Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
На Малдивите се бато, имаше слика на стори видов.
На оф-топик реплицираш со оф-топик па и јас на твојот оф-топик ти реплицирам со оф-топик за во иднина да не пишуваш оф-топик!
Или за тебе не би требало да важат правилата и опомените кои ти ги даваш на другите?!


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.911
На оф-топик реплицираш со оф-топик па и јас на твојот оф-топик ти реплицирам со оф-топик за во иднина да не пишуваш оф-топик!
Или за тебе не би требало да важат правилата и опомените кои ти ги даваш на другите?!


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk
Добро ти ли најде за офтопик да ми реплицираш?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.911
Abe so prajte se skapavte so oftopik muabeti. Edna pametna rabota 20 strani me procitav
Е таков е овај Марин, само офтопици пишува. Јас кренав раце, види ти оправи го ако можеш.
30 страни уназад истото...
 
Член од
10 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
3
Дечки одам преку предок 1900 година од дел во македонија каде што живеело бг население и потврда од клуб. Во јуни имам аплицирано и колку што гледам се пишува дека ќе бараат дополнителен документ за предок роден во бугарска општина...што јас неможам да го обезбедам. Прашањето ми е дали воопшто имам шанси или да не давам за џабе пари на посредник - кој ми тврди дека не е точно ова. Ако некој знае точно нешто за дали е така по нов закон, нека пише
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
175
Поени од реакции
182
Дечки одам преку предок 1900 година од дел во македонија каде што живеело бг население и потврда од клуб. Во јуни имам аплицирано и колку што гледам се пишува дека ќе бараат дополнителен документ за предок роден во бугарска општина...што јас неможам да го обезбедам. Прашањето ми е дали воопшто имам шанси или да не давам за џабе пари на посредник - кој ми тврди дека не е точно ова. Ако некој знае точно нешто за дали е така по нов закон, нека пише
Како што гледам дополнителна бараат за овие што одат преку родител, а и потврдата од клуб не важи веќе, така ми кажа посредникот. Само изводите од предок роден до 1918 можеш
 
Член од
15 март 2020
Мислења
9
Поени од реакции
33
Здраво, далина Делчево се прават брзи тестови? Тргнавме за бг мислејќи од веб страна да извадиме сертификат за прележан ковид ама ја смениле страната исега не го дава повеќе. Или н Делчево некаде? Благодарам многу и извинере за оф топик.
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Како што гледам дополнителна бараат за овие што одат преку родител, а и потврдата од клуб не важи веќе, така ми кажа посредникот. Само изводите од предок роден до 1918 можеш
Што значи ова ? Какви изводи ? Извод за родени / умреница ?
 
Член од
15 јуни 2019
Мислења
115
Поени од реакции
428
GENERAL ili Martin ve molam ako mozete da popolnete mustri dokumenti za adresna karta i postojan adres dokolku vi dozvoluva vremeto, odnapred vi blagodaram mnogu.:D
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
175
Поени од реакции
182
Што значи ова ? Какви изводи ? Извод за родени / умреница ?
Изводи од предците со кои се повзуваш. Јас одам со прадедо (роден 1902) - Дедо - Татко. Значи посмртници од двајцата дедовци (починати се), извод на родени од татко ми и мој, и потрда за неосудуван. Ги дадов на посредник и понатака тој си бркаше работа.
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
226
Поени од реакции
85
Pozitiven test samo ili sertifikat za prelezana korona od ministerstvo?
Само позитивен ама ова е пред 2 месеци сега незнам како е. Ама ако имаш позитивен испринтај си од веб странат и сертификат само со матичен од дома можеш.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.911
GENERAL ili Martin ve molam ako mozete da popolnete mustri dokumenti za adresna karta i postojan adres dokolku vi dozvoluva vremeto, odnapred vi blagodaram mnogu.:D
Марин е, не е Мартин. :))))

Чекај сега скарани сме, да се докараме после ќе постираме без проблем. :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom