Дали ќе падне Владата на Заев?

Дали ќе падне Владата на Заев?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Ama strancite :pos:
Ti mi si eden od poomilenite.
Specijalno ke odvojam vreme za tebe :sneaky:.
Ја знаеш таа приказната за децата што ги чувале овците и три пати ги лажеле селаните дека волци ги јадат овците за на крај кога навистина дошле волци да ги јадат овците, селаните не им верувале на децата?
Епа така и Груевски со спуштени гаќи и милијарди евра напикани во газот ни велеше, Ама името, ама името.

Не превеслаа, шо да ти кажам. Да се врати 2016 ете и ќе полнам кутии за Груевски, ама тоа е, помина возот.

Колку и да сакаш да ја насочиш вината на граѓаните, фактот е дека на тогашното Вмро прв и главен приоритет му беше да се спаси газот и парите. Ако сакаа можеа се да спречат. Ама они пасивизираа членство, дадоа осум пратеници и активно учествуваа во целиот циркус. Кога дојдоа тешки времиња никој од нив нејќеше да застане на боиште, туку сите си беа трговци за својата кожа и пари.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Ја знаеш таа приказната за децата што ги чувале овците и три пати ги лажеле селаните дека волци ги јадат овците за на крај кога навистина дошле волци да ги јадат овците, селаните не им верувале на децата?
Епа така и Груевски со спуштени гаќи и милијарди евра напикани во газот ни велеше, Ама името, ама името.

Не превеслаа, шо да ти кажам. Да се врати 2016 ете и ќе полнам кутии за Груевски, ама тоа е, помина возот.

Колку и да сакаш да ја насочиш вината на граѓаните, фактот е дека на тогашното Вмро прв и главен приоритет му беше да се спаси газот и парите. Ако сакаа можеа се да спречат. Ама они пасивизираа членство, дадоа осум пратеници и активно учествуваа во целиот циркус. Кога дојдоа тешки времиња никој од нив нејќеше да застане на боиште, туку сите си беа трговци за својата кожа и пари.
Da de, samo vie cvekjinja. Najdobri nameri imavte.
Arno ama vasite najdobri nameri mnogu ne kostaat i kako republika i kako narod.
Da napisese glup bev ko kur, naiven, smotan ili taka nesto vo taa smisla mozi i ke bev ponezen i ke se skoncentrirav na @Waooo ko za pocetok i uste tricrtnaeset drugi pametni kurtoni tuka, ali vaka prvo ti ke mi bidis na tapet so tvoite biseri od na vremeto koga se krstese vo Zaev i sekako vo strancite.
Ete ti ke ja imas taa cest.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
948
Поени од реакции
1.313
Да да, сдсм и дуи ме плаќаат тука на форумот сеа коа е најкритично да спинувам и да ја убедувам гласачката форумска популација. Чијзс.
Како што нагласив, дпмне како политичка партија апсолутно ја разбирам, и го разбурам нејзиното членство, најголема корупција и криминал , историски во Европа, но испорачува на своето гласачко тело, генерално сите членови на Дпмне се директно или индиректно задоволени, затоа и кога е на власт ствара гласачка машинерија. Сдсм па од друга страна не го еб*ва своето членство 2% и пак се врти околу неколку лика со бизниси, и како и секогаш на тврдокорни вмровци им дава к-15, покачување на плати, лижење на административци а не се грижи за своето членство, повеќе се грижи да привлече врмовско гласачко тело, и никако не научи дека вмровец никогаш ама никогаш нема да гласа за сдсм што покажуваат и дамите резултати и револтот кај членството.
И тука е Левица трета така света, мајка тереза, дева Марија опција, која ке го враќа името, ќе ја прави голема македонија до солун, ќе не спасува од криминали и корупција, и како беше пред 2 недела нема да коалицира никогаш за позиција на власт, бла бла, и опаа слика од лапасиев напупен како пуши еден од напред еден од позади.
Мило ми е што конечно се гледа дека не постои трета опција, дека гнидата останува гнида и не може да прерасне во вошка, конечно ми е мило и се гледа дека секоја идеологија на гнидите левица и одвратното човече паѓа во вода.
Дека е само лажна фасада која се претпува во вмро дпмне.
А како гласач на левица ако не го препознаваш тоа како што напишав горе, треба да се пукаат во глава.
И да се слагаме Дуи се најголемото зло во оваа држава.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Човек кажи со што конкретно Апасиев отстапил од тоа што го промовирал/пропагирал? Па тој не прифати да биде дел нит од влада нит од владино мнозинство. Актуелниот договор е исклучиво за интерпелација на актуелната власт ништо повеќе ништо помалку, после тоа ке се организираат предвремени парламентарни избори и според нивните резултати ке се составуваат нови коалиции и нова влада
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.635
Da de, samo vie cvekjinja. Najdobri nameri imavte.
Arno ama vasite najdobri nameri mnogu ne kostaat i kako republika i kako narod.
Da napisese glup bev ko kur, naiven, smotan ili taka nesto vo taa smisla mozi i ke bev ponezen i ke se skoncentrirav na @Waooo ko za pocetok i uste tricrtnaeset drugi pametni kurtoni tuka, ali vaka prvo ti ke mi bidis na tapet so tvoite biseri od na vremeto koga se krstese vo Zaev i sekako vo strancite.
Ete ti ke ja imas taa cest.
Кај си бе Владе стар мој пријателе
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Кај си бе Владе стар мој пријателе
Kaj si be waoo, picko sarenolika:love:.
Da se druzime ko vo starite dobri vreminja, so velis ti? Se dumam aldeto dali da go druzime, mnogu vatrena bese na vremeto. Da ne i padna gazeto vo megjuvreme, sepak bagji gi primi ovie godini :свиркам:.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Владе никако неможи да му прости на Апасијата шо му го зеде Грујо од прегратките негови.
Сега коленичењето пред Мицко не е истиот филинг.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.715
Поени од реакции
17.378
Uste pozastrasuvacki e kolku sarenite kurtoni ili levicari po novo mislat deka nisto loso nemate nepraveno i deka ste cisti ko solza. Ne ste, cisto onaka informativno, naprotiv vie ste edno od polosite nesta sto mu se slucija na republukata. Ne ste ni na isto nivo so komunjarite od prosta pricina sto bas tie i ve istretiraa bas onaka kako sto vi prilega. Kako kurtoni. Znaes na iskoristen kurton sto mu pravis. Go vadis i go frlas. Tolku.
Ne ste ni na nivo so siptаrite, podolu ste.
Go pamtis ona Divo naselje da vi se desi. Jas go pamtam.
Isto go pamtam i SJO. Apasiev sto pravese tamu, ekspertot po pravo i ustav.
Zaboravi? Ako, jas pamtam.
Apasiev sto barase vo kancelarijata na legalno izbran Pretsedatel, mozis da me potsetis. Po koj clen od zakonot i ustavot se pocustvuva povikan da demolira tamu i uste kojznae na kolku mesta.
Zaboravate, zaboravate. Ako, nema problem, ima koj da ve potseti kolku vi e posran gazot.
Кој дел од ова го праеше апасиев и левица? Освен што работел во сјо, не памтам дека левица викаше диво насеље да ви се деси. Исто памтам дека отидоа сами на избори, и практично го ,,поделија'' отпорот. Така да тие гласови ќе завршеа кај сдсм, а не кај вмро.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Владе никако неможи да му прости на Апасијата шо му го зеде Грујо од прегратките негови.
Сега коленичењето пред Мицко не е истиот филинг.
Tolku razbiras i ti, ali pak nisto povekje ne ni ocekuvam od saren kurton.
Ne be seriozno, 5 godini pominaja a vie pak isto tolku tupi si ostanavte. Ne se podmrdnavte ni za mm.
Tolku glupo nesto kako saren kurton ili po novo levicar tesko deka ke se rodi za skoro.
Tuku ajde, te gledam mi te cesa gazeto pa poveli, najdi mi povrzanost so Mickovski, Grujo ili kolenicenje. Pukaj najdobro sto mozes.
Posle jas ke prevzemam, da vidime ti kade se ne iskolenici vo megjuvreme.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Зашто Левица/Апасиев најсилно ги ебе сосе мадиња :D
За жал ова ВМРО ДПМНЕ не е ништо друго освен соучесник. СДСМ нема да ги напаѓа нив, колку што ги напаѓа Левица, а Албанците немаат ништо против да бидат со нив во коалиција.
Мицковски им го даде пописот на Албанците, редно е да не го караат.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Кој дел од ова го праеше апасиев и левица? Освен што работел во сјо, не памтам дека левица викаше диво насеље да ви се деси. Исто памтам дека отидоа сами на избори, и практично го ,,поделија'' отпорот. Така да тие гласови ќе завршеа кај сдсм, а не кај вмро.
Sve. Toa deka ti zaboravas ne e moj problem.
I za koj izbori zboruvas. Poslednite parlamentarni. Golem kur za togas, zavrsena bese vekje rabotata. Pred toa sto pravevte, za toa zboram jas. Posle site imavte najdobri nameri, sekako od koga ve frlija kako kurtoni sto i bevte.
Bukvalno.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.715
Поени од реакции
17.378
Sve. Toa deka ti zaboravas ne e moj problem.
I za koj izbori zboruvas. Poslednite parlamentarni. Golem kur za togas, zavrsena bese vekje rabotata. Pred toa sto pravevte, za toa zboram jas. Posle site imavte najdobri nameri, sekako od koga ve frlija kako kurtoni sto i bevte.
Bukvalno.
Како беше завршена? Напротив, тогаш се кршеше работата. Доколку сдс земеше повеќе пратеници од вмро, немаше да има причина иванов да го држи мандатот.
Левица и тогаш си имаше независен правец од сдс. А дека биле истите луѓе што си ги имаш замислено у глава и таму и таму, не баш. Си се знае кој кршеше кај иванов, кој фрлаше балони и све тоа.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
@мкд владе
Кога те читам со тој трогателен патос речник, се си мислам имаш умрено едно сто пати, и сто пати те вратиле во живот ко некое зомби. Депресија тешка се коментариве твои, запек на квадрат, негативна енергија до максимум, како црна хроника да читам. Ништо во животот не чини и според тебе сите треба вени да сечат и да мрцвараат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
@мкд владе
Кога те читам со тој трогателен патос речник, се си мислам имаш умрено едно сто пати, и сто пати те вратиле во живот ко некое зомби. Депресија тешка се коментариве твои, запек на квадрат, негативна енергија до максимум, како црна хроника да читам. Ништо во животот не чини и според тебе сите треба вени да сечат и да мрцвараат.
Pa ne me citaj be kurton, koj te tera. Odi frlaj kurtoni, so da ti recam drugo severdjance edno sareno.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.638
Поени од реакции
7.509
@мкд владе
Кога те читам со тој трогателен патос речник, се си мислам имаш умрено едно сто пати, и сто пати те вратиле во живот ко некое зомби. Депресија тешка се коментариве твои, запек на квадрат, негативна енергија до максимум, како црна хроника да читам. Ништо во животот не чини и според тебе сите треба вени да сечат и да мрцвараат.
Шиптарот ја пополнува улогата на Борат за поранешно Бојкотирам. Ако не е и бот за да ги прави да изгледаат како кловнови. Не ни знам зошто воопшто му одговарате на тролот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom