Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Здраво, дали некој знае каде да се обратам и може да добијам одговор дека посредникот мој навистина има однесено дополнително од бугарското здружение од Лазар пошто одбива да ми даде било каква потврда дека однел?

Инаку финална од 20.11.2020 инт. 17.04.2019
Imas 3 opcii..
Da opolnomosis drug posrednik koga ke ide vo bg da ti prasa vo min za pravda..
Da odis ti licno da prasas vo Sofija
Da im pises mail so mat tvoj ama dali ke ti vratat toa neznam!
Moj sovet najdi drug posrednik da proveri ili odma da odnese da ne padnes na finalna!
 
Член од
14 август 2019
Мислења
56
Поени од реакции
127
Го знае ли некој Столе Велков од Кочани, дали е од доверба, мислење, ако некој имал искуство со него.
Da, od doverba se so ostanatite vraboteni vo Zdruzenieto, dobro iskustvo imame so niv. Sepak, normalno treba i ti celo vreme da si vo tek i kontakt so niv, za da ne se zabrave nesto.
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Колку време се чека после пратена молба во Софија, да стигне указот во козулат во Битола. Веќе 3 дена одкога е доставена молба во правосудие во Софија и нема никакви промени
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Колку време се чека после пратена молба во Софија, да стигне указот во козулат во Битола. Веќе 3 дена одкога е доставена молба во правосудие во Софија и нема никакви промени
mene mi se smeni za 3 dena vo sk,a eden posrednik lazac go izlaza mojot komsija deka preku bitola pobrzo stiga i si cekase 5 dena za da mu go pratat,a navodno za 10 dena se zima iskoci 20!
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Здраво, дали некој знае каде да се обратам и може да добијам одговор дека посредникот мој навистина има однесено дополнително од бугарското здружение од Лазар пошто одбива да ми даде било каква потврда дека однел?

Инаку финална од 20.11.2020 инт. 17.04.2019
Мој совет- прати си документи по пошта, најевтино и посигурно отколку посредник. Значи не DHL туку македонска пошта. Јас така ги пратив, ме чинеше 250 денари со вклучена повратница, која ти ја враќаат откако ќе ги достават документите. На мејл не пишувај, не враќаат, пробано. Собери си ги документите, и пушти ги побрзо. Барем ќе си бидеш раат.Јас така направив и сега сум на положително.
 
Член од
4 јуни 2020
Мислења
19
Поени од реакции
29
Колку време се чека после пратена молба во Софија, да стигне указот во козулат во Битола. Веќе 3 дена одкога е доставена молба во правосудие во Софија и нема никакви промени
strpi se malce ke ti se smene statuso od 10 do 20 dena
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Колку време се чека после пратена молба во Софија, да стигне указот во козулат во Битола. Веќе 3 дена одкога е доставена молба во правосудие во Софија и нема никакви промени
Ja cekam 20 dena uste nisto
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
52
Поени од реакции
69
Da brat kopija od pasos , posrednikot toa se brsi rab , na 15 januari petok ispasna ukaz , na 18 pon mu dadov pari i kopii 2 od pasos za da prati molba .. neka gi pratil na 20 da receme .. eve 22 dena ima do denes. Posrednikot mi kaza mesec vreme se cekalo
30 dena za u bitola mnogu e drugar da ne si greska...za u sk e max 10 dena po podavanje na molba jas cekav 5 dena za u sk!
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
30 dena za u bitola mnogu e drugar da ne si greska...za u sk e max 10 dena po podavanje na molba jas cekav 5 dena za u sk!
Za u sk da mi go pratat.. nemam pricina da lazam. 15 petok ispadna ukaz , ponedelnik 18 se vidov so posrednikot mu dadov pari i kopija od pasos, pa da receme na 20 neka pustil molba .. od togas do denes koga provwruvam na stranata si stoi ukazot da rezerviram t.e ne se promenil status deka e praten vo sk..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom