Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Еве у споредба со други голмани, иако не се потребни бројки за да се оцени перформансот на Ремсдејл у Борнмут и Шефилд, кој гледал знае дека е слаб голман, најверојатно купен на основа дека е млад, може да се подобри, хоумгроун и добар за игра со нога.



 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Читај ни го фан клубот после секој пораз со коментари од типот "не било до тренерот, туку до играчите и управата" :)

Арсенал само 25м продаде, што значи 104м се пари на клубот. Донесени се 5 играчи, од кои 2 ќе бидат сигурни првотимци. Исто толку беа донесени и лани, само со помал буџет. Сите по мерка на тренерот.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
И шо сега? Оти не извади лани ваква табела да видиме?
Најмногу потрошено, а ретко кој смета дека имаат подобар тим од минатата сезона. Стварно многу тешко да се сфати.

А и мене ми беше чудно што лани буквално никој не спомна кој потрошил најмногу, воопшто не се збореше за тоа :unsure:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Најмногу потрошено, а ретко кој смета дека имаат подобар тим од минатата сезона. Стварно многу тешко да се сфати.

А и мене ми беше чудно што лани буквално никој не спомна кој потрошил најмногу, воопшто не се збореше за тоа :unsure:
Ќе видиш недела дали имаат или не. :brlav:
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086

Наводно Сити нуде 80м евра за Влахович


Ари

 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Читај ни го фан клубот после секој пораз со коментари од типот "не било до тренерот, туку до играчите и управата" :)

Арсенал само 25м продаде, што значи 104м се пари на клубот. Донесени се 5 играчи, од кои 2 ќе бидат сигурни првотимци. Исто толку беа донесени и лани, само со помал буџет. Сите по мерка на тренерот.
Мкганер ти ли си ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom