Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Аииии стоп! Проблем!
Психијатарката еднаш ми кажа дека секој проблем е предизвик.... мора сега да смениме малку концепт.. Гурџи не знае Англиски....

Прва идеа најпросто Гурџи да седне на столчето, да гледа у една точка и чат пат да вика... Хммммм...

@Hyperion VI ќе треба у јак транс да ги ставиш за тоа....

Вие... идеа?

Гурџи пасош имаш ли?
Боди ќе праит динамична медитација од Ошкото а ја се фрлам од 3ти спрат..
Ми се покажуваат сите светци и онака во транс почнувам со равенките...
У меѓувреме Хиперов удара по тоа тупаните за атмосфера..:pos:
Јас зборам неразбирлив јазик, санскритски а ти преведуваш на енглиш или Хиперов...лупај шо сакаш , твој проблем...

Ќе не ренда берикоф еј...мирни...тие мислат дека човек може да повраќа езотерија по цел ден...не им е доволно по едно бисерче дневно...ненаситни..
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Немате гајле за англиски,Гурцата ќе збори на непознат јазик(што ќе му падне на памет во „трансот"),а јас ќе читам претходно напишани англиски фрази на таблет(малку tech),демек преведувам симултано.
Све ќе биде искоординирано.
Боди ќе прваит динамична медитација од Ошкото а ја се фрлам од 3ти спрат..
Ми се покажуваат сите светци и онака во транс почнувам со равенките...
У меѓувреме Хиперов удара по тоа тупаните за атмосфера..:pos:
Јас зборам неразбирлив јазик, санскритски а ти преведуваш на енглиш...лупај шо сакаш , твој проблем...

Ќе не ренда берикоф еј...мирни...тие мислат дека човек може да повраќа езотерија по цел ден...не им е доволно по едно бисерче дневно...ненаситни..
Браво... значи која креативност, одма го решивте проблемот, у синк сте исти решенија канализирате...

Абе каков сенс имам да изберам соработници тоа не е нормално.

Туку ај да не си ласкам.

:coffee:
 
H

Hyperion VI

Гостин
У меѓувреме Хиперов удара по тоа тупаните за атмосфера..:pos:
Јас зборам неразбирлив јазик, санскритски а ти преведуваш на енглиш или Хиперов...лупај шо сакаш , твој проблем...
Тоа и планирам,само без фрлањето иначе може да позајмам голем тапан,имам другарчиња што свират народни инструменти,ако треба и зурлаџија(да ги хипнотизира ќе најдам).
Иначе кога сме веќе кај Берката,мислам дека за ова нема да нѐ ренда оти сепак е сериозен езотеричен проект.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Тоа и планирам,само без фрлањето иначе може да позајмам голем тапан,имам другарчиња што свират народни инструменти,ако треба и зурлаџија(да ги хипнотизира ќе најдам).
Иначе кога сме веќе кај Берката,мислам дека за ова нема да нѐ ренда оти сепак е сериозен езотеричен проект.
А хмм... одма ми даде идеа со зурлите и тапаните... нашата школа да има македонски етно шмек, ние да сме ДД Синтезис у спиритуалнио свет?

А Гурџи како шо не знае англиски да го претставеме како Оффчаро медитатор?
Ги канализира мудростите? И по некоја оффца може статист да поминува за шмек? По имерсив искуство да понудиме?

Креативен ден :coffee:
 
H

Hyperion VI

Гостин
А хмм... одма ми даде идеа со зурлите и тапаните... нашата школа да има македонски етно шмек, ние да сме ДД Синтезис у спиритуалнио свет?

А Гурџи како шо не знае англиски да го претставеме како Оффчаро медитатор?
Ги канализира мудростите? И по некоја оффца може статист да поминува за шмек? По имерсив искуство да понудиме?

Креативен ден :coffee:
Убав ден за да се направи добар концепт.
Секако,овцата има универзален импакт,како и за нашето поднебје,така и за сите.
Па не би било лошо да помине на стејџот по некоја.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Убав ден за да се направи добар концепт.
Секако,овцата има универзален импакт,како и за нашето поднебје,така и за сите.
Па не би било лошо да помине на стејџот по некоја.
Гледам јас дека ние може и маркетинг агенција да отвориме, креативата ни е покриена.

Не знам дали знаеш, Берик е графички дизајнер, у прошлио живот требаше да ми прај корица за една друга книга за самопомош, може да му дадеме да ја прави сега на оваа... морам малку и да мењам во книгата а мислам да проба Берик у овај фазон нешто?



Али да состави оффца можда од овие мотиви?

:coffee:
 

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Гурџи пасош имаш ли?
Пасош??...у полиција ми е уште...ќе чекам да се смени власта па да ми го дадат...

Него ова мислефф...пошто Хиперов спомна зурли...ови телетабисите можат да донесат змии од гробишта, ја имам кошница специјална...мислам овај да оставиме фпечаток...да не си играме играчки...

со љубофф
 
H

Hyperion VI

Гостин
@ПрофаундлиСтупид Не се познавам доволно со Берката,ама ова е добра идеја,ако не друго,духовната хинду носија на Гурката може да ја склопи со вакви мотиви,а тоа би било супер,дури и во позадина можат да вртат вакви „македонски" мандали,како slide show,што би било кул.
Овците си се башка(ќе обезбедиме) ;)
 
Последно уредено:

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Плагијати никако...само оргинални идеи признавам... :P
Ќе смислиме, туку со тоа етно твист викам и тебе да те брендираме... на челото да ти нацртаме некој македонски дизајн од носија...



Има простор да се развива идеата....
:coffee:
 
H

Hyperion VI

Гостин
Брее отидов по вино и мезе до продавница,вие одма сте го замрсиле базичниот концепт.
Не сте за оставање сами,дефинитивно.
(оригинална идеја)
Може и „смок" да убациме,па да се закачи на цицката на овцата и да цица ?

Иначе етно-твистот е ОК btw
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Брее отидов по вино и мезе до продавница,вие одма сте го замрсиле базичниот концепт.
Не сте за оставање сами,дефинитивно.
(оригинална идеја)
Може и „смок" да убациме,па да се закачи на цицката на овцата и да цица ?

Иначе етно-твистот е ОК btw
Не знам за вас, али ја да замрсам муда постојам, и секако на крај да извлечам паре....

Туку не се буни и давај бизнис план, ти сакаше муабет за спиритуалност и мистицизам...
Ево ти спиритуалност - парииии и Гурџи со етно дизајн на челото - мистицизам.

:coffee: :love:
 
H

Hyperion VI

Гостин
Не знам за вас, али ја да замрсам муда постојам, и секако на крај да извлечам паре....

Туку не се буни и давај бизнис план, ти сакаше муабет за спиритуалност и мистицизам...
Ево ти спиритуалност - парииии и Гурџи со етно дизајн на челото - мистицизам.

:coffee: :love:
Па така. Сега кои ти се таргет група,ако имаш емовци,готичари,блекметалци ќе мора и змија да убациме,оти ништо од книгата,ти си иницијатор на проектот.
Ова не беше никакво рендање,само дискутираме околу концепцијата.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Па така. Сега кои ти се таргет група,ако имаш емовци,готичари,блекметалци ќе мора и змија да убациме,оти ништо од книгата,ти си иницијатор на проектот.
Ова не беше никакво рендање,само дискутираме околу концепцијата.
Е таргет групата... шо поширока...
Види ја идеата ја добив прво од Џордан Питерсон, много као млади научиле нешто од него, а јас научив дека има добра таргет група НО не видофф дека направи многу пари и плус се избрука ... сам не го живееше тоа... а плус се шо збори мојта психијатарка исто ми го има кажано.

Е сега истражив кај се парите и дојдофф до овие селф хелп гуруата и просветители кои ќе ти ги отворат спиритуалните чула и ти така просветлен ќе може да правиш много пари у животу.... и видофф дека они имаат ролс ројссси, авиони ... посед... епа тоа е тоа!

Па затоа ми требате вие да сте фронтмени, поавтентични сте а не јас фејк како Џордан ебате.

У голема амбициозност помислив и религија да се регистрира.. ко Хабард?

:coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom