Дежурна Ординација! #2

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Sepak Holter?? Tvoj sovet... A za stres Ne zboruvaj :) nekoi medikamenti na bilna Baza? Zemav b kompleks? Pomaga?
Ne treba nisto da zemas...jas bidejki sportuvav mnogu, poradi toa i pravev stres test za da vidam kako mi raboti srceto pod optovaruvanje, kolku se kacuva pritisokot....na holter ne se gleda propustanje ili vrakanje na krvta vo srceto poradi tie, vraticki, prosto ti kazuvam.....zatoa samo kontrola..ako imas nedostatok na vozduh, vrtoglavici zacesteni, napravi si komplet pregled povtorno.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.296
Minimalna, Sega, za Sega, taka rece doktorot :) sto ponatamu, iskreno me fakja Panika, fala
Тоа е проблемот, превише паника.

Холтер е добро да си направиш, магнетна резонанца на глава доколку не поминува, па после тие резултати ќе се види што е причината.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.822
Ako mislis Deka e nizok, megjutoa I pri normslen pritisok istite simptomi, kako Da me gura nekoj, I zamaglen oci, I omalaksanost, dali e centar za ramnoteza vo prasanje ili?
Slabost vo nozete, I koga ja navalam glavata nadolu, imam mala vrtoglavica, I pospanost nenormalno,
2-2.png vkocanet-vrat.jpg

...вкочанетост, слабост на рацете, нозете, при наведнување на главата нанапред чувство на “пропаѓање“можност за нагон за повраќање и вртоглавица, можни проблеми со вратните пршлени или поспаноста, нискиот притисок па и вртоглавицата можно е патоказ за проверка евентуално за анемичност-железото која вредност!?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.296
Прегледај го приврзокот 309229 Прегледај го приврзокот 309230

...вкочанетост, слабост на рацете, нозете, при наведнување на главата нанапред чувство на “пропаѓање“можност за нагон за повраќање и вртоглавица, можни проблеми со вратните пршлени или поспаноста, нискиот притисок па и вртоглавицата можно е патоказ за проверка евентуално за анемичност-железото која вредност!?
Ако Биго е машко исто ко да си му кажала дека има колон карцином сеа. Абе немојте така.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.282
Прегледај го приврзокот 309229 Прегледај го приврзокот 309230

...вкочанетост, слабост на рацете, нозете, при наведнување на главата нанапред чувство на “пропаѓање“можност за нагон за повраќање и вртоглавица, можни проблеми со вратните пршлени или поспаноста, нискиот притисок па и вртоглавицата можно е патоказ за проверка евентуално за анемичност-железото која вредност!?
Ако Биго е машко исто ко да си му кажала дека има колон карцином сеа. Абе немојте така.
,,, :facepalm: :ROFLMAO:,,,
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Ако Биго е машко исто ко да си му кажала дека има колон карцином сеа. Абе немојте така.
Абе ти доктор за коли да не си, ама оние на навивање!?
Каква глупост тропна...па можеби детето има спондилоза...бреее:facepalm:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.296
Абе ти доктор за коли да не си, ама оние на навивање!?
Каква глупост тропна...па можеби детето има спондилоза...бреее:facepalm:
Јас не му кажав дека е анемичен чедо.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Абе ти доктор за коли да не си, ама оние на навивање!?
Каква глупост тропна...па можеби детето има спондилоза...бреее:facepalm:
Прегледај го приврзокот 309229 Прегледај го приврзокот 309230

...вкочанетост, слабост на рацете, нозете, при наведнување на главата нанапред чувство на “пропаѓање“можност за нагон за повраќање и вртоглавица, можни проблеми со вратните пршлени или поспаноста, нискиот притисок па и вртоглавицата можно е патоказ за проверка евентуално за анемичност-железото која вредност!?
Zelezoto pred 2 nedeli OK, Megjutoa vratnite prsleni mozno e, posle masaza malku e podobro ama ako prodolzi vaka, Kontrola jbg...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.822
Машко од кај ќе биде анемично? Од каде ќе губи крв? :pos:
... ај види го железото во лабораториските анализи на момците кои прележале К19, пред да се смееш вака слатко!

ice_screenshot_20211007-202647.jpg
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.296
... ај види го железото во лабораториските анализи на момците кои прележале К19, пред да се смееш вака слатко!
Немој вака неподготвена да се јавуваш. Прочитај што значи серумско железо и метаболизам на железо па после се јави. Срамота е многу пати ми реплицираш на оваа тема. Ти имам објаснето и не ја научи и не ја научи.

Отпорна си на обука.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.822
Немој вака неподготвена да се јавуваш. Прочитај што значи серумско железо и метаболизам на железо па после се јави. Срамота е многу пати ми реплицираш на оваа тема. Ти имам објаснето и не ја научи и не ја научи.

Отпорна си на обука.
... јас ти реков да ги видиш лабораторсиките резултати за време и после коронавирус инфекцијата, заокружуваат да се испита железо (а не феритин) кое е на најниско или испод нормала, ти реков не го мери со мене имаш многу буреци да јадеш за да дојдеш до мое ниво!
и пак ќе ти кажам, не ме цитирај мене, не сум ја темата ниту ти барам помош некоја, па ти да ме просветлиш, цитирај го членот што бара мислење и дај му ти свое мислење,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom