Дали е мувањето понижување?

Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Situacija: Se muvas so nekoja licnost podolgo vreme, nedeli meseci pa neka se i godini.... a vie i ponatamu ste na muvanje. Pricina: se naveduvaat mnogu od tipot na imam premnogu obvrski ne mi treba uste edna i slicno, no koga ke razmislis podobro ke sfatis deka vistinskata pricina sto toj/taa saka da mu bide sloboden patot do drugi partneri, a so tebe si popolnuva vreme dur ne najde nesto podobro. Da ne se sfatime pogresno, vo red e da se muvas so nekoj koj ti e daleku(drug grad/drzava) pa ne mozete da bidete sekogas zaedno, no da se gledate/slusate sekoj den, da se uzivate eden so drug fizicki i psihicki znaci ste Povrzani no ne ste vo vrska... vie se muvate!!!
Za mene e ponizuvanje, Sto mislite vie?
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Iskreno jas ne sum ZA muvanje ..makar sto nekoi velat demek ako samo se muvas ne ti se brojat kako deckovci i samo za edna vecer bez obavezi itn itn..JAs ednas samo se imam smuvano i nejkam pojke nikogasd to da se sluci!!! Ako ne mozis da bidis so nekoj ako saka samo da se muvate togas toj te ponizuva vsusnost tebe ti mu pretstavuvas nego samo igracka i nisto poveke..
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
donekade mozebi si vo pravo no do nekde i ne....mozebi nekoj nesaka da se vrze a so toj so koj sto se muva mu e ubavo...saka da ostavi se na vreme i sudbina pa ke vidi so i kako ke pravi..nemora muvanjeto da e ponizuvanje...ako na taa licnost so koja se muvas i dades na znaenje deka sakas malce da se uozbilite so se vika da ne bide vise ona aj petok sabota se gledame ondak probaj????ako te odjebe narodski kazano so pod izgovor ama ne sega ne sum spremen bla bla odnak brkaj rabota ima milioni muzi na svetov so te CEKAAT
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
BabyGirl^^^ напиша:
ako te odjebe narodski kazano so pod izgovor ama ne sega ne sum spremen bla bla odnak brkaj rabota ima milioni muzi na svetov so te CEKAAT

Lesno e da se kaze, no sto ako ne ti e do nekoj drug... sto ako ti e preubavo bas so toj i site ostanati ti se smesni.....KE TRPIS?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Не мислам дека намерата на партнерот (мувачот) му била да те понижи.
Едноставно, ако ТИ се чувствуваш понижена, треба да му го кажеш тоа или да ја прекинеш „врската”. Нели?
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
за мене не е понижување мувањето , едноствно кратко задоволство и толку
лапни нешто и бркај работа
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Da mozebi e taka, no ovdeka ne stanuva zbor za muvanje od edna vecer, jas licno toa go prifakam!!!! Mene me interesira dali smetate deka e ponizuvanje koga so nekoja licnost se slusas gledas... isto kako vo vrska samo sto vie vsusnost SAMO se muvate i ste slobodni da bidete i so drugi partneri.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
Dejana напиша:
Da mozebi e taka, no ovdeka ne stanuva zbor za muvanje od edna vecer, jas licno toa go prifakam!!!! Mene me interesira dali smetate deka e ponizuvanje koga so nekoja licnost se slusas gledas... isto kako vo vrska samo sto vie vsusnost SAMO se muvate i ste slobodni da bidete i so drugi partneri.
не и не гледам причина зошто би го сметал за понижување , ако се осеќам понижен од другата страна ќе се тргнам и готово
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Flik напиша:
не и не гледам причина зошто би го сметал за понижување , ако се осеќам понижен од другата страна ќе се тргнам и готово
No sto ako ti e preubavo so devojkata, kako so nikoja do togas...ke ja isfrlis li taka lesno od tvojot zivot samo zatoa sto ne si uspeal da go pretvoris muvanjeto vo vrska??????????????
JAS ISKRENO NE BI MOZELA!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Па дај му до знаење дека не ти се допаѓа тоа кај него.
Кажи му дека јасно сакаш да знаеш на што стоите. Доколку и понатаму сака да се „мувате” само, а ти не го сакаш тоа - прекини да се гледаш со него. Што е нејасно и зошто мислиш дека те понижува? Момчакот не е воопшто виновен, туку ти. Имај храброст.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
Dejana напиша:
No sto ako ti e preubavo so devojkata, kako so nikoja do togas...ke ja isfrlis li taka lesno od tvojot zivot samo zatoa sto ne si uspeal da go pretvoris muvanjeto vo vrska??????????????
JAS ISKRENO NE BI MOZELA!
eпа сестро ризикувај и кажи му и биди си искрена, дека несакаш више мување дека сакаш врска , ако те сака ќе прифати ако не ќе се чуствуваш може ко искористена странка али тоа ти е
барем ќе знаеш на што си
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Во принцип сум за мување... Излезеш во град, малце забава, no strings attached. Е сеа ако тоа трае повеќе, треба "мувачите" да седнат и да решат што понатаму.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Добро ја прочитав цела тема и од сето ова ме интересира кое е задоволството и која е користа од мувањето?
Односно што вие машките гледате како позитивно од мувањето?Демек нешо као леле фраер сум ја мувам коа сакам, која сакам, најјак сум?!Тоа?
Оти колку што глеав по мислењата женските сите некако сакаат врска,да знаат на што се, а мушките се они кои се фраери и "муваат".И што со мувањето?Што е целта?
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Dejana напиша:
Situacija: Se muvas so nekoja licnost podolgo vreme, nedeli meseci pa neka se i godini.... a vie i ponatamu ste na muvanje. Pricina: se naveduvaat mnogu od tipot na imam premnogu obvrski ne mi treba uste edna i slicno, no koga ke razmislis podobro ke sfatis deka vistinskata pricina sto toj/taa saka da mu bide sloboden patot do drugi partneri, a so tebe si popolnuva vreme dur ne najde nesto podobro. Da ne se sfatime pogresno, vo red e da se muvas so nekoj koj ti e daleku(drug grad/drzava) pa ne mozete da bidete sekogas zaedno, no da se gledate/slusate sekoj den, da se uzivate eden so drug fizicki i psihicki znaci ste Povrzani no ne ste vo vrska... vie se muvate!!!
Za mene e ponizuvanje, Sto mislite vie?
За мување се потребни двајца, доколку еден несака да се мува, тоест да почната да одат нека му предложи ако овој одбие нека продилжи натаму како и одговара, дали ке продолжи да се мува или ке расчисти со него
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не е понижување во никој случај.Напротив,мене ми е интересно да знам дека тој не е целосно мој,па конкуренција,ово-оно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom