Дали западниот свет влегува во декадентна фаза?

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Не е ова тема за бугарски пасоши па да биде супер-популарна, сепак тука треба каква-таква кохерентна мисла што за жал е над можностите на добар дел членови и членки :)
Со ликови како оние четниците пример, што може да се очекува.
Брат, не ти е до толку јака темата. Да, убаво ти е напишан воведниот пост али не претерувај дека ова е којзнае каква тема за кохерентни постови.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Брат, не ти е до толку јака темата. Да, убаво ти е напишан воведниот пост али не претерувај дека ова е којзнае каква тема за кохерентни постови.
Па ок, толку ми се интелектуалните капацитети, always punching above my level, 15 страни веројатно и не е лошо :)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Не се замарајте со тоа. Секој нека си прави што сака.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.027
Истото прашање го постави и Ана Комнина во Алексијадата. Покажа огромно недопаѓање кон Витезите од Крстоносните Војски на Рим - и ги опиша како нестабилни и опасни.

Тие можда беа влезени во декадентна фаза, ама, АМА, го срушија Константинопол и продолжија да си коваат по свое. Ние паднавме под Турско, а нив пак им фалеа зачините од Индија кои преку Византија влегуваа во Европа, но клетите Турчина им ги забранија на нивните бели декадентни газови.

Па решија по море да си бараат нов пат до Индија. Најдоа и оплачкаја цели континенти.
За то време ние уште бевме под Турско. Приказна за декаденција.

Дали тролам или не, прашање е сега - William Byzantinespear.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.793
Поени од реакции
21.202
И јас мразам навивачи на Манчестер Јунајтед па не им забранувам да одаат на стадион и да мочат во вц. Така да...
Ne e bas taka ednostavno i nema bas taka lesno da se izvlecis, posebno od koga sam si go nacuka.
Ubavo napisa, se dodeka ne povreduva drud.
Znaci da definirame prvo sto podrazbiras pod povreduva, pa posle ke vidime na kaj ke odi muabetot.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Ne e bas taka ednostavno i nema bas taka lesno da se izvlecis, posebno od koga sam si go nacuka.
Ubavo napisa, se dodeka ne povreduva drud.
Znaci da definirame prvo sto podrazbiras pod povreduva, pa posle ke vidime na kaj ke odi muabetot.
Само физички и психички за емотивно и финансиски можe.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.793
Поени од реакции
21.202
Само физички и психички за емотивно и финансиски можe.
E sega ako jas sum mnogu osetliv, emotiven ko zena vo PMS , a ti si go setas kuceto vrzano so remce, a jas go gledam i srceto mi placi, dusata mi se kini koga go gledam taka vrzano. So drugi zborovi emocionalno me povreduvas.
Sega so prajme :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom