Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

Дали треба да има рестрикции само кон невакцинираните граѓани?

  • Да

  • Не

  • Немам мислење


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
кои 40%, у државава нема 1.6 милиони народ, 40% жими таквото. Над 50% има вакцинирани, а можда и 60% со оглед на тоа колку од тие во Србија и Бугарија што се вакцинираа не се евидентирани.
Пријателе колку год. имаш ако не е тајна?
Поголем процент на вакцинирани, а ист однос на починати наспрема заразени кажува дека вакцините не помагаат.
Четвртиот бран со 60% вакцинирани по твое, има ист сооднос на заразени/починати како и во минатите 3 брана без вакцина.
1632481735239.png

Слабо размислуваш, не ме чуди што едини си останал на темава да браниш фашистички мерки.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.725
Поени од реакции
38.964
Пријателе колку год. имаш ако не е тајна?
Поголем процент на вакцинирани, а ист однос на починати наспрема заразени кажува дека вакцините не помагаат.
Четвртиот бран со 60% вакцинирани по твое, има ист сооднос на заразени/починати како и во минатите 3 брана без вакцина.
Прегледај го приврзокот 308040

Слабо размислуваш, не ме чуди што едини си останал на темава да браниш фашистички мерки.
Вкупно 1.383.434 лица, 431.573 домаќинства и 595.754 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави Државниот завод за статистика.

Денеска е 20. ден од Пописот 2021 и до крајот остануваат уште шест дена пописни активности.

Можноста за самопопишување на лица во странство досега ја искористиле 195.477 лица.
ајде ваљда ќе искочат околу 1.8 милиони за 6 дена. Али чисто се сомневам. Иначе што имаат врска брановите кога најголем дел на умрените се невакцинирани. Еве нека не бидат 60%, сигурно 50% се вакцинирани. Сепак остануваат 50% потенцијални темпирани бомби кои шират зарази.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
ајде ваљда ќе искочат околу 1.8 милиони за 6 дена. Али чисто се сомневам. Иначе што имаат врска брановите кога најголем дел на умрените се невакцинирани. Еве нека не бидат 60%, сигурно 50% се вакцинирани. Сепак остануваат 50% потенцијални темпирани бомби кои шират зарази.
Па што напињаш ондак. За тебе е problem solved чим си се вакцинирал.
Џабе им е на тие 50% што шират зарази, вие сте имуни, само невакцинирани умираат - твое тврдење и нон стоп бројката им паѓа вашата се качува.

Очигледно ништо не разбираш и да ти нацртам. Прашањето е како вакцините помогнаа кога кривите на заразени и умрени се исто како и претходно? Тврдењето на здравствените власти беше: вакцинираните ке се заразуваат но ќе имаат полесни симптоми (и ти ова го тврдиш нели).
Значи кривата на починати требаше да биде ако не 50% барем мин. 20% помала од кривата на заразени (тука сте вие заразените ама вакцинирани), ама не е така, односно и полоша е од минатиот бран без вакцини.

Очигледно си скаран со логика.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.725
Поени од реакции
38.964
Па што напињаш ондак. За тебе е problem solved чим си се вакцинирал.
Џабе им е на тие 50% што шират зарази, вие сте имуни, само невакцинирани умираат - твое тврдење.

Очигледно ништо не разбираш и да ти нацртам. Прашањето е како вакцините 60% помогнаа кога кривите на заразени и умрени се исто како и претходно
Автоматски споено мислење:



Па што напињаш ондак. За тебе е problem solved чим си се вакцинирал.
Џабе им е на тие 50% што шират зарази, вие сте имуни, само невакцинирани умираат - твое тврдење и нон стоп бројката им паѓа вашата се качува.

Очигледно ништо не разбираш и да ти нацртам. Прашањето е како вакцините помогнаа кога кривите на заразени и умрени се исто како и претходно? Тврдењето на здравствените власти беше: вакцинираните ке се заразуваат но ќе имаат полесни симптоми (и ти ова го тврдиш нели).
Значи кривата на починати требаше да биде ако не 50% барем мин. 20% помала од кривата на заразени (тука сте вие заразените ама вакцинирани), ама не е така, односно и полоша е од минатиот бран без вакцини.

Очигледно си скаран со логика.
друже, каква логика? Значи кривата на заразување не игра улога пошто и вакцинираните се инфицираат, кривата со починати е 90% исполнета со невакцинирани, не знам што не ти е јасно?
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
друже, каква логика? Значи кривата на заразување не игра улога пошто и вакцинираните се инфицираат, кривата со починати е 90% исполнета со невакцинирани, не знам што не ти е јасно?
Хахаха циркуз си бил ти. Терај...
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.546
Поени од реакции
34.860
вашата антиваксерска логика е промашена начисто, мајк тајсоновска логика користите.
Ронче, не слушај ги ти овие рамноземјашиве, антиваксериве, теоретичариве на заговори, 5г, курци, палци. Чекај си ти во детска соба, трета доза, што си е сигурно, си е сигурно(y)ем ќе си заштитен,ем ќе придонесуваш кон колективната свест за масовна вакцинација, ем ќе земеш активно учество во исправувањето на кривата:свиркам:
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Хахаха циркуз си бил ти. Терај...
Другар, Рон постои да се забавуваш со него, ја сум благодарен на неговите родители, во последно време ми ги освежува уште повеќе утрата.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.725
Поени од реакции
38.964
Другар, Рон постои да се забавуваш со него, ја сум благодарен на неговите родители, во последно време ми ги освежува уште повеќе утрата.
баче, да не беше ти и другиве будалетинки деновите празни ќе ми беа во детската.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
баче, да не беше ти и другиве будалетинки деновите празни ќе ми беа во детската.
Знам и те разбирам, сите твои заложби за кампови, логори, присилно вакцинирање се само фантазија во детската соба. Немој да се плашиш толку, на твои годинки лесно се прележува вирусот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.725
Поени од реакции
38.964
Знам и те разбирам, сите твои заложби за кампови, логори, присилно вакцинирање се само фантазија во детската соба. Немој да се плашиш толку, на твои годинки лесно се прележува вирусот.
тоа се ваши фантазии друже. Уствари ваши кошмари.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
тоа се ваши фантазии друже. Уствари ваши кошмари.
Помислив нешто, да не е ова се геј мржња према нас хетеросексуалците, членот Дарлинг те одбил уствари и не сака да се вакцинира па ти си љут на сите нас?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.725
Поени од реакции
38.964
Помислив нешто, да не е ова се геј мржња према нас хетеросексуалците, членот Дарлинг те одбил уствари и не сака да се вакцинира па ти си љут на сите нас?
два саати имаше нешто интересно да пишеш, ти со овие глупости ме замараш? Дарлинг е женско иначе ако не знаше.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
два саати имаше нешто интересно да пишеш, ти со овие глупости ме замараш? Дарлинг е женско иначе ако не знаше.
Ми се комплетира сликата, она те навела дека е машко за да станеш веган, сега ти си лут многу, не си мал сигурно имаш над 26 но живееш во детската?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom