Битола

Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
Па шо ако му дале 2500 Евра на Струмичани, солидарноста е доблест и Струмичани се наши, скржавоста нигде нема да не одведе......
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... џабе не викаат, глуп народ силна држава!
зата треба да се негува глупоста, да опстојува силно државата!
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
... џабе не викаат, глуп народ силна држава!
зата треба да се негува глупоста, да опстојува силно државата!
По таа логика ти си самиот темел на оваа држава.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
По таа логика ти си самиот темел на оваа држава.
... не ми си интересен и не ти возвраќам, мислев дека си нешто спец, ама човек сум, знам понекогаш да погрешам!
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Абе, абе со кој делиме воздух јас не знам....
Битола како Бејрут стана, ова смотаната помош за други дава....
Од шо е глупа, никој не ја ни клеца.....
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
не ги даваат од џеб...........влезовите на градот никако да ги прошират и осветлат, да направат подобра инфраструктура, чудо е како не гинат луѓе по оние темници и необележани патишта навечер око не им трепнува на власта........
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Glupost golema za Global bas vcera ja gledav sednicata i prvo probaa da ja svercovaat tockata preku pomos na kukata so izgore Capari ama posle toa ja trgnaa taa tocka pa ja ostavija samo ovaa za Global ne deka ne treba da se pomaga sekade kaj sto mozi kako prethodno srbija za poplavite albanija pa hrvatska itn... Ama ova e vkraj glupo oti objektot e na privatnik sigurno treba da go ima osigurano i da mu pomoga opstina Strumica ke razberam ama Bitola so ima vrska so ova vistina ne znam ne deka se golemi pari 2500 evra ama grdo e so vaka se gleda liceto na opstinskata vlast deka mora da go slusaat zajko budalata a denar eban nemaat dadeno ni umro dp*ne ni sds* kako drzavna vlast vo Bitola za eden kapitalen objekt
A za ovie poinaku gledam gi forsirate pa prasajte gi oti nemaa stav za pomenata na imeto na drzvata ili za referendumot i za kraj nekni gledam baraat zicarata do kaj e a lugeto nemaat leb da jadat kraj so kraj da vrzat tie za na skijanje mi prat muabet a vmro kutrite od so nemaat so da prat i ne znaat so da prat ja bojkotiraa zoom sednicata be ovde samo kometa fali nisto drugo

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Овие па овие од Вмро, на најако уклучени на социјалните мрежи, демек имало за Глобал пари а немало за Копанки. Алооо багро арамиска и едните и другите !!! Копанки е изгорен од 2013 шо не го напраја тие, да му се сотри семката и на едните и на другите.
Абе како немаат срам вака да се препукуваат, ги видовме на дело и едните и другите, Битола село го напраја, еден Прилеп е метропола за нас, мрш.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
За да видете зошто Битола е на ова дно дна е лесно преку седниците на општината ако имате слободно време ѕирнете било која седница кој се нас и како не претставува за да ви биди појасно од сите да ги собериш еден салам нема да напрајш ни знаење ни речник за срце и душа за Битола да не зборам куклен театар истото важи и за пратенеците во парламентот никој никогаш ниту ги видел ниту слушнал важно да се земат дневници се друго е небитно и додека не стават отворени листи(локални и парламентарни избори) вака ќе биди ќе гласа стока за некој таму ни чуен ни виден


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
1614264204121.png

... за ваква глетка, криви се институциите одговорни за ред и мир, фати го дебилот, врзи го за буквата ,,Б,, да седи три дена и три ноќи со пишан транспарент ,,јас го направив ова,, , па потоа да ја плати штетата, дали ќе биде пак повторно скршено?
па може да се повтори делото, ако сторителот е циган ќе се повика за омаловажување како ром и неразбирањето кон него, кој така си ја изразува уметничка кунг фу вештина,
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
И после ќе викаме во Битола не се мрда со прст, кај да се мрдни, со вакви дивјаци а ги има на секој чекор.
Прво со корпите за отпадоци, цвеќињата во паркот ршум ги напраја, од корен дрвцата ги корнеа, постојките искршени, и ред други работи.
За нас само сивила со железа и ништо поќе !
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
И после ќе викаме во Битола не се мрда со прст, кај да се мрдни, со вакви дивјаци а ги има на секој чекор.
Прво со корпите за отпадоци, цвеќињата во паркот ршум ги напраја, од корен дрвцата ги корнеа, постојките искршени, и ред други работи.
За нас само сивила со железа и ништо поќе !
..секаде има дивјаци низ светот, ама има кој ќе ги собере, па ќе им покаже едно две три дисциплински со пендрек, па ќе ги удрат и по џеб, па ај иди пак, ама овде нема кој!
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Ех моја Битола, тешки копита те газат ...
Не се криви копитата што газат, криви се водачите нивни. Низ цела Битола и Прилеп врие од аздисани роми, кои прават ршум. Пред некој ден на банкоматот од НЛБ спроти Веро вадев пари, доаѓа дете 12 години проси и ме мери во новчаник како да го џепни, за негова среќа ја препозна легитимацијата па среќно си замина... Нема власт која ќе ги контролира, за пусти глас на избори...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom