Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Прилично сум сигурен дека повеќе мене ми болеше губењето на животите на децава отколку на тебе, имам таков впечаток дека ти дури се израдуваше со случајов, те замислував така пред компјутер.
Ubavo se sekavam koga pisuvase deka majka ti padnala na zemja i placela.
Smeski :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.968
Поени од реакции
17.793
Го има некаде уште по интернет видеото кога еден од родителите се јавува кај Огнен од 24 Телевизија?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Знаемо дек Заев се прави будала с'к друго збори. Само не знам која будала јоште гласа за њега. Ај што ги излажа родителите на децата, него л'же га цел народ.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Што мислите од која причина е направено сето ова , ништо не дознавме , зошто ги убија децата , како знаеле дека ќе бидат таму таа вечер ако било како што викаат да направат страв кон населението , во некое ремоте место надвор од ск убиство се дешава?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.982
Знаемо дек Заев се прави будала с'к друго збори. Само не знам која будала јоште гласа за њега. Ај што ги излажа родителите на децата, него л'же га цел народ.
Не збори друго. Истото го збори за обвинетите.
Разликата е што тогаш со помош на пропагандната машинерија на СДСМ (DW тука додади го), тогаш се трудеше да звучи како да збори оти се невини. За Албанците да слушнат тоа што сакаат.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Не збори друго. Истото го збори за обвинетите.
Разликата е што тогаш со помош на пропагандната машинерија на СДСМ (DW тука додади го), тогаш се трудеше да звучи како да збори оти се невини. За Албанците да слушнат тоа што сакаат.
Е како не збори друго нели снимке имаше. Куде са с'к тие снимке?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.982
Што мислите од која причина е направено сето ова , ништо не дознавме , зошто ги убија децата , како знаеле дека ќе бидат таму таа вечер ако било како што викаат да направат страв кон населението , во некое ремоте место надвор од ск убиство се дешава?
Не знаеле. Они се нашле таму. Да се нашле други, тие ќе оделе курбан за исламистичката кауза.
Овие ги убиват, а муслиманите се бунат за нив. Добро познат и веќе виден метод.
Читај ги постовите нивни на форумов, околу ова. И во религија исто.

Велигден е најголем христијански празник, во кој животот ја победува смртта. Децата се симбол на животот.
Автоматски споено мислење:

Е како не збори друго нели снимке имаше. Куде са с'к тие снимке?
Ги знам сите снимки и буквално нигде не вика дека се невини. Објаснив на предходните страни.

Али полесно е да се вергла у круг. Некој од незнаење, некој по задача од штаб.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Ги знам сите снимки и буквално нигде не вика дека се невини. Објаснив на предходните страни.

Али полесно е да се вергла у круг. Некој од незнаење, некој по задача од штаб.
Не се разбрамо. Ја мислеше на снимке (бомбе) што викаше дека ги има и дек с'с њима ќе се дознае кривац.Иначе ако алудираш дек ја сам пратен од некој штаб да пишују против њима л'жеш се. Заболе ме мене за партије. Глупо е што га дупив народ.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.982
Не се разбрамо. Ја мислеше на снимке (бомбе) што викаше дека ги има и дек с'с њима ќе се дознае кривац.Иначе ако алудираш дек ја сам пратен од некој штаб да пишују против њима л'жеш се. Заболе ме мене за партије. Глупо е што га дупив народ.
Е тоа е друго.
Зборено е и за ова.
(не алудирам на тебе)

Има он разни гревови околу случајот, особено со роднините на децата кои ги убија Албанците.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Не знаеле. Они се нашле таму. Да се нашле други, тие ќе оделе курбан за исламистичката кауза.
Овие ги убиват, а муслиманите се бунат за нив. Добро познат и веќе виден метод.
Читај ги постовите нивни на форумов, околу ова. И во религија исто.

Велигден е најголем христијански празник, во кој животот ја победува смртта. Децата се симбол на животот.
Автоматски споено мислење:


Ги знам сите снимки и буквално нигде не вика дека се невини. Објаснив на предходните страни.

Али полесно е да се вергла у круг. Некој од незнаење, некој по задача од штаб.
Ај војводо доста предавања и ти беше еден од тие што се посомнева... Немој сега да си ги чистиш гревовите со другите.

Тие пропагангни финти околу пуштање црви се познати, главниот не кажува, ама тие околу него го пуштаат црвот. Муабетот за Трајко од кај беше? „Јас не сум слушнал ама зборев со еден што слушнал.“ - Муабетот на Ставро... Во една реченица ви го спопика, како што кажав пред неколку години, букаке во уста полна со гомна. И за Смилковци, и за Диво Насеље, и за името, и за двојазичноста... останаа уште бегалците, ама како што се чини со Бајден на власт и тоа ќе бидне. Ама не ти беше тоа важно, друго ти беше важно... што беше тоа ?

А на крајот на краиштата не се тука луѓето сите малоумни за да им објаснуваш дека Албанците и пред тоа ги подржувале убијците... Сите го знаат тоа, освен малоумните... а за нив џабе се објаснуваш нема да сватат никогаш.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.982
Не сум имал никогаш јас дилема дали ќе ги осудат или не. Таа дилема беше само во главите на Албанците и куртоните на Грујо. Секој од свои причини.

Дилемата ми е, дали пријателско Косово, после судењето ќе ги испорача.

Груевски го призна Косово, ги тераше спортските сојузи да испраќаат екипи таму, иако беа понижувани и тепани и ред други ствари, а сепак не ги донесе од таму. Заев како поискусен во албонофилијата, очекуваме да ги врати. Пошто нели, судството беше заробено (не дека не), а сега е слободно (мало сутра). Сега, не знам како Косово би одбило екстрадиција, кога едно вакво европско мултиетничко судство би донело обвинителна пресуда.

Исто може да ги осудат и да не лежат, многу-многу. Да бидат пуштани и слично. Исто така очекувам да имаат култен статус кај осудениците Албанци, бидејќи веќе имаат таков статус кај обичните Албанци (види протести за нивно ослободување и постови по нет).
Автоматски споено мислење:

Види Јамајка, уопште не ми е тешко да зборам на форумов дека си рекол ствари кои не си ги рекол.
Мозокот си ги создава мемориите, така како што сакаш. Го знаеш тоа?

Ај војводо доста предавања и ти беше еден од тие што се посомнева... Немој сега да си ги чистиш гревовите со другите.
Цитирај ми некој пост во кој имплицирам дека не се тие. Никогаш не сум се посомневал во тоа.
Јас тогаш им предожив на муслиманите на форумов, кои ги оправдуваа протестите, да кажеме пред Бога (пошто и ја сум верник и они се верници), ако се невини, да даде Господ ја да лежам невин во затвор, како они, а ако се виновни на другиот, кој го тврди тоа, невини деца роднини да му загинат.
Ете, толку бев уверен дека се они.
Никој, ама баш ни еден не прифати. Освен еден вехабија торбеш од форумот религија.


Тие пропагангни финти околу пуштање црви се познати, главниот не кажува, ама тие околу него го пуштаат црвот. Муабетот за Трајко од кај беше? „Јас не сум слушнал ама зборев со еден што слушнал.“ - Муабетот на Ставро...
Никогаш не сум верувал во теоријата за Вељановски. Вељановски има еден куп гревови. Одсекогаш сум сметал дека е смешна таа теорија.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Не сум имал никогаш јас дилема дали ќе ги осудат или не. Таа дилема беше само во главите на Албанците и куртоните на Грујо. Секој од свои причини.

Дилемата ми е, дали пријателско Косово, после судењето ќе ги испорача.

Груевски го призна Косово, ги тераше спортските сојузи да испраќаат екипи таму, иако беа понижувани и тепани и ред други ствари, а сепак не ги донесе од таму. Заев како поискусен во албонофилијата, очекуваме да ги врати. Пошто нели, судството беше заробено (не дека не), а сега е слободно (мало сутра). Сега, не знам како Косово би одбило екстрадиција, кога едно вакво европско мултиетничко судство би донело обвинителна пресуда.

Исто може да ги осудат и да не лежат, многу-многу. Да бидат пуштани и слично. Исто така очекувам да имаат култен статус кај осудениците Албанци, бидејќи веќе имаат таков статус кај обичните Албанци (види протести за нивно ослободување и постови по нет).
Како и да е... најголем удел во оваа фарса имаат оние што ги понесе еланот од лажгите на „револуционерите“... Секој си одбра која лага да ја прифати, како лајт мотив за промените.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom