Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.486
Поени од реакции
12.286
Јас мислам дека Украинците ќе нападнат... Или барем нацистичките одреди врз кои Киев и нема баш контрола.

Според говорот на Путин, во кој ги спомна и дека ќе ги гони тие што пукале на Мајдан, за кои рече ги знае по име и презиме, нема да заврши ова тука. А ништо чудно и Украинците сами да ги избркаат нацистите, после поддршката од ЕУ што ја добија :)
Не верувам дека ќе нападнат. Пепел им имаа направено денеска една диверзнска група која се уфрлила во Русија на пикник. А русиве уште додека држеше Путин говор, веќе имаа влезено во Донбас. Јас мислев дека нема Русија можности а и ниту тенденција за вакви сценарија. Но ете изненадија. Или јас многу ги потценив. Можеби под секојдневниот наратив како тоа се пропаднати и немаат леб на маса, вакви дејствија ми изгледаа како невозможни, за таква пропадната држава. Пред се посакував мирен расплет на цела ситуација. Сепак народ ќе изгине, без разлика украинци или руси.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
И вие русофилите малце се збунивте, не знаете кој наратив да го терате сега.

Нема врска де, нели баш ЕП направи резолуција со која ги изедначи комунизмот и нацизмот, еве Путин баш се придржува кон словото на истата.
Не гледам дека некој се збуни, освен русофобите, кои бараат рчки :) Те видеото имало погрешен датум, те саатот на Шојгу покажувал погрешно, те комунизам,нацизам реторика.

Не го гледај тоа, тоа се глупости од типот на хемиското оружје на Садам, етничкото чистење на Косово или несоодветната сила на Македонските безбедносни сили... Гледај го резултатот, конечно лаењето на западот е само лаење, а карванот си врви.... Priceless..
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
До пред два саата сите антируски украинци беа фашисти, нацисти, бандераши, а сега наеднаш украина е комунистичка творевина,а украинците ги измисли коминтерната во 1934 (чекај тоа за друг народ беше), и тоа го кажува човекот кој досега имаше само пофални зборови за Советскиот сојуз и чие распаѓање го оцени (правилн) како најголема политичка катастрофа.

Ептен сите не збуни господинот Владимирович.
Мислам дека во моментов целата таа екипа иде на оригиналните сетинзи. Никој од нив не го сака СССР, ама се возеа на тој сентимент. На цела екипа соработници филмот им е Русија на Романови.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
787
Поени од реакции
1.014
Дали САД и Европа испрати војници во Украина и ако да, колку?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Не верувам дека ќе нападнат. Пепел им имаа направено денеска една диверзнска група која се уфрлила во Русија на пикник. А русиве уште додека држеше Путин говор, веќе имаа влезено во Донбас. Јас мислев дека нема Русија можности а и ниту тенденција за вакви сценарија. Но ете изненадија. Или јас многу ги потценив. Можеби под секојдневниот наратив како тоа се пропаднати и немаат леб на маса, вакви дејствија ми изгледаа како невозможни, за таква пропадната држава. Пред се посакував мирен расплет на цела ситуација. Сепак народ ќе изгине, без разлика украинци или руси.
Остај ги ти муабетите дека се готови... тие се муабети ко лисицата која се залетала по мадињата на овенот и останала гладна.... Русија и во нагорна линија последните 15 години во секоја смисла, а во воена највеќе...
Автоматски споено мислење:

Дали САД и Европа испрати војници во Украина и ако да, колку?
Се виде за што ги цени западот Украинците, за топовско месо...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.571
Поени од реакции
13.920
Јас мислам дека Украинците ќе нападнат... Или барем нацистичките одреди врз кои Киев и нема баш контрола.

Според говорот на Путин, во кој ги спомна и дека ќе ги гони тие што пукале на Мајдан, за кои рече ги знае по име и презиме, нема да заврши ова тука. А ништо чудно и Украинците сами да ги избркаат нацистите, после поддршката од ЕУ што ја добија :)
Јас мислам дека нема, напад врз руска армија ќе значи крај на постоењето на Украина како држава.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.284
Поени од реакции
4.408
Дали САД и Европа испрати војници во Украина и ако да, колку?
Дали под „Европа„ се подразбира и „република нашата земја„ со тета Славјанка на чело на армијата (?) од „северната„?...:)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Јас мислам дека нема, напад врз руска армија ќе значи крај на постоењето на Украина како држава.
Епа тогаш ништо чудно и граѓанска војна да избие во остатокот на Украина.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
787
Поени од реакции
1.014
Дали под „Европа„ се подразбира и „република нашата земја„ со тета Славјанка на чело на армијата (?) од „северната„?...

Нашите искрено не знам што опинаат онолку, дали и други државички како нашиве коментираат вака немам идеја, но побитно прашање ми е дали ЕУ и САД некако ги помагаат Украина или само ќе гледаме едно дневно annihilation?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.284
Поени од реакции
4.408
Нашите искрено не знам што опинаат онолку, дали и други државички како нашиве коментираат вака немам идеја, но побитно прашање ми е дали ЕУ и САД некако ги помагаат Украина или само ќе гледаме едно дневно annihilation?
„Нашите„ од „северната„ станаа ‘ногу јаааки отако „северната„ стана дел од ОТАН, што и беше за очекување, оти, нели, дома ги решивме сите кризи па сега ќе ги решаваме и туѓуте...
Да, има „чаталења„ и од други минијатурни држави, како на пример од балтичките.
САД испраќаат оружје во Украина безмалку на дневно ниво‘ и тоа е објавено по медиуми, нема криење.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
787
Поени од реакции
1.014
„Нашите„ од „северната„ станаа ‘ногу јаааки отако „северната„ стана дел од ОТАН, што и беше за очекување, оти, нели, дома ги решивме сите кризи па сега ќе ги решаваме и туѓуте...
Да, има „чаталења„ и од други минијатурни држави, како на пример од балтичките.
САД испраќаат оружје во Украина безмалку на дневно ниво‘ и тоа е објавено по медиуми, нема криење.
Дали има доволно ракувачи на тоа оружје ми беше прашање и ме интересираше...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.524
Поени од реакции
7.066
Slusam ministeron nas Osmanceno ispratil silna osuda!!

Koj vic od budala e ovaj be zaedno so onaa guskana sto ce im objavuvase vonja na rusija.

EE toa e Rusija i pravi po terkot na Nato koga go Cepnaja Kosovo od Srbija.

Togas batevo albansko slavese Golema Albanija vo Pristina .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom