е подесено во самиот панел од сопственикот за дадениот мак, а на барање на корисникот. Тоа не можеш да го знаеш.
Оди нордик во стбему, треба да се трефне макот односно за која апликација и кој уред е наменет.

Едит
Секој на свој начин скенира мак адреси. Цел интернет, а особено телеграм е преплавен со мак адреси од mag250.
Како да постои само тој андроид бокс, а ги има куп други различни модели и телевизори. Јас дигнав раце од 00:1a:79, мислиш си нашол нешто уникат, а кој знае уште колку други го искенирале истиот :).
Прегледај го приврзокот 323658
Kako izgleda nije receno ako imas Germany Mac da ce da radi u Stb-u ... izgleda da moras bit u mrezi svog provajdera....

uhdtv.one:2095/c/


Screenshot_20220303-113428_StbEmu (Pro).jpg Screenshot_20220303-113504_StbEmu (Pro).jpg Screenshot_20220303-113610_StbEmu (Pro).jpg Screenshot_20220303-113735_StbEmu (Pro).jpg Screenshot_20220303-113820_StbEmu (Pro).jpg Screenshot_20220303-113843_StbEmu (Pro).jpg Screenshot_20220303-113925_StbEmu (Pro).jpg Screenshot_20220303-113958_StbEmu (Pro).jpg

Taj nordic je jedan od boljih ....

Pozdrav
 
Член од
3 декември 2018
Мислења
513
Поени од реакции
2.881
Ako ti ne valja, zasto si se onda vise puta javljao korinsickoj sluzbi za test?
Evo drug, dokaz da se sve može gledati... naravno da ovo ne znaju i ne mogu šire mase i namjera mi je da se i ne širi, ne da sačuvam tvoj server, nego da neki ljudi koji ne mogu platiti imaju šta gledati bez da im idiote sve unište. A ima i malo prestiža jbg :D
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
2.914
Поени од реакции
4.013
Naravno da se viet gleda u Vlc .. slikao juce Sport Klub 4K u Vlc .. slike ovdje nisam stavio da mi @saskon ne izbrise :D ujedno radi i u Stb ....

Pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom