Бисери oд училишни денови

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
гледам има доста деца од орце (ги препознав по бисерите на професорите):) па ај да дадам и јас придонес.
на час физика, испрашува професорката на принцип томбола (кажува рендом број). сите ќутат и професоркава вика:"ајде сега, кој има муда нека искочи на табла". сите си гледаат и си свиркаат (вклучувајќи ме и мене), и професорката:"ајде Наташа искочи на табла, знам дека ти имаш муда"
истата професорка секој час даваше цкм (или како и да се вика тоа списанието) на луѓето од клас да го разгледуваат пошто имало поучни статии. кога предаваше за прекршување на зраци, некако го поврза со полициски вучјаци (?)
професорката по географија редовно викаше химелаи... ми тврдеше дека е срамота што не знам за тектонскиот развој на македонија во периодот карбон и колку тони индустриска пиперка се произведуваат, и што ќе правам ако дојде странец и ме праша тоа, ќе се посрамотам.
имавме еден професор по информатика што беше од источна македонија. секој час на 15 секунди се дереше "ТИШИНА", па еден час почнавме да му се смееме. не примети и вика:"е веќе ни еднАш нема да спомнам тишина " и ете го пак после пола минута се развикал, ние уште толку почнавме да се смееме, и у налет на нервоза почна да се дере:"сеа клајте му клоуз на виндоусо и шут даун на компјутеро, и блејте у мониторите кути телиња, ка сте стока, не чувеци! и за последен пат, не си играејте со скрин серверите, не ставајте голи невести!", а после за одмазда ни даде тест (требаше да раскажеме на лист како се пишува текст во ворд) и ни налупа кецови на сите без разлика што имавме напишано...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Бисер е кога му удрив шамар на мојот професор по физичко зошто не ни даваше топка за да играме фудбал. И избегав одма.:pos2:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
истата професорка секој час даваше цкм (или како и да се вика тоа списанието) на луѓето од клас да го разгледуваат пошто имало поучни статии. кога предаваше за прекршување на зраци, некако го поврза со полициски вучјаци (?)
Ооо алал да и е за тие поврзувањата, како успеваше да поврзе, тоа само нејзе и успеваше :)

Кога ќе речеше “томбола“, се знаеше дека ќе испрашува, макар што не се знаеше никогаш со неа, на еден клас предава ново, на друг клас дава тест...
Ќе земеше пример, јас имам 58 години (пример), 5+8=13, 1+3=4, плус 5 прозорци тука... Ајде број 30! :):):) Женава многу сакаше доброволци но за жал никој ја немаше таа храброст :):)
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Професорке коо го гледам тај дневнико посебно мојта страна ми иде да се НАСТАПНАМ...... :vozbud:
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Petok ke vi dadam iznenaden test.-profesor po fizika so kacese mn biseri steta so ne mozam da se setam na poke a imavme bukvalno cela tetratka so biseri od nego.Ako mi tekni ke gi napisam naknadno.
Daj mi eden varen gevrek samo da ne e mnogu pecen.-drugarka mi
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Јас денеска на македонски кој одговарав за дело:‘‘тој му бил маж од жена му’’ наместо брат од жена му
 

Macedonia2007

RED DEVIL
Член од
20 декември 2007
Мислења
1.273
Поени од реакции
3
Професорката
-грешки сме луѓе правиме
- ке си купите физика за физика година
:pos2::pos2::pos2:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Фората со ливче на кое пишува „Види го сунѓерот на ѕид„ го пуштав скоро низ цел клас и сите погледнуваа нагоре, еднаш се заеба и еден професор. Типов за да се направи паметен рече „Каква е оваа гљупост, сунѓер на ѕид....(али погледнуваше нагоре) леле сеирчење максимално:pos:
 

F i l i p

·٠•● DoN FiLiP ●•٠·˙
Член од
23 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Igram so drugar mi na ps2. i on gubese na fudbalce, i mi vika: Ej brat tebe mausov ti e zaeban! hahahahahahahah
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Професорката по хемија, изнервирана и спремна да ги испрашува децата бидејќи минатиот час всушност требале да земат лекција и да испрашуваат ама ѕвонало одма после завршувањето на лекцијата и вели:

-Сега ќе ве испрашувам.... нема да ми се извлечете ко минатиот пат кога имаше невреме... :pos: Јас си се испосмеав, а бев на гости(дека не учам у ова школо) и оваа ме избрка :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Бисер од ценетите на Економски
Почна Математика жената да збори и глеа никој не ја ферма галама цел амфитеатар и се издерава :
Добро бе колеги треба да ги почитувате постарите, а особено(ова го нагласува) кога : (почнува да набројува)
"Се постари" ...
Цел амфитеатар на земја и искачање од предавање...

Срамота за еден доктор на науки :pos:
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
I vleze nesto u oko na nastavnickata i celo vreme trepka i se smeeme so drugarka mi a ona ni vika:
- Kje vi stavam i na dvete edinici i ni oko nema da mi trepne!!!
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
- Кај се отсутните???
и самата си дава одговор - Ау, па ги нема!!!:nesvest:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Професорке има мртов гулаб позади(во училница).
-Оставете го ќе си летне:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom