Економски факултет (reloaded)

Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
А Таки Фити зошто го нема меѓу обвинетите? И за него се слушаа истите муабети...
Многу благо поминаа, ама да видиме дали и овие казни ќе се почитуваат.
Таки Фити после еден месец се врати :vozbud:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Појма


Појма немам ни колку год. Ни дали се во пензија.
Само оној Драги го знам, бившата стално го збореше како тешко се проаѓало испит кај него.
Не беа нејзините нешто многу со пари, а она помина. o_O
Тоа пријателе значи дека најверојатно Драги се омрсил со твојата бивша.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
А Таки Фити зошто го нема меѓу обвинетите? И за него се слушаа истите муабети...
Многу благо поминаа, ама да видиме дали и овие казни ќе се почитуваат.
Зошто е хиена. Цела приватизација во периодот на транзицијата одеше преку него, којзнае колку пари направи. За ТАТ штедилницата да не коментирам... Се држат комуњарите...
 
Член од
3 декември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали има некои прашања Аграрна политика за втор колоквиум?
 
Член од
18 декември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво,дали некој познава некој што изработува проекти и би можел да ми изработи проект по предметот Статистичка контрола на квалитет
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Совет.
Кој смер/смерови на економски се подбри кои би ки препорачале и кои не.
 
Член од
29 септември 2020
Мислења
82
Поени од реакции
82
Дечки има некој полагано меѓунарона економија кај проф. Кикеркова? Знае некој како прашува со ова онлајнот? Дали бара многу или?
 
Член од
25 мај 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Дали некој се има пријавено за Телеком Смарт Старт програмата? Искуства ?
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
16
Поени од реакции
2
Дали некој знае како е насловот и кој е авторот на книгата од која полагавме Политика на технолошки развој/Економија на иновации кај проф. Гоце Петрески?
 
Член од
18 август 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, да не ги има некој електронски книгите Анализа на финансиски извештаи и Меѓународно сметководство ? Ако некој ги има би ве замолиле за ми ги прати ...
 
Член од
17 ноември 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo, dali se znae dali nastavata ovaa god kje bide online ili so prisuvstvo, gledam ima izvestuvanje za punkt za vakciniranje...?
 
Член од
14 октомври 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво дечки,
јас сум нова членка, и искрено профилов го направив ради темава само.Ако може да ми каже некој збор два околу следниве предмети и професори, начин на полагање, како полесно се положува, на што да обрнам внимание:
Атанаско Атанасовски-Финансиско сметковдство
Леонид Наков-Основи на менаџмент
Љупчо Ефтимов-МЧР
Марија Трпкова-Демографија
поточно за МЧР и Основи ме интересира како се полага, на што да обрнам внимание, мноогу набројуванки и глупости има, и дали да купам скрипти и прашања?Дали ќе ми вршат работа.
ќе ми биде мило доколку ми помогне некој,а во меѓувреме ќе пролистам поназад да видам да не сте пишале нешто.
 
Член од
29 септември 2020
Мислења
82
Поени од реакции
82
Здраво дечки,
јас сум нова членка, и искрено профилов го направив ради темава само.Ако може да ми каже некој збор два околу следниве предмети и професори, начин на полагање, како полесно се положува, на што да обрнам внимание:
Атанаско Атанасовски-Финансиско сметковдство
Леонид Наков-Основи на менаџмент
Љупчо Ефтимов-МЧР
Марија Трпкова-Демографија
поточно за МЧР и Основи ме интересира како се полага, на што да обрнам внимание, мноогу набројуванки и глупости има, и дали да купам скрипти и прашања?Дали ќе ми вршат работа.
ќе ми биде мило доколку ми помогне некој,а во меѓувреме ќе пролистам поназад да видам да не сте пишале нешто.

МЧР и финансиско не сум слушал, демографија слушам оваа година.
Слушав лани кај Леонид менаџмент топ е, лабаво не се замара ич, лесни тестови дава и се истите прашања вртат.Прашањата од либро не ти користат стари се. Дава едни табели шо треба шо не треба ама јас спремав од скриптата од либро, комбинирано со книгата за работите шо фалат и поминав топ, 8ца имам.Испитот е 100 пати полесен од колоквиумот. Само шо положив уште во јуни,оценка ми пиша ден пред да одам да запишам семестар. Тестот е на заокружување со повеќе точни, има и на пишување обично се паѓаат прашања шо може многу да се пишува за нив и се поопшти, не го дава најтешкото.

Лани слушав анализа на временски серии кај проф.Марија, супер е професорката, можам да кажам најдобра професорка шо ми предавала. Лани го слушаа мои колеги и нема некој шо се жали, викаа дека прашањата не се ни размешани туку едно по друго како шо се во книгата, да прочиташ било доволно.
Не се замарај ич да трескаш пари за плус материјали, јас им верувам на тие колеги и верувам дека стварно е лагано. Цел е на заокружување, не знам само дали со еден точен одговор или повеќе точни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom