Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Ќе гласаме за жена ти ако ни ја донесеш. Ама тоа ако се ослободи од шпонските курови, вакви македонски мажи како тебе што толку ги бранат Албанците, жените им се ебат со браќата на големо. Докажано многу пати.
Жена немам. Имам дечко. Него ќе ти го донесам, па дупи го. Малку е проблематичен, ќе сака и тој да те дупи, а има и голем кур, внимавај.
Друго, ова е една карактеристика на северно-македонскиот малокуревец, додека 25.17% му ја дупат жената дома, тој кога е притеснет во ќош со прашања поради наци-будалштините, неговата желба единствено е да изебе нечија жена, на форум. Извини момчак, ќе ти го донесам дечкото, па пробај еби го. :)
Автоматски споено мислење:

Нема гајле. Ти како ќе кажеш. Апасиев е исламист и ние не треба да гласаме за него.
Ова, секако, ќе ме натера да ги заборавам сите срања на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ и пак да гласам за нив.
Тебе во гласање ти е умот уште? Толку угентен човек да мисли на гласање. Ха ха, јас цело време си мислам маскирни алишта имаш на себе и тренираш со хаубица, тој на гласање мислел за кој ќе гласа. :vozbud:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Бре бре бре, ќе се расплачам од реалитетот пренесен од линкот на Берик дрндрндрнионот.
Автоматски споено мислење:



Лепи, ти ќути оти се моташ постојано низ маала кајшто тие што ги нарекуваш "Албанци" живеат и хараат. Не ми изгледаш како да си ќофтан. И твоите импресии се форумски, не јади многу буреци ти се моља.
Ај сеа објасни зошто на темава се спомнуваат само албанци како најголемите рушители на сожвотот?Зошто никој не ги спомнал Власите,Турците или Бошњаците?Како бе сите малцинства се задоволни од соживотот во државава само албанциве сенешто бараат сенешто им пречи?Па одкога е создадена државава најголеми кочничари се на сите полиња од животот.И сеа ти најде овде да ја префрлаш топката на другата страна.Сигурно добро ве плаќаат во тие невладините.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Ај сеа објасни зошто на темава се спомнуваат само албанци како најголемите рушители на сожвотот?Зошто никој не ги спомнал Власите,Турците или Бошњаците?Како бе сите малцинства се задоволни од соживотот во државава само албанциве сенешто бараат сенешто им пречи?Па одкога е создадена државава најголеми кочничари се на сите полиња од животот.И сеа ти најде овде да ја префрлаш топката на другата страна.Сигурно добро ве плаќаат во тие невладините.
На форумов не гледам јас "албанци" да се жалат, туку македонци, патриоти, кои плачат и се пенават за тоа колку се малтретирани од т.н. албанци. И сигурен сум дека поголемиот дел на патриотите ниту запознале албанец во животот, ниту имале близок контакт, ниту пак ќотек изеле како што се жалат, сигурно живеат во велес, прилеп или струмица и на форум кајгана тепат и ебат се живо немакедонско... оти македонското го ебат шиповите (нели?). :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
На форумов не гледам јас "албанци" да се жалат, туку македонци, патриоти, кои плачат и се пенават за тоа колку се малтретирани од т.н. албанци. И сигурен сум дека поголемиот дел на патриотите ниту запознале албанец во животот, ниту имале близок контакт, ниту пак ќотек изеле како што се жалат, сигурно живеат во велес, прилеп или струмица и на форум кајгана тепат и ебат се живо немакедонско... оти македонското го ебат шиповите (нели?). :)
Глуп си ко кур или што би рекол @puno као каур
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Ај сеа објасни зошто на темава се спомнуваат само албанци како најголемите рушители на сожвотот?Зошто никој не ги спомнал Власите,Турците или Бошњаците?Како бе сите малцинства се задоволни од соживотот во државава само албанциве сенешто бараат сенешто им пречи?Па одкога е создадена државава најголеми кочничари се на сите полиња од животот.И сеа ти најде овде да ја префрлаш топката на другата страна.Сигурно добро ве плаќаат во тие невладините.
Инаку јас сум задоволен од соживотот. Ордата не е задоволна од соживотот. Тоа е нивни проблем, т.е. ваш, кој како се дефинира.
Автоматски споено мислење:

Глуп си ко кур или што би рекол @puno као каур
Да ти го пуштам дечкото сега да го ебиш или не? Оти курот од уста не го извади. :vozbud:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Инаку јас сум задоволен од соживотот. Ордата не е задоволна од соживотот. Тоа е нивни проблем, т.е. ваш, кој како се дефинира.
Нормално дека си задоволен кога жена ти е задоволна. Ќе почнеш и ти да го примаш ае за да се подобри соживотот.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Нормално дека си задоволен кога жена ти е задоволна. Ќе почнеш и ти да го примаш ае за да се подобри соживотот.
Немам жена, геј сум, одвреме навреме лапкам по некој кур, сечен или несечен, сеедно. Имам дечко, можам да ти го отстапам. :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Инаку јас сум задоволен од соживотот. Ордата не е задоволна од соживотот. Тоа е нивни проблем, т.е. ваш, кој како се дефинира.
Автоматски споено мислење:



Да ти го пуштам дечкото сега да го ебиш или не? Оти курот од уста не го извади. :vozbud:
Ооо шипе, како е кога ја гледаш жена ти како ја симнува пред зграда некој од скопско Батинци?
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
На форумов не гледам јас "албанци" да се жалат, туку македонци, патриоти, кои плачат и се пенават за тоа колку се малтретирани од т.н. албанци. И сигурен сум дека поголемиот дел на патриотите ниту запознале албанец во животот, ниту имале близок контакт, ниту пак ќотек изеле како што се жалат, сигурно живеат во велес, прилеп или струмица и на форум кајгана тепат и ебат се живо немакедонско... оти македонското го ебат шиповите (нели?). :)
Си слушнал за конфликтот во 2001ва,Диво Населје,Смилковско Езеро,убиствата на полицајци во Арачиново,малтртирањето на работниците од Куманово итн?Ај кажи кој е крив за немањето на соживот?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Си слушнал за конфликтот во 2001ва,Диво Населје,Смилковско Езеро,убиствата на полицајци во Арачиново,малтртирањето на работниците од Куманово итн?Ај кажи кој е крив за немањето на соживот?
Жена му кажала, нејзе и кажал швалерот дека тоа било нешто друго, не како што знаеме ние Македонците. А членот верува зошто жена му има вистински пријатели и нема да ја лажат.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.714
Поени од реакции
17.376
Зошто Левица воопшто има кандидат за Шутка не можам никако да сфатам :icon_lol:
Мислам дека не планирале, али овој кандидатот им улетал ко кец на 10 па морале да го искористат. Можеби најобразованиот ром у историја кај нас, морале да се пофалат со овој примерок.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Си слушнал за конфликтот во 2001ва,Диво Населје,Смилковско Езеро,убиствата на полицајци во Арачиново,малтртирањето на работниците од Куманово итн?Ај кажи кој е крив за немањето на соживот?
Немој такви озбиљни муабети, кај него у невладина не се збори за тоа.
Автоматски споено мислење:

Немам жена, геј сум, одвреме навреме лапкам по некој кур, сечен или несечен, сеедно. Имам дечко, можам да ти го отстапам. :)
Знаеш ли дека тоа е тежок харам, за кој ќе одиш џенем?
Пријателите од Авганистан нема баш благонаклоно да гледаат на ова, а и у џамија ако те дознаат, нема да биде лабаво.
Автоматски споено мислење:

ВМРО и СДСМ денес, имаат за све исти ставови.
И за попис и за име и за НАТО и за Албанците и за рудниците и за крадење (секако).

PIRATIC, mile kiro, или некој кој се претставува вмровец, се е тоа исто, под капата на Мицковски и Заев.
 
Последно уредено:
Член од
18 октомври 2011
Мислења
72
Поени од реакции
83
Доаѓам да видам што се збори тука на тема соживот и што да прочитам...каур ова каур она, да ми се качиш на каурот .. итн. :)
Јас да пцуев како вас, ќе ме банираа до сега. Изгледа блиски до власта сте.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Жена му кажала, нејзе и кажал швалерот дека тоа било нешто друго, не како што знаеме ние Македонците. А членот верува зошто жена му има вистински пријатели и нема да ја лажат.
Види, навивачу, не е проблем дека некој жената ќе ми ја ебе, дури и кога би ја имал. Всушност никој не може да спречи никого да се ебе со кого сака. Проблемот е во тоа што и ти и останатите затуцани селендри, сметате дека некого ќе навредите доколку кажете дека ќе му ебете жена. Жената сељо има право да одлучува дали ќе се ебе со мене или со други, па макар и со малоумно мрско како тебе.
Накрај, повторно твојата етноцентрична позиција виси неаргументирана и невтемелена, како застоен прдеж во скопско диво такси. Не знам дали ти е појасно сега, нека ти објаснат овие постарите, ако останал некој од попаметните, гледам овој Берик се шлае, ама тој е во поголем дефицит со аналитички интелектуални категории и операции, не умее да го дофати ова, некој друг побарај. ;)
Автоматски споено мислење:

Немој такви озбиљни муабети, кај него у невладина не се збори за тоа.
Автоматски споено мислење:


Знаеш ли дека тоа е тежок харам, за кој ќе одиш џенем?
Пријателите од Авганистан нема баш благонаклоно да гледаат на ова, а и у џамија ако те дознаат, нема да биде лабаво.
Барем ова смешно да беше! Барем да имаше малку осет за смеа, јеботе Евил Бети, јеботе. :sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom